800 dalyvių semiasi žinių tarptautiniame veterinarijos kongrese

  • Teksto dydis:

800 dalyvių šiuo metu semiasi žinių antrą kartą organizuojamame tarptautiniame veterinarijos kongrese „Vet Congress 2016 Lithuania“, kuris skirtas Veterinarijos akademijos 80-mečiui paminėti. Ši bendrovės „Kauno grūdai“ įkvėpta verslo bei mokslo sinergija leido prisikviesti garsiausius užsienio šalių lektorius, kurie atvyko iš daugiau nei dešimties šalių, ir mūsų bei aplinkinių valstybių veterinarijos gydytojus supažindinti su naujausiais ligų gydymo sprendimais, diagnostika bei profilaktika.

„Kauno grūdai“ plėtoja Lietuvoje bei Latvijoje veterinarinės farmacijos verslus. Kompanija ne tik įgijo lyderės pozicijas šioje srityje, bet ir orientuojasi į veterinarijos gydytojų kompetencijos kėlimą: konsultuoja didžiųjų ūkių bei veterinarijos klinikų veterinarijos gydytojus.

„Jaučiame atsakomybę dėl veterinarijos gydytojų švietimo aktualiais veterinarinės farmacijos klausimais. Kadangi esame vieni didžiausių kombinuotųjų pašarų gamintojų, o mūsų įmonių grupei priklauso ir du didžiausi paukštynai Lietuvoje, Kaišiadorių ir Vilniaus paukštynas, esame suinteresuoti dėmesį skirti gyvūnų ir paukščių sveikatingumui, jų ligų diagnostikai, gydymui ir prevencijai. Norėdami įgyvendinti šį tikslą jau antrus metus iš eilės organizuojame šį tarptautinį kongresą“, - sakė „Kauno Grūdų“ generalinis direktorius Tautvydas Barštys.

Anot „Kauno grūdų“ vadovo, pranešimus kongrese aktualiomis temomis skaitys tarptautiniu mastu pripažintų veterinarinės farmacijos kompanijų atstovai, nepriklausomi lektoriai iš daugiau nei 10-ies šalių dalysis savo gerąja patirtimi ir sukaupta praktika.

„Visa tai leidžia Lietuvoje ugdyti kompetentingus, su šiuolaikinėmis gydymo technologijomis susipažinusius veterinarijos gydytojus. Nuo jų kompetencijos juk ir priklauso didžiuosiuose ūkiuose auginamų bei kiekvieno iš mūsų namuose apsigyvenusio augintinio sveikatingumas ir gerovė“, - teigė T. Barštys.

Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektoriaus prof. Remigijaus Žaliūno, verslas parodė gerą iniciatyvą, kad ėmėsi organizuoti šį veterinarijos kongresą. „Turime orientuotis į jaunimą, į jau dirbančius specialistus, kurie nori žinių, turime veterinarijos srityje įgyvendinti tokius pat pasiekimus, kuriuos pasiekėme žmonių sveikatos srityje. Tikiuosi, kad šis, dar tik antrasis tarptautinis veterinarijos kongresas bus tęstinis ir susirinkę į dvidešimtąjį ar penkiasdešimtąjį jau galėsime daryti apibendrinimus apie tai, koks reikšmingas šis renginys“, - spaudos konferencijos metu kalbėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos kanclerio prof. Henriko Žilinsko teigimu, akademija į kongresą įliejo daugiau akademinio lygmens. „Turėdami galimybę į kongresą pakviesti geriausius savo srities mokslininkus iš garsiausių Europos universitetų, šiame veterinarijos kongrese vykstančiai diskusijai suteikėme pilnavertiškumo, dalyviai turi galimybę išgirsti įvairaus spektro pranešimus. Džiaugiuosi, kad ir mūsų studentai keičiasi, jie rodo iniciatyvą dalyvauti tokiame kongrese, gauti naujų žinių ir įžvalgų. Panašu, kad auga nauja motyvuotų veterinarijos gydytojų karta“, - sakė prof. H. Žilinskas.

Renginyje vyksta prezentacijos, atviros diskusijos 6-iuose sektoriuose: paukščių ligų, kiaulių ligų, galvijų ligų, smulkių gyvūnų ligų, arklių ligų, gyvūnų mitybos ir sveikatingumo. Renginyje dalyvauja apie 800 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos: veterinarijos gydytojai, veterinarijos klinikų vadovai, smulkūs ir stambūs ūkininkai, asociacijų atstovai, užsienio pranešėjai, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos bendruomenės nariai, Žemės ūkio ministerijos atstovai ir kt.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių