Gyvosios istorijos festivalis suteiks kauniečiams progą persikelti į viduramžius

Dvi savaitgalio dienas Kauno senamiestyje, Perkūno name, vyks neįtikėtinos permainos. Jas inicijavo viduramžių mylėtojų kolektyvas „Saltus Gladii“, sumanęs paversti vieną seniausių Kauno namų tokiu, koks jis buvo prieš 500 metų.

Į Gyvosios istorijos festivalį sukviesti rekonstruktoriai atkuria vėlyvųjų viduramžių, įvairių geografinių regionų istoriją bei kultūrą. Festivalis prasidės šeštadienį prieš vidurdienį ir tęsis iki sekmadienio popietės.

Klubas „Saltus Gladii“ – tai Kauno technologijos universiteto viduramžių šokių klubas. Jame studentai (ir jaunos šeimos su vaikais) mokomi šokti karališkųjų viduramžių šokių, taip pat – kaimo paprastųjų luomų šokių. Prieš keletą metų Rasos Kasparienės suburtas ir jos vadovaujamas istorinių šokių mylėtojų kolektyvas „Saltus Gladii“ dažniausiai atkuria ir pristato visuomenei XII–XVI amžiaus didikų šokius. Atkuriami prancūzų, italų ir anglų dvaruose prieš daugelį metų šokti šokiai pagal kruopščiai atrinktus rašytinius šaltinius bei mokslo publikacijas, kad žiūrovai išvystų ne tik patį šokį, bet sužinotų šokį lydinčią istoriją.

Kolektyvas bendradarbiauja su Kauno miesto muziejumi, kurį įsteigusi miesto savivaldybė. Pasak jos pranešimo, istorinio šokio mylėtojai taip pat kruopščiai pagal viduramžių laikmečio madą atkuria įvairių luomų XIV–XVI amžiaus laikmečio aprangą, papuošalus, aksesuarus. Drabužiams atkurti naudojami tik tuo laikmečiu galėję būti audiniai: linas, medvilnė, šilkas, vilna, be sintetikos ar kitų pakaitalų.

Istoriškai atkurto vieno kostiumo vertė gali siekti iki 3000 eurų. Tad žiūrovai išties gali mėgautis tikru, autentišku reginiu, kuris nukelia juos į praeitį. „Saltus Gladii“ klubo nariai dalyvauja festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje – šoko Suomijos, Švedijos, Danijos, Lenkijos, Prancūzijos, Latvijos tarptautiniuose festivaliuose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių