Norite nemokamai išmokti valdytą droną? Turime gerų žinių!

Gegužės–spalio mėnesiais Kauno miesto savivaldybė kartu su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Bepiločių orlaivių kompetencijų centru organizuos nemokamus dronų valdymo kursus. Mokomoji programa skirta pradedantiesiems, neturintiems, bet norintiems įgyti bazines žinias ir įgūdžius apie dronus. Išlaikiusieji egzaminą gaus A1-A3 licenciją. Iniciatyva yra Krašto apsaugos ministerijos Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento Pilietinio pasipriešinimo programos dalis.

„Karas Ukrainoje parodė, kokią svarbą šiandien turi dronai. Jie tapo akimis, matančiomis, kur ir kaip juda nedraugiškos pajėgos. Priemone, padedančia išsaugoti gyvybes. Startuojame su bepiločių orlaivių kursais gyventojams. Tai puiki galimybė įgyti naujų įgūdžių: sužinosi dronų naudojimo principus ir teisinę bazę, išmokti paruošti droną skrydžiui, manevruoti tarp kliūčių bei komandoje“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis.

Bepiločių orlaivių kursą pradedantiesiems ir neturintiems licencijų, gegužės–spalio mėnesiais praves Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Bepiločių orlaivių kompetencijų centro specialistai. Kauno miesto savivaldybė, kaip projekto partneris, dalyviams suteiks patalpas ir saugią teritoriją praktinių užduočių atlikimui.

Planuojama, kad šiemet mokomojoje programoje galės sudalyvauti ne mažiau kaip 220 asmenų. Dronus praktinių užduočių atlikimui suteiks kurso organizatoriai.

Jie tapo akimis, matančiomis, kur ir kaip juda nedraugiškos pajėgos. Priemone, padedančia išsaugoti gyvybes.

„Pernai rugsėjį pradėti rengti pilietinio pasipriešinimo mokymai, kurių dalimi yra ir bepiločių orlaivių valdymo kursas, sulaukė itin didelio žmonių susidomėjimo. 2024-aisiais bazines bepiločių orlaivių valdymo žinias ir įgūdžius įgavo per 450 piliečių, šiemet, matant neslūgstantį gyventojų susidomėjimą, dalyvių skaičius perkops tūkstantį. Šiais mokymais siekiama prisidėti prie saugumo ir inovacijų plėtros stiprinant šalies gebėjimus reaguoti į naujas grėsmes ir iššūkius“, – kalbėjo Lietuvos karo akademijos Bepiločių orlaivių kompetencijų centro (BOKC) vedėja Laura Gudelevičiūtė.

Dviejų dienų trukmės baziniai mokymai suskirstyti į teorinį ir praktinį modulius. Dalyviams suplanuotos paskaitos apie skrydžių saugą, oro erdvės apribojimus, aviacijos reguliavimą, žmogaus galimybių ribas, veiklos procedūras. Taip pat numatyta gilinti bendras žinias apie dronų sistemas, privatumo ir duomenų apsaugą, draudimus bei saugumo temas.

Kursantai praktiškai išmoks paruošti orlaivius skrydžiui, pakilti ir nusileisti, skristi įvairiuose aukščiuose su kliūtimis ir be jų. Modulio pabaigoje kurso dalyviai bus pasiruošę atlikti žvalgybinę užduotį ir dronu pataikyti į taikinį. Išlaikius egzaminą, kursantai gaus A1-A3 licenciją.

Bepiločių orlaivių valdymo kursuose gali dalyvauti 18 metų ir vyresni civiliai Lietuvos Respublikos piliečiai, neturintys galiojančių A1 ir A3 licencijų. Papildoma sąlyga – išklausyti Bazinio pilietinio pasipriešinimo kursą svetainėje mobilizacijosmokykla.lt. Edukaciją privaloma užbaigti ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki dronų mokymų pradžios. Šio kriterijaus neatitinkantys asmenys bepiločių orlaivių valdymo mokymuose dalyvauti negalės. Visi norintieji įgyti dronų valdymo kompetencijas į kursus registruojasi internetu mppd.lrv.lt/lt/, puslapyje esančiame Mokymų kalendoriuje. Registracijos metu būtina nurodyti miestą, datą ir užpildyti dalyvio registracijos formą. Suvedant duomenis, gyventojai turi įsitikinti jų teisingumu – jie bus naudojami išrašant mokymų baigimo pažymėjimus bei užtikrinant būtinąją komunikaciją apie kursus.

Interesantų registracijos priimamos nuo sausio 31 dienos. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM atkreipia dėmesį, kad registracijos tvarka išlieka tokia pati – datos bus skelbiamos ne visiems metams, o artimiausiam mėnesiui. Detalesnė informacija apie vykdomus kursus: svarbiospamokos.lt/.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių