Kauno moksleiviai nuo miesto kalvų pasveikino Lietuvą su artėjančia Kovo 11-ąja

Jau dvyliktus metus Kauno moksleivija padovanojo šventę artėjančios Kovo 11-osios proga. Nuo aukščiausių miesto kalvų ir pagrindinių erdvių suskambo Lietuvos himnas. Pagarba atiduota ir vis dar karo talžomai Ukrainai.

Graži tradicija

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės dienai Kauno moksleiviai ir vietos bendruomenės prisijungė prie jau tradicija tapusios akcijos „Pasveikinimas miestui – „Tautiška giesmė“ nuo Kauno kalvų“. Aukščiausiose Kauno vietose Lietuvos himnas skamba jau dvyliktą kartą.

Akcija prasidėjo nuo Aleksoto bendruomenės ir prisijungusių mokyklų iniciatyvos susiburti ant Kauno kalvų ir piliakalnių bei sutartinai vienu metu giedoti „Tautišką giesmę“ išaugo iki didelės ir prasmingos šventinės akcijos, kuri kasmet Kaune tampa gražia Kovo 11-osios įžanga. Šiemet prie tradicinės šventės prisijungė daugiau nei 30 Kauno mokyklų, kurių bendruomenės pasipuošė trispalvėmis.

„Kai pradėjome šią šventę švęsti, buvo penkios Kauno mokyklos. Dabar mokyklas skaičiuojame dešimtimis. Šios akcijos pagrindinė mintis buvo suburti žmones, nes į protokolines šventes nebūtinai visi ateina, tad pradėti pavasarį nuo „Tautiškos giesmės“ yra įkvepiantis ir vienijantis dalykas“, – kalbėjo viena akcijos iniciatorių Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos direktorė Lina Viršilienė.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Tad ir šį penktadienį miesto moksleiviai rinkosi Aleksoto apžvalgos, Milikonių kalno, Paminklinės Kristaus prisikėlimo bažnyčios apžvalgos aikštelėse, Pelėdų kalne, ant Panemunės Balčkalnio, Steigiamojo Seimo aikštėje ir kitose miesto reikšmingose vietose. Ši akcija skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 34-osioms metinėms bei Ukrainos tautos pagerbimui.

Vienybė težydi

Aleksoto apžvalgos aikštelėje sugiedotas ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos himnai. Kauno J. Dobkevičiaus progimnazija jau seniai puoselėja glaudžius ryšius su Japonija, tad pagalba atiduota ir šiai šaliai.

Pradėti pavasarį nuo „Tautiškos giesmės“ yra įkvepiantis ir vienijantis dalykas.

Kalbinti moksleiviai neslėpė, kad tokia šventė vienija. „Dabar „Tautišką giesmę“ norisi giedoti dar garsiau, kad visi išgirstų, kad visi pamatytų, kad mes esam laisvi. Ta laisvė apima ir mūsų norą padėti tiems, kam dabar reikalinga pagalba“, – kalbėjo vienas akcijos dalyvių.

Iš tiesų, Lietuvos himną nuo vienos gražiausių Aleksoto vietų giedojo ir vietos bendruomenė, ir šauliai. Laisvė ir Nepriklausomybė pagerbtos ir salvėmis.

„Kai pirmą kartą šauliai iššovė iš ginklų, krūptelėjau, bet kitus kartus drąsiai atstovėjau. Ukrainoje ne dar ne tiek šaudo, bet tikiu, kad laisvė ateis ir ten“, – stiprybės palinkėjo kita mokinė.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Tarptautiniai akcentai

Šventės metu ne tik skambėjo Ukrainos ir Japonijos himnai. Susirinkusius pasveikino ir Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki.

„Nori visus pasveikinti su Lietuvos Nepriklausomybės diena. Norėčiau išreikšti nuoširdų dėkingumą už tai, kad praėjus daugiau nei 10 metų nuo šio renginio pradžios, jūs vis dar širdimi esate artimi žmonėms, kurie Japonijoje buvo pakeikti didžiojo žemės drebėjimo ir cunamio. Esu įsitikinęs, kad ryšiai tarp Lietuvos ir Japonijos yra sustiprėję visomis kryptimis.

Dabartinė pasaulio situacija privertė mus, kaip niekada anksčiau, suvokti laisvės ir taikos svarbą. Norėčiau išreikšti nuoširdžią pagarbą Lietuvos žmonėms už jų tvirtą paramą Ukrainai. Mes taip pat stengiamės daryti viską, kad pasaulyje įsivyrautų taika“, – kalbėjo ambasadorius.

Šventės akcentu tapo į dangų pakilę milžiniški Lietuvos ir Ukrainos vėliavų aitvarai.


Šiame straipsnyje: kovo 11himnasmoksleiviai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Šaunuoliai-graži iniciatyva tampanti tradicija

To stebėtojas

To stebėtojas portretas
Tu teisus, visur ir visada per prievartą į visokias iškilmės nors darbai chlapčiukų nepadaryti, o juos reiks daryti ne vadams.

Tadas

Tadas portretas
Saunuoliai, linksminkit ponus.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių