„Kauno autobusai“ vėl įspėja: nepasimaukite ant sukčių kabliuko

Susisiekimą miesto viešuoju transportu organizuojanti bendrovė „Kauno autobusai“ antradienį įspėja apie apsimetėlių siūlymą socialiniame tinkle įsigyti neegzistuojančius terminuotus bilietus.

„Informuojame, kas bendrovė „Kauno autobusai“ neturi „Facebook“ paskyros, neprekiauja šešių mėnesių terminuotaisiais bilietais ir šiuo metu nevykdo jokios viešųjų ryšių kampanijos ar kitų akcijų“, – nurodoma vežėjo pranešime.

Pasak „Kauno autobusų“, neoficialiame socialinio tinklo puslapyje pavadinimu „Viešasis transportas Kaunas“ pateikiama informacija yra klaidinga ir nesusijusi su bendrovės veikla.

Įmonė prašo gyventojų neatidarinėti šiame puslapyje pateikiamų nuorodų, neatskleisti jautrių saugos ar mokėjimų kortelių duomenų.

Puslapyje „Viešasis transportas Kaunas“ per pastarąją parą įkelti keli įrašai, kuriuose skatinama įsigyti neva naują Kauno transporto kortelę ir šešis mėnesius naudotis viešuoju transportu už 2,35 euro.

Įraše pateikiama nuoroda, vedanti į netikrą „Kauno autobusų“ tinklalapį, kur atsakius į kelis klausimus prašoma įvesti savo asmens, finansinius duomenis.

Pirmą kartą tokie įrašai socialiniame tinkle pastebėti vasaros pradžioje.

„Kauno autobusų“ atstovė Ramunė Tarandė BNS sakė, kad apie nukentėjusius asmenis bendrovė informacijos neturi, bet sulaukta „labai daug“ skambučių klausiant, ar minėta informacija yra teisinga, ypač ją išplatinus pirmąkart.

„Pirmą kartą tokie įrašai socialiniame tinkle pastebėti vasaros pradžioje, tuomet apie juos informuota policija, Ryšių reguliavimo tarnyba, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) ir feisbukas, – teigė R. Tarandė.

Pasak jos, pranešimą užregistravęs NKSC įmonei rekomendavo kreiptis į „Facebook“ socialinį tinklą dėl neteisėto vardo naudojimo.

Kaip skelbia naujienų portalas „15min“, identiška sostinės gyventojams skirta klaidinanti informacija praėjusią savaitę buvo platinama apsimetant bendrove „Vilniaus viešasis transportas“.

Policijos duomenimis, šiemet iki liepos pradžios, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pradėta 20 proc. daugiau tyrimų dėl sukčiavimo. Minėtu laikotarpiu 2024-aisiais sukčių padaryta žala siekė daugiau negu 6 mln. eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių