Jūrinis erelis (Haliaeetus albicilla) yra vienas didžiausių Eurazijos vidutinių ir šiaurinių platumų dieninių plėšriųjų paukščių. Kūno ilgis – 69–92 cm, patinų kūno masė – apie 4 100 g, patelių – 5 500 g; išskleistų sparnų tarpugalis siekia 200–245 cm.
Gamtoje yra gerai žinomos ilgaamžės lizdavietės, kurias plėšrūs paukščiai gali naudoti ištisus dešimtmečius. Šis pavyzdys – vienas tokių. kuris primena, kad geros buveinės yra itin vertingos, todėl jas būtina išsaugoti.
Jūrinių erelių apsaugos darbai Lietuvoje vyksta jau nuo 2003 m. ir nuveikta išties daug. Ištirta visa šalies teritorija, surasta per 400 natūralių jūrinių erelių lizdų.
Nuo 2003 metų VšĮ „Gamtosaugos projektų vystymo fondas“ (GPVF) pradėjo ir jau septynioliktus metus vykdo jūrinių erelių apsaugos projektą Lietuvoje. Nuveikta išties daug.
Kasmet milijonai Lietuvos paukščių migruoja į įvairias Europos šalis, Aziją, nemažai jų pasiekia Afrikos žemyną. Šiuo metu dauguma jų jau keliauja į savo žiemojimo vietas. Tai savotiški mūsų šalies ambasadoriai. Dalis sparnuočių ant savo kojos turi žiedą – lietuvišką „pasą“ su Kauno zoologijos muziejaus adresu.
Baigiasi kasmetiniai jūrinių erelių monitoringo darbai. T.Ivanausko zoologijos muziejaus, kuris šiais metais švenčia savo 100 metų jubiliejų, ornitologai balandžio – birželio mėn. vyko stebėti ir tirti didžiausių Lietuvos plėšriųjų paukščių – jūrinių erelių.
Nors šių paukščių pavadinimas ir susijęs su jūra, ereliai gyvena visoje Lietuvos teritorijoje, ypatingai ten kur yra tinkamų vandens telkinių – ežerų, upių, tvenkinių, pelkių. Jūrinis erelis yra reta, saugoma plėšriųjų paukščių rūšis. Lietuvoje peri 150 – 170 jūrinių erelių porų.