Kaune kavines keičia automobilių plovyklos

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Smulkiojo verslo idėjos kredito įstaigoms, anot pašnekovo, atrodo per mažai patikimos, investicijos – ne taip greitai atsiperkančios. Tad belieka užstatyti savo ar mamos butą, automobilį.

Tiesa, verslą šiais laikais lengvina tai, kad yra įvairių verslo tarptautinių finansavimo platformų, atkreipė dėmesį pašnekovas, pavyzdžiui, kai startinį kapitalą įneša idėja patikėję visai nepažįstami žmonės.

Prireiks ritualinių paslaugų

Kalbėdamas apie besiplečiančias verslo sritis A.Mackevičius patarė atsiversti ir paanalizuoti gyventojų statistiką. "Gyventojų mažėja, visuomenė sensta – daugėja vyresnių žmonių. Suaugę vaikai ir anūkai emigravę, nebus kam prižiūrėti senų tėvų", – kalbėjo asociacijos atstovas.

Tad vis plačiau atsiverianti verslo niša – senelių priežiūra namuose, pagalba apskalbti, apipirkti, slauga namuose ir slaugos namuose.

"Padvigubės ir liūdniausių paslaugų – ritualinių poreikis", – prognozuoja A.Mackevičius.

Smaugia biurokratija

Kitas asociacijos valdybos narys, patyręs verslininkas Algirdas Poška neabejoja, kad Kaunas palankus miestas vystyti verslą, teikiantį paslaugas. "Siaurose srityse trūksta aukštos kvalifikacijos specialistų, žema teikiamų paslaugų kokybė", – motyvavo A.Poška.

Jo nuomone, jaunimas turi daug entuziazmo kurti verslą, tačiau ryžtą mažina dideli mokesčiai, kuriais apkraunama jau nuo pirmosios įmonės įregistravimo dienos.

"Anglų kalbą mokančiam jaunimui verslą lengviau pradėti Jungtinėje Karalystėje nei Lietuvoje. Pirmus metus jie ten atleidžiami nuo mokesčių, antrais metais moka iš dalies. Lietuvoje mokesčius reikia mokėti vos įregistravus įmonę", – palygino verslininkas.

Jis stebisi, kodėl nesupaprastinta mažojo verslo buhalterinė apskaita. "Netgi įkūrus mažąją bendriją, buhalterinė apskaita tokia pati kaip uždarosios akcinės bendrovės. Su kiekvienu pusmečiu "Sodrai" ir Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) reikia pateikti daug įvairių ataskaitų, pvz., nuo lapkričio mėnesio VMI reikės pateikti duomenis apie visas išrašytas ir gautas PVM sąskaitas faktūras. Tikrinančių organizacijų reikalavimai tokie dideli, o juos administruojantys valdininkai priekabūs, kad vykdant visus jų reikalavimus nelieka laiko pačiam verslui", – konstatavo pašnekovas.

Jam pritarė ir dar viena asociacijos valdybos narė Rita Mikšienė. "Man atrodo, kad kauniečių entuziazmas yra jų verslo varomoji jėga. Ir laimei ar nelaimei, dar atsiranda žmonių, kurie nori kurti verslą, tik, deja, ne visi yra stiprūs atsilaikyti prieš valdžios sukurtas pinkles. Mano aplinkoje yra verslininkų, kurie patikėjo mažosios bendrijos pranašumais ir labai turėjo nusivilti. Nepakeliama našta. Gerai, kad yra daug darbščių lietuvių, jie keičia verslo statusą ir bando dirbti toliau", – pastebėjo R.Mikšienė.

Darbas vietoje svajojimo

A.Poška pradedantiesiems verslininkams pataria pirmiausia išanalizuoti esamą rinką: tiek pasiūlą, tiek paklausą. "Rasti verslo kryptį, kažkuo novatorišką, ir išsiskirti rinkoje. Apie sritį, kurią pasirinkote, reikėtų profesionaliai žinoti. Prieš pradedant verslą, labai svarbu raštu pasirašyti detalųjį verslo planą, su kuriuo galėtum pasikonsultuoti pas patyrusius verslininkus. Dažniausia daroma klaida – apie verslo pradžią daug kalbama, svajojama, bet neaktyviai daromi žingsniai", – įvardijo verslininkas.

Kaip didelę klaidą jis išskyrė ne iki galo išsiaiškintą kainų politiką. "Pavyzdžiui, norint dirbti su partneriais reikia įvertinti jų interesus, kurių uždarbis dažnai būna didesnis negu tavo", – patarė A.Poška.

Anot jo, pasiteisina ta rizika, kai pagal pesimistinį verslo planą įmonė gali susimokėti mokesčius, atlyginimus ir gauti minimalų pelną.

R.Mikšienė patarė kaip reikiant įsigilinti į įstatymus ir jų pataisas, susirasti gerų konsultantų, savo darbą išmanantį buhalterį. "Svarbu iš karto nesitikėti didelio pelno, turėti kantrybės ir neišsigąsti pirmų sunkumų", – kalbėjo verslininkė.

Vertins po metų dvejų

"Laiko sugaišti tiek pat, kaip ir automatinėje plovykloje, bet pats automobilį nusiplauni kruopščiau, pigiau ir dar pasportuoji", – savitarnos plovyklos pranašumus vardijo tokios plovyklos, esančios Tunelio gatvėje, kasininkė Asta Žiedelienė.

Ši plovykla, greta esanti dujų kolonėlė bei užkandžių, gėrimų ir automobilių prekių parduotuvėlė atsidarė prieš dvejus metus, tačiau savininkas nusprendė visą šį turtą išnuomoti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

bardakas biski

bardakas biski portretas
su tom plovyklom kazkokia parodija, kas dalina leidimus jom statyti? iskart von toki zmogu is pareigu. Baltu gatveje vos ne vienu metu atidarytos 4 plovyklos, kur logika? prekybos centru kiekvienam kiemui pristate, degaliniu kiekvienam kiemui pristate, dabar plovyklu eile? vaizdelis nekoks..

as

as portretas
Naudos is tu savitarnu nulis, kam moketi pinigu kruva ir dar paciam plauti, kai uz ta pacia kaina gali kiti tai padaryti.

Ats

Ats portretas
Sunku smulkiam verslui
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių