Kauno rajono sveikatos įstaigų bendradarbiavimas – siektinas pavyzdys kitoms savivaldybėms

  • Teksto dydis:

Kauno rajono savivaldybės sveikatos centras (KRSSC) veikia vos metus. Tačiau tiek laiko užteko sukurti tvirtą tolesnio bendradarbiavimo ir efektyvaus sveikatos paslaugų teikimo pagrindą Kauno rajono gyventojams.

Sėkminga pradžia

„Įsteigėme visų šešiolikos KRSSC dalyvaujančių įstaigų vadovų tinklą, kuris skatina bendradarbiauti ir leidžia dalytis gerąja patirtimi. Taip pat organizuojame reguliarius susitikimus, kuriuose aptariame aktualias temas ir priimame svarbius sprendimus. Šiemet KRSSC papildė du nauji nariai: Žaliakalnio poliklinika ir „Socmedikus“, – pokalbį nuo to, ką jau pavyko padaryti, pradėjo KRSSC koordinuojančios įstaigos – Garliavos medicinos centro – direktorius Mindaugas Kyguolis.

Centro nariai aptarė savo misiją, viziją ir strategines kryptis, patvirtino strategiją 2025–2027 m. ir nusistatė rodiklius, kurie leis įsivertinti, ar pavyko pasiekti užsibrėžtus tikslus. Centro atpažįstamumą ir vienybę stiprina sukurtas bendras vizualinis identitetas. Kartu su partneriais KRSSC sėkmingai įgyvendino Kauno rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą, skirtą jaunų žmonių profilaktinėms onkologinėms ligų patikroms ir vaikų burnos higienos įgūdžiams lavinti.

„Parengėme ir gavome patvirtinimą apie finansavimą dviem svarbiems projektams: „Sveikatos centro sudėtyje teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūros modernizavimas“ ir „Kauno rajono sveikatos centro veiklos modelio diegimas“. Pirmasis projektas skirtas sveikatos centro įstaigų infrastruktūrai atnaujinti, siekiant pagerinti paslaugų kokybę ir prieinamumą. Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) patvirtino finansavimą ir rugsėjo 4 d. buvo pasirašyta projekto sutartis. Šiuo metu laukiame lėšų už jau įvykdytus pirmojo etapo darbus ir iš nuosavų lėšų vykdome numatytus tolesnius modernizavimo darbus“, – sakė pašnekovas.

Projektui „Kauno rajono sveikatos centro veiklos modelio diegimas“ finansavimas patvirtintas lapkričio 19 d., šiuo metu pradėtas sutarties pasirašymo procesas su CPVA. Įgyvendinus šiuos projektus, tikimasi pasiekti reikšmingų rezultatų: sutrumpinti pacientų laukimo laiką pas gydytojus, pagerinti paslaugų prieinamumą, padidinti pacientų pasitenkinimą gaunamomis paslaugomis.

„Šie pasiekimai yra tik pradžia. Tęsiame darbą, kad KRSSC taptų dar efektyvesniu ir gyventojams patrauklesniu sveikatos priežiūros įstaigų Kauno rajone tinklu“, – patikino M. Kyguolis.

Mindaugas Kyguolis / Asmeninio archyvo nuotr.

Gretas papildė koordinatorius

Nuo birželio centras turi koordinatorių Arvydą Raskilą, dirbantį Kauno rajono savivaldybės koordinuojančioje įstaigoje – Garliavos medicinos centre.

A. Raskilas – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos magistro studijų absolventas. Prieš pradėdamas darbą Kauno rajone, jis sėkmingai vadovavo COVID-19 vakcinacijos centrui Kaišiadorių rajone, laikinai ėjo Kaišiadorių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigas. „Ši patirtis suteikė jam vertingų žinių ir įgūdžių, kurie labai naudingi atliekant KRSSC koordinatoriaus darbą ir leidžia jam efektyviai koordinuoti sveikatos centro veiklą“, – pabrėžė M. Kyguolis.

Sveikatos centro koordinatorius yra atsakingas už sklandžią KRSSC veiklą gerinant medicinos paslaugų teikimą ir įgyvendinant sveikatos priežiūros sistemos reformą Kauno rajone. Jo pagrindinės funkcijos apima koordinacinės grupės darbo organizavimą, strategijos įgyvendinimą, rodiklių stebėseną, ataskaitų teikimą, komunikaciją su partneriais, kitomis institucijomis ir bendrą KRSSC veiklos koordinavimą. Koordinatorius užtikrina, kad centras sėkmingai įgyvendintų savo tikslus.

Šie pasiekimai yra tik pradžia.

Netrūko ir iššūkių

Pasak centrą koordinuojančios įstaigos direktoriaus, per pirmuosius veiklos metus susidurta ir su keliais iššūkiais. „Vienas didžiausių iššūkių buvo suderinti skirtingų juridinių formų ir skirtingo kapitalo įstaigų, dalyvaujančių centre, interesus. Šių įstaigų ištekliai, paslaugų spektras ir pacientų srautai labai skiriasi, todėl reikėjo rasti bendrą vardiklį ir užtikrinti, kad visų poreikiai būtų patenkinti sėkmingai vykdant sveikatos priežiūros sistemos reformą“, – teigė pašnekovas.

Dar vienas iššūkis buvo susijęs su ES finansavimo pratęsimu projektui „Sveikatos centro sudėtyje teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūros modernizavimas“. Dėl šios priežasties pacientai dar negali įvertinti visų planuojamų patobulinimų ir naujų KRSSC galimybių.

„Nepaisant šių iššūkių, KRSSC komanda aktyviai ieško sprendimų ir dirba siekdama užtikrinti, kad centras sėkmingai veiktų, teiktų kokybiškas paslaugas Kauno rajono gyventojams ir pradėtų vykdyti planuotas investicijas. Džiaugiamės, kad finansinę ir administracinę pagalbą šiuo atveju teikia Kauno rajono savivaldybė“, – patikino M. Kyguolis.

Arvydas Raskilas / Asmeninio archyvo nuotr.

Projektų svarba

Paklaustas, kuris iš darbų, kuriuos pavyko nuveikti per pirmuosius metus, yra svarbiausias, centrą koordinuojančios įstaigos direktorius tvirtino, kad būtent minėti projektai yra itin svarbūs ir vienas kitą papildo. „Jie yra neatsiejama mūsų strateginės vizijos dalis, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas bendradarbiavimui visais lygmenimis. Modernizuota infrastruktūra leis sukurti patogią darbo aplinką, skatinsiančią efektyvų tarpusavio bendradarbiavimą tarp skirtingų įstaigų. Naujas veiklos modelis padės optimizuoti procesus ir užtikrinti, kad visos paslaugos būtų teikiamos sklandžiai ir efektyviai“, – argumentavo pašnekovas.

„Ilgalaikėje perspektyvoje abu projektai prisidės prie bendros sveikatos sistemos paslaugų kokybės gerinimo Kauno rajone, leis KRSSC tapti moderniausiu ir efektyviausiu sveikatos centru Lietuvoje“, – įsitikinęs A. Raskilas. Pacientai galės pasinaudoti įvairiomis paslaugomis vienoje vietoje arba per trumpesnį laikotarpį, trumpesniais laukimo laikais ir patogesnėmis priėmimo sąlygomis.

Abu projektai prisidės prie bendros sveikatos sistemos paslaugų kokybės gerinimo Kauno rajone.

M. Kyguolis teigė, kad artimiausiais veiklos metais KRSSC yra susikoncentravęs į keletą svarbių tikslų, kurie padės tobulinti paslaugų kokybę ir efektyvumą. „Toliau stiprinsime KRSSC vadovų tinklą siekiant užtikrinti dar glaudesnį bendradarbiavimą ir efektyvesnį sprendimų priėmimą. Sukursime išmanųjį moderniais IT sprendimais paremtą pacientų srautų valdymo modelį („žaliąjį koridorių“), kuris leis sumažinti laukimo laiką ir užtikrinti sklandesnį paslaugų teikimą. Siekiant užtikrinti aukščiausius etikos standartus, bus sukurtas KRSSC etikos kodeksas, kuris apibrėš elgesio normas visiems centro įstaigų darbuotojams“, – planais dalijosi pašnekovas.

Taip pat numatyta suformuoti standartizuotą klientų / pacientų aptarnavimo modelį, kuris užtikrins vienodą ir kokybišką aptarnavimą visose KRSSC įstaigose. Bus įgyvendinama KRSSC vystymosi 2025–2027 m. strategija, identifikuotos galimybės vykdyti bendrus konsoliduotus pirkimus, siekiant optimizuoti išlaidas ir užtikrinti geriausią kainos ir kokybės santykį.

Pasak M. Kyguolio, šie ambicingi tikslai demonstruoja KRSSC pasiryžimą nuolat tobulėti ir teikti vis aukštesnės kokybės sveikatos priežiūros paslaugas Kauno rajono gyventojams.

Jau greitai Kauno rajono gyventojai galės džiaugtis žymiai geresnėmis pirminio ir antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugomis: atnaujintos patalpos, nauja įranga ir optimizuoti procesai užtikrins patogesnę ir efektyvesnę pacientų priežiūrą.


Komentaras:

Gabrielė Petraitė

Kauno rajono savivaldybės sveikatos reikalų koordinatorė (patarėja)

Pirmieji oficialieji metai parodė, kad Kauno rajono sveikatos įstaigų bendradarbiavimas yra siektinas pavyzdys visoms kitoms savivaldybėms, nes bendradarbiavimas vyksta ne tik žodžiais, bet ir veiksmais.

Džiugu, kad sveikatos centrą koordinuojanti įstaiga taip atsakingai priėmė paskirtą darbą organizuoti sveikatos centro veiklą ir taip strategiškai ir vadybiškai geba plėtoti šią idėją siekiant realios naudos.

Reikšmingiausi metų darbai – gyvi susitikimai, aiškios krypties išsigryninimas ir strategijos sukūrimas, leisiantis užtikrinti ilgalaikę organizacijos sėkmę ir įgyvendinti ES projektus.


Planuojami pagrindiniai pokyčiai

• Greitesnis specialistų pasiekimas: diegiama papildoma moderniais IT sprendimais paremta išankstinės registracijos sistema tarp KRSSC įstaigų sutrumpins pacientų laukimo laiką pas antrinio lygio specialistus. Pacientai galės užsiregistruoti jiems patogiausiu ir galimu realiu laiku pasiūlant keletą galimų variantų vizitui KRSSC įstaigų tinkle.

• Geresnis lėtinių ligų valdymas: įgyvendinamas naujas veiklos modelis, kuriame didelis dėmesys skiriamas lėtinėms neinfekcinėms ligoms valdyti. Daugiafunkcė komanda, kurioje dirbs ir atvejo vadybininkai, teiks išsamesnę ir individualizuotą pagalbą pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis.

• Aukštesni paslaugų standartai: visose KRSSC įstaigose įdiegiami standartizuoti pacientų aptarnavimo procesai, kurie užtikrins vienodą ir kokybišką paslaugų teikimą visiems pacientams, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, finansinių galimybių ar socialinio statuso.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių