Tapytoja: Kaunas – stebuklingas miestas

  • Teksto dydis:

Ketvirtadienį Ryšių istorijos muziejuje, Kaune, atidaroma tarptautinė paroda, kurios autoriai – penki kultūrinio bendradarbiavimo projekto „CreArt“ dalyviai iš Ispanijos, Italijos, Portugalijos ir Kroatijos, du mėnesius kūrę rezidencijoje netoli Aleksoto tilto. Prie jų prisijungė dar vienuolika dalyvių iš Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Ispanijos ir Lietuvos, kurie dalyvavo dviejų savaičių trukmės tarptautiniame „CreArt“ tapybos plenere. Jų darbai taip pat bus eksponuojami parodos atidarymo dieną.

VšĮ „Artkomas“, kuruojančios „CreArt“ projektą Kaune, vadovas Olegas Darčanovas sako, jog rezidencijos paroda bus stipri ir galbūt net maloniai nustebinsianti Kauno meno gerbėjus.

„Menininkai mato Kauną taip, kaip sugeba jį pajausti. Svarbiausia, kad yra kuriamas stiprus menininkų tinklas ir palaikoma sinergija su miestu. Trečius metus vykdomas tarptautinis projektas generuoja puikius rezultatus – nuolat keičiantis gerąja vaizduojamojo meno patirtimi, didinant menininkų ir meno darbų mobilumą, tobulėja ir kūrėjai, ir Europos miestai. Džiugu, kad tarp jų ir Kaunas“, – sako O. Darčanovas.

„Skirtingų tautybių ir skirtingų meno sričių atstovams veikti kartu neatrastoje meno erdvėje ir dar nepažintame mieste – tikras iššūkis“, – tokie buvo pirmieji Kaune reziduojančių projekto „CreArt“ atstovų žodžiai, pasiteiravus jų apie bendrą kūrybinį veiksmą. Jie vienbalsiai patikino, kad priimti tarptautinį pasiūlymą palikti gimtąją šalį ir atsidėti dviejų mėnesių kūrybiniam veiksmui šalyje, į kurią atvyko pirmą kartą, nebuvo lengva. Nepaisant kultūrinių skirtumų, kūrėjai tikina radę jiems patrauklių ir įkvepiančių miesto vietų bei žmonių. Susipažinę su Kauno kultūriniu gyvenimu – lankydami parodas, koncertus, bendraudami su vietiniais menininkais ir miesto gyventojais bei svečiais – menininkai pripažino, kad miestas ir jo žmonės veikia kūrybą, įkvėpdami jai kitokių spalvų, formų, pavidalų.

Viena iš parodoje savo darbus pristatysiančių autorių – iš Lenkijos kilusi, tačiau jau keletą mejų Genujoje gyvenanti tapytoja Malgorzata Jagiello. Ji sako, kad Kaunas tapytojui yra stebuklingas miestas.

„Negaliu nesistebėti, kiek skirtingų pastatų paviršių įžiūrėjau ir radau šiame mieste. Man tai tikras atradimas, nes gyvendama Italijoje supratau, kad visi pastatai dideliame mieste yra daugiau ar mažiau panašūs. Neslėpsiu, Kaune pastebėjau ir yrančio, griūvančio miesto atgarsių, kurie taip pat veikia mano meną – darbuose atsirado purvinai rožinės spalvos“, – kūrybine patirtimi Kaune dalijasi M. Jagiello.

32 metų tapytojas iš Ispanijos Francisco Javier Villa Romero neslepia savo susižavėjimo Kaunu ir jo inspiracijomis. „Tapybą derinu su koliažu ir netgi juokauju, kad mano darbuose parodos atidarymo dieną bus galima pamatyti viską, ką aš radau Kaune, – naudoju ant žemės aptiktus daiktus, laikraščių skiautes bei smulkias, tačiau mane kažkuo patraukiančias smulkmenas. Kaip jau spėjau pastebėti, Kaunas labai švarus miestas, todėl nerandu tiek daug niekam nereikalingų, pamestų įdomybių kaip kad, tarkime, Ispanijoje“, – savo pastebėjimus vardija F. J. V. Romero.

Paroda Kauno Ryšių istorijos muziejuje atidaroma liepos 10 d. 18 val.


Dalyviai:
Malgorzata Jagiello, Genuja (Italija);
Elisa Morais ir Maria Alvarez, Valjadolidas (Ispanija);
Annalisa Pisoni Cimelli, Genuja (Italija);
Francisco Javier Villa Romero, Valjadolidas (Ispanija);
Rogerio Guimares, Aveiras (Portugalija);
Ivona Juric, Zagrebas (Kroatija);
Julio Sendino, Valjadolidas (Ispanija);
Eva del Fraile Fiz., Valjadolidas (Ispanija);
Saulius Dastikas, Lietuva;
Andrew Gadd, Londonas (Didžioji Britanija);
Gabrielė Šermukšnytė, Lietuva;
Natalija Jenekina, Lietuva;
Arvydas Kašauskas, Lietuva;
Marcel Willems, Delft (Nyderlandai);
Vigis Ruseckas, Lietuva.


Šiame straipsnyje: CreArtparodakūrybatapyba

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anabasis

Anabasis portretas
ir ketvirtadienį ir 10d. Žurnalistas:)

SSaulius

SSaulius portretas
Tai ketvirtadienį ar liepos 10d.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių