Ar įmanoma pavogtą išmanųjį rasti pagal IMEI kodą?

Žinant telefono IMEI (ang. International Mobile Equipment Identity) kodą tikrai galima aptikti prarastą telefoną, o tokie kodai saugomi net bendrame centriniame Europos įrenginių identifikacijos registre. Taip sako Policijos departamento atstovė Simona Ludavičiūtė.

LRT RADIJO klausytojas domisi, ar galima atrasti telefoną pagal IMEI kodą. „Norėjau pasiteirauti, ar galima pavogtą, pamestą išmanųjį telefoną rasti pagal IMEI kodą? Telefono kortelė gali būti išimta arba naudojama kita kortelė, o savininkas turi kodą ir visus dokumentus“, – domisi klausytojas.

Policijos departamento atstovė S. Ludavičiūtė sako, kad tokia galimybė tikrai yra. „Daugelis mobiliojo telefono naudotojų žino, kad jų telefonai turi savo unikalų identifikacinį numerį IMEI. Pagal šį numerį tiek teoriškai, tiek praktiškai įmanoma nustatyti telefono buvimo vietą, tačiau realybė rodo, kad techninėmis įrangomis pasitikėti reikėtų atsargiai – jos kartais paveda“, – mano S. Ludavičiūtė.

Jos teigimu, Lietuvos operatoriai keičiasi informacija apie jų klientų dingusių mobiliųjų IMEI, o Europoje net yra sukurtas bendras centrinis įrenginių identifikacijos registras.

„Jame saugomi vogtų telefonų IMEI numeriai, todėl, jungiantis prie kitų judriųjų telefono ryšio tinklų vogtu telefonu, dažniausiai vartotojas vietoj paslaugų gaus pranešimą, kad paslaugų vartojimas neįmanomas, nes įtariama, kad telefonas yra vogtas“, – aiškina policijos atstovė.

IMEI numeris paprastai nurodomas ant telefono pakuotės. Jį taip pat galima rasti užrašytą ant lipduko, priklijuoto prie telefono korpuso. Paprastai šis lipdukas matomas nuėmus telefono maitinimo bateriją. IMEI taip pat yra įdiegtas ir mobiliojo telefono programinėje arba techninėje įrangoje. Mobiliojo telefono identifikacinį numerį galite sužinoti ir surinkę simbolių seką:*#06#.

Numeris tuomet turėtų pasirodyti telefono ekrane. „Į policiją kreipiasi tikrai nemažai žmonių, pagal galimybes ji visada suteiks pagalbą. Tačiau žmonės patys turi prisiminti, kad reikia saugoti savo turtą“, – primena S. Ludavičiūtė.


Šiame straipsnyje: telefonasIMEIkodasvagystė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimas

Klausimas portretas
Lietuvoje pavogiama gausybė telefonų, neretai žmogui duodant per galvą. TIe telefonai nusėda lombarduose. Jeigu jau IMEI pagalba galima telefoną bent blokuoti, kodėl policija to nedaro? Kiek teko spaudoje skaityti istorijų, kai žmonės spėja patys lombarduose surasti savo daiktus, o policija bejėgė, nors žmogus turi visus nuosavybę įrodančius dokumentus.

Telefonas

Telefonas portretas
Juokdariai IMEI pakeicia kitu o ka tada irgi rasti eina is kur tokie specialistai atsiranda

xcx

xcx portretas
Juokas ima skaitant tokius "specu" pareiskimus ( komentaruose) .O Apie straipsnio autoriaus technini išprusima išvis geriau patylet
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių