Kauniečių laukia įkvepiantis vakaras su aktoriais A. Bialobžeskiu ir G. Arbačiausku

  • Teksto dydis:

Vasario 26 d. Teatro klubas Kaune pasiners į šviesą ir šilumą žadančią poeziją ir muziką. Andrius Bialobžeskis ir Giedrius Arbačiauskas, Valstybinio jaunimo teatro aktoriai, puikiai pažįstami publikai iš savo vaidmenų teatre, kine, televizijos serialuose, pristatys naują bendrą programą, pavadintą ,,Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu” pagal Henriko Radausko kūrybą.

Abu aktoriai yra neabejingi poezijai, ją mėgsta, ją jaučia, ją emocionaliai skaito ir dainuoja. A. Bialobžeskis turi nemažai mėgstamų poetų, yra paruošęs programas pagal Sigito Gedos, Vytauto Mačernio, Marcelijaus Martinaičio kūrybą, yra įskaitęs Maironio eilėraščius kompaktinei plokštelei. Aktorius įsitikinęs, kad „poezija aktorystei – geras urvas. Esi laisvas surasti ten emocijas, kurios tau reikalingos, ir asociatyviai sukurti siužetą. Ir žmonės gerai klauso poeziją. Turim brangakmenį ir vertiname jį. Gerai, kad ne masiškai“.

A. Bialobžeskio pirmoji pažintis su poezija prasidėjo studijuojant, kai susipažino su tame pačiame kurse besimokančiu Alvydu Šlepiku. Bendraudamas su juo, būsimas aktorius pateko į poezijos vidų, matė, kaip ji kuriama. Nuo to laiko aktoriui patiko važinėti su poetais, klausytis, kaip jie patys kalba apie poeziją.

„O jiems (poetams) labai nepatinka, kaip jų eilėraščius skaito aktoriai. Kai jie pradeda apie tai kalbėtis, nusisuku į langą arba apsimetu, kad pats esu poetas“, – atvirauja menininkas.

Aktorius, humoro laidos parodijų kūrėjas, filmų garsintojas, dainų autorius ir atlikėjas G. Arbačiauskas mėgsta dalintis savo kūryba su kitais. „O turėti tokią galimybę ir yra sėkmė. Įvairi veikla viena kitą papildo ir leidžia nesustabarėti”, – džiaugiasi Giedrius.

Būdamas maždaug 12 metų G. Arbačiauskas suvokė, kad nebus nei kosmonautu, nei lakūnu, nei karininku. Tuo metu ir užgimė noras kurti dainas bei vaidinti. Pirmąją savo gitarą nusipirko dar sovietmečiu už 23 rublius. Namo vežėsi kaip didžiausią brangenybę įsivyniojęs į celofaną. Pirmąją dainą parašė besimokydamas mokykloje pagal Janinos Degutytės eiles. Ėmė kurti ir savo žodžius bei muziką.

Dabartinėje jo kūryboje nemažai H. Radausko, Antano Jonyno, J. Degutytės, Tomo Venclovos, Jono Strielkūno ir Rimo Buroko eilių. Tai atsispindi jo pirmoje kompaktinėje plokštelėje „Vienaragis“, įrašytoje kartu su žmona, violončelininke Agne Arbačiauskiene. Netrukus dienos šviesą išvys ir antroji kūrėjo plokštelė.

Dviejų aktorių muzikos ir poezijos programa suteiks H.Radausko eilėraščiams naujų spalvų, išsiskirs vaizdinių bei garsų įvairove. Juk pats poetas gamtoje, aplinkoje, buityje ieško grožio, estetinių emocijų, meninės prasmės. Neabejotinai dauguma atėjusių pasiklausyti šių talentingų aktorių atras juos iš naujo – romantiškus, artimus, nuoširdžius, net kiek sentimentalius.

Bilietais prekiauja Bilietai.lt.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių