„Kiemų šventė“ jau šeštą kartą kviečia prie didžiausio vakarienės stalo Lietuvoje

  • Teksto dydis:

Minint tarptautinę kaimynų dieną, gegužės 26 d., Kaune jau šeštą kartą vyks „Kiemų šventė“.

Laisvės alėjoje vėl suplevėsuos staltiesės, pakvips vaišėmis ir pasklis nuoširdūs kaimynų pašnekesiai. Šiais metais su šūkiu Kviečiame Kauną prie vieno stalo! pasitinkanti „Kiemų šventė“ kvies švęsti ne tik bendrystę ir kaimynystę, bet ir Kauno miesto gimtadienį. Organizatoriai kauniečius ir Kauno miesto svečius jau dabar skatina pasižymėti datą, burti kaimynus ir kitą penktadienį jungtis prie ilgiausio vakarienės stalo.

Dalyvauti kviečiami visi miesto gyventojai, svečiai

Renginį tradiciškai sudarys dvi dalys: kaimyniška vakarienė ir kultūrinė programa. Norintiems dalyvauti vakarienėje šiais metais registruotis nereikės – visi dalyviai renginio dieną kviečiami užsiimti labiausiai patikusią vietą Laisvės alėjoje tarp Maironio gatvės ir Soboro. Tereikia atsinešti stalą, staltiesę ir gardžius patiekalus. Neturite stalo? Jūsų mielai lauks Laisvės alėjos viduryje įsikūrusių kavinių, restoranų ir barų staliukai – svarbiausia, prisijunkite! Renginio prodiuserė Vaiva Marija Bružaitė užsimena, kad šiais metais į vieną didžiausių Lietuvoje vakarienių atvyks ir netikėtas svečias, kurio tikrai bus neįmanoma nepastebėti.

Kultūrinė programa, kaip ir kiekvienais metais, yra įvairi ir marga. Kaip teigia šventės organizatorių Kauno menininkų namų vadovė Simona Savickaitė, čia net ir didžiausias skeptikas ras savo širdžiai mielas veiklas ar pasirodymus – renginyje puikiai atsispindi miesto dinamika, įvairovė, atsiskleidžia ir yra primenami miesto talentai: kolektyvai, bendruomenės, kultūros institucijos.

„Šiemet Laisvės alėją drebins didžiuliai orkestrai, skambės ansamblių ir chorų dainos, elektroninė muzika, gros pavieniai muzikantai bei jaunieji kūrėjai ir bus galimybė išvysti gestų kalba atliekamas dainas. Tango, linijiniai, liaudies, neoklasikiniai šokiai, judesio improvizacijos – kiekvienas svečias ras sau tinkamą šokio žingsnį. Stebins oro akrobatikos bei įvairių muzikos žanrų, skrabalų pasirodymai“, – šventę pristato programos kuratorė Aurelija Albrikaitė.

Tuo tarpu norintys ramesnės veiklos bus kviečiami į fotografijos ir cianotipijos dirbtuves, paklausyti skaitymų pro bibliotekos langą, pažaisti kūrybinių–geografinių žaidimų, sudalyvauti visai šeimai skirtoje edukacijoje ar tiesiog susitikti ir susipažinti su įvairiomis organizacijomis, pasivaišinti kava ir tiesiog pabendrauti.

Šventė pratęsianti kiemus

„Kiemų šventė“ – jau tradicija tapęs renginys, kuriuo puoselėjama Kauno miesto gyventojų draugystė. Juk kaimynas – arčiausiai mūsų esantis žmogus: su juo sieja ne tik bendra erdvė – laiptinė, kiemas, gatvė ar rajonas, bet ir bendras buvimas laike – džiaugsmai, iššūkiai, idėjos, požiūriai. Žmogui reikia žmogaus – kiekvieno mūsų laimė kuriama per tai, kaip gebame sugyventi vieni su kitais ir kiek galime duoti: išklausyti, būti šalia, dalintis. O ši šventė yra pats tikriausias ir nuoširdžiausias mūsų gebėjimo dalintis liudijimas.

Šventės metu Laisvės alėja tampa bendruomeniškiausiu ir ilgiausiu vakarienės stalu, simbolizuojančiu Kauno miesto žmonių bendrystę. Svarbu tai, kad ji – kuriama pačių miestiečių. Renginio metu dalyviai prie stalų ar ant pakylų rengia įvairiausius pasirodymus: skaito poeziją, šoka, dainuoja, organizuoja žaidimus bei akcijas, įtraukia praeivius į kūrybines veiklas – renginys kasmet alsuoja spontaniškumu, nuoširdumu ir atvirumu.

Galima sakyti, kad per šį renginį net nesusimąstydami kedename ir dar vieną gilesnį Laisvės alėjos sluoksnį. Užgimus XIX a. viduryje, kaip ir daugelis viešųjų erdvių ji buvo savojo laiko, istorinio konteksto ir dominuojančios doktrinos atspindys. Šiandien, iš apačios kylančia, bendruomenių iniciatyva Laisvės alėja vis labiau įgauna žmogišką mastelį ir veidą – ji tampa tarsi kiekvieno iš mūsų kiemo tęsiniu.

Nuo kiemo iki didžiausios pėsčiųjų gatvės

„Kiemų šventė“ tapo unikaliu reiškiniu visoje šalyje. Organizatoriai pastebi, kad žmonės yra taip įsitraukę, kad stalus, kėdes ir vaišes atsiveža net viešuoju transportu. O tie, kurie neturi galimybės prisijungti šventę organizuoja savo kieme. Tad idėja išplito visame mieste bei rajone, o gal net ir Lietuvoje.

„Kiemų šventė“ pradėta organizuoti 2017 m. menininko Vytenio Jako iniciatyva, o nuo 2018 m. ji tapo projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ dalimi. Pamažu renginys tapo vis žinomesnis ir apjungė ne tik Kauno bendruomenes, bet ir organizacijas, vietos verslus. Praėjusiais metais šventėje dalyvavo beveik 1 500 dalyvių, 10 000 lankytojų, o kūrybines veiklas įgyvendino daugiau nei 60 partnerių ir profesionalų.

„Kiemų šventė“ vyks gegužės 26 d., penktadienį, Laisvės alėjoje, 18–20 val. Miesto gyventojai ir svečiai dengti stalus kviečiami nuo 17 val. Nerandantys kur įsikurti dalyviai visuomet turės galimybę kreiptis į savanorius, kurie padės išsirinkti tinkamiausią vietą.

Šventė organizuojama laikantis tvarumo principų, todėl dalyviai kviečiami atsinešti daugkartinio naudojimo lėkštes ir puodelius. Renginyje svaigins draugystė, bendrystė ir nuostabūs pasirodymai, tad alkoholinius gėrimus kaimynai kviečiami patausoti kitoms progoms.

Šventės programa – čia.


Šiame straipsnyje: Kiemų šventėrenginys Kaune

NAUJAUSI KOMENTARAI

ko čia nesuprast?

ko čia nesuprast? portretas
- žodžių žaismas, yra skirtumas kur gerti Kieme ir kur gerti ... gatvėj ar brome.

Nesuprantu...

Nesuprantu... portretas
Jeigu Kiemų šventė, tai kodėl ne kiemuose, bet Laisvės alėjoje?

Gal nereiks nieko NEŠTIS???

Gal  nereiks nieko  NEŠTIS??? portretas
visgi miero svodba, gal pavaišins? Jei pats pasiskūpins, tai bent piršlys įpils, ar svočia pyrago atlauš?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių