Išmanieji telefonai: ko laukti 2016 metais?

  • Teksto dydis:

Stevas Jobsas sakė, kad „Dažnai žmonės nežino, ko jie nori, kol jiems to neparodai“. Ir ne jis vienas taip mąstė. Skundėtės telefonais-plytomis? Išmanieji telefonai tapo dar didesni. Išmaniuosius laikrodžius ir kitus dėvimus įrenginius vadinote nereikalingais žaisliukais? Bet dabar jų skaičius rinkoje auga geometrinės progresijos greičiu. Manote, jog lankstūs mobilieji įrenginiai nereikalingi? Ką gi, panašu, jog ir čia gamintojai turi, ką atsakyti. Kokių naujienų tikimasi kitąmet šioje rinkoje, komentuoja ir savo įžvalgomis apie šios rinkos tendencijas dalijasi Varlė.lt mobiliųjų įrenginių ekspertai.

„Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad išmanieji telefonai jau pasiekė savo apogėjų. Juk šiuolaikiniai įrenginiai yra aprūpinti visomis pažangiomis bei reikalingomis patogiam naudojimui funkcijomis, tokiomis, apie kurias dar mes prieš dešimt ar net ir penkis metus galėjome tik pasvajoti. Tačiau, žvelgiant į elektroninių technologijų vystymosi tempą ir vis labiau ryškėjančią konkurenciją tarp mobiliųjų įrenginių gamintojų, galima spėti, jog tai dar ne viskas, – teigia Varlė.lt direktorius ir mobiliųjų įrenginių ekspertas Igoris Tkačenko.

Didelė ekrano skiriamoji geba, neįtikėtinas vaizdo tikslumas ir ryškumas, naujos kartos didelės spartos tinklai, ultraspartieji procesoriai, nepaprastai greito įkrovimo funkcija – tai, kas dar visai neseniai atrodė tarsi dalykai iš mokslinės fantastikos srities, jau laukia naudotojų arba pasitiks visai netrukus 2016-ųjų naujienose. Specialistai siūlo pažvelgti į vienus laukiamiausius ateinančių metų išmaniuosius telefonus.

„iPhone“ planose – siekis išstumti fotoaparatus?

Žinoma, „Apple“ kompanijos produkcija ko gero visada yra viena labiausiai laukiamų. Tikimasi, jog „iPhone 7“ bus dar plonesnis, aptakesnis ir patogesnis. Telefono dizainą kūrėjai tikėtina šiek tiek pakeis, tačiau epinės klasikos vargu ar atsisakys. Užsienio analitikų manymu, labiausiai tikėtina, jog ekrano įstrižainės nepasikeis – 4.7 colių įprasta versija ir 5.5 colių „Plus“ modelyje. Nuotraukų ir vaizdo įrašų mėgėjams patiks patobulinta kadrų fiksavimo technologija, kuri taps galimybe dėka to, jog „Apple“ įsigijo Izraelio kompaniją „Linximaging“.

Šios kompanijos vystymos technologijos leis išmaniesiems telefonams kurti turinį, kuris kokybės požiūriu nenusileidžia profesionaliems veidrodiniams fotoaparatams. Taip pat planuojama, jog 2016 metais pasirodysiančio „iPhone 7“ pagrindinė kamera turės net 21 megapikselį, o priekinė – 5. Tai leidžia formuoti prielaidą, jog tokiu būdu „Apple“ daro reikšmingą žingsnį kelyje, kur grėmėzdiškus fotoaparatus išstums į kišenę telpantys įrenginiai. „Apple“ žengs tikrai rimtą žingsnį patobulindama savo gaminamų įrenginių kamerų parametrus, tačiau bent pagal megapikselių skaičių, ši kompanija tiesiog pasivys kitus gamintojus, kurių gaminių 21 megapikselį turinti kamera seniai nėra naujiena – štai pavyzdžiui, „Sony“ dar 2013 metų pabaigoje išleido telefoną su 20.7 megapikselių kamera. Kitas svarbus dalykas kalbant apie kameras yra tas, kad kinų gamintojai tuos 5 megapikselius priekinėje kameroje naudoja jau seniai, b

Bet ilgą laiką Europos rinka neturejo mobiliųjų telefonų tinkamų „normalioms“ asmenukėms. Šiemet tiek „Samsung“, tiek „Sony“ atsibudo ir jau nuo gegužės mėnesio siūlo flagmanus su 5 megapikselių priekine kamera. Štai pavyzdžiui, „Huawei“ savo 2014 metų pradžios flagmane („P7“), siūlo netgi 8 megapikselių priekinę kamerą (ir 2015 metų modelyje, beje, aktualūs vis dar tie patys 8 megapikseliai).

Manoma, jog 2016-ųjų „iPhone“ turės infraraudonųjų spindulių jutiklį, kuris išmanųjį telefoną galės paversti „Apple TV“ nuotolinio valdymo pulteliu bei žymiai pagerins „iPhone“ sinchronizaciją su kitais kompanijos įrenginais. Puiki naujiena spartaus mobilaus interneto gerbėjams: pasak užsienio ekspertų, naujajame „iPhone“ įrenginyje bus panaudoti visiems tinklų tipams tinkantys LTE lustai.

„LG“ ir toliau eksperimentuoja su konstrukcijomis

Viena labiausiai komentuojamų naujienų išmaniųjų telefonų rinkoje – atnaujinta „LG“ lenktos konstrukcijos telefono versija. Į masinę gamybą įrenginys pirmą kartą buvo paleistas 2014 metais. Tada „LG“ produktas sukėlė tikrą furorą. Nestandartiškas, išlenktas telefono dizainas idealiai suderintas su aukštu funkcionalumu ir būtent tai lemia, jog „LG G Flex 3“ išties unikalus savo segmente.

Atnaujinta telefono versija „LG G Flex 3“ turės tą patį 6 colių įstrižainės ekraną, tačiau spėjama, jog jis bus ne tik išlenktas, bet ir sulankstomas. Reikėtų pažymėti, jog sulankstomo ekrano idėja visai nepriklauso „LG“ kompanijai ir „G Flex 3“ tikrai netaps pirmuoju absoliučiai lanksčiu išmaniuoju, tačiau ši ypatybė vis vien žadina smalsumą. Tikėtina, jog naujas įrenginys turės patogesnę ir ergonomiškesnę formą.

Galinė korpuso dalis bus padengta specialia medžiaga, pajėgia užtraukti smulkius įbrėžimus. Kai kurie užsienio ekspertai sugestijuoja, jog „LG“ gali išleisti naują pilnai lankstų telefoną sulankstomos konstrukcijos pavidalu, tačiau labiausiai tikėtina yra tai, kad gamintojas kol kas atsisakys šios idėjos ir maksimaliai patobulins jau visiems žinomą konceptą. Spėjama, jog „LG“ kompanija į naują telefonų liniją planuoja integruoti ne tik pirštų atspaudų skaitytuvą, bet ir akies tinklainės skenerį.

Varlė.lt specialisto Sauliaus Vyšniausko teigimu, „LG Flex“ modelis Lietuvoje nėra populiarus. Kiek neįprasta konstrukcija tikrai nėra tai, kas skatina eiti iš proto dėl šio telefono. Ne paslaptis, jog lietuviai mieliau renkasi flagmanus, o ne eksperimentinius modelius, tačiau štai pavyzdžiui, dviem ekranais ir dviguba priekine kamera apginkluotas „LG V10“, tikėtina, mūsų šalyje bus daug populiaresnis, nors tai tikrai ne pirmasis toks dviekranis „šedevras“ telefonų istorijoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

kika

kika portretas
Nesamonė mokėt tiek babkių kssmet keičiant telefoną į pati naujausia.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių