Pavasarinėje Kauno mugėje – dirbinių, siuvinių, skanėstų ir želdinių puokštė

„Kauno mugė. Pavasaris 2018“ prekeiviai ir lankytojai uzurpavo didelę dalį senamiesčio. Nuo prekių raibsta akys, o nuo kvapų tįsta seilė.

"Va čia tai verslininkė – nei stalo nereikia, nei palapinės", – šyptelėjo vienas prekeivių, iš moters su turgaus krepšiu pirkdamas porą beliašų. Ši, padavusi prekes su krepšiu, nulingavo prie kitų prekeivių, neturinčių laiko ir galimybių nueiti nusipirkti užkandžių.

Lankytojai mugėje kviečiami paragauti šiupininės sriubos, šilkinės košės, vietoje kepamų vaflių, įvairiausių sūrių, duonos ir kt., jau nekalbant apie gėrimus.

Kai kurie lankytojai ir aliejų ragavo – kaip kitaip išsirinksi iš tokios gausybės rūšių.

Lininės suknelės, velti, odiniai dirbiniai, lankai, durklai, muilai, vonios druskos, laikrodžiai iš keptuvių – visko, ko reikia ir nereikia, bet norisi.

"Vyras kalvis, o aš atsakinga už molinę dalį", – kalbėjo iš Rietavo atvažiavusi  tautodailininkė Rasa Bružienė, pasakodama apie atsivežtus įspūdingus šamoto keramikos dirbinius, kuriuose kalvystės menas puikiai papildo keramikės fantaziją ir meistriškumą.

Ant prekystalio Rotušės aikštėje ir šalia jo buvo išdėlioti įvairaus dydžio valiūkiški katinai, žvakidės, iš keptuvių pagaminti sieniniai laikrodžiai ir taip toliau.

"Šamoto keramika nebijo šalčio, karščio, vandens, tad dirbinius galima laikyti ir lauke", – aiškino Lietuvoje ir už jos ribų pripažinta menininkė.

Drožėjas Martynas Jucius, pasakodamas apie atsivežtas savo ir sūnų rankų darbo skrynias bei kitus dirbinius, teigė, kad sunku pasakyti, per kiek laiko gimsta vienas daiktas.

Norintys patys išbandyti meistrų dalią kviečiami prie Kauno technikos profesinio mokymo centro palapinės Rotušės aikštės pakraštyje.

"Pjaustymo lentelę iš pradžių reikia išpjauti, po to frezuojama, šlifuojama ir aliejuojama. Pabandykite, duosime ausines", – kvietė centro Profesinio mokymo smulkiojo verslo organizavimo skyriaus vedėjas Arūnas Mainonis.

Mugės organizatoriai informuoja, kad visas tris dienas lankytojų lauks amatų ir maisto zonos, menininkai ir Dizaino paviljonas, kulinarinio paveldo atstovai, tautinių dirbinių kūrėjai.

Rotušės aikštėje vyks įvairios edukacinės kūrybinės veiklos: mokomasi austi, pinti, piešti ebru technika.

Besidomintiems fotografija – mugės metu bus atvira „Retro fotostudija“ kurioje lankytojai gali nusifotografuoti. Įdomių veiklų netrūks „Parko erdvėje“: abi savaitgalio dienas lankytojų lauks meditacinis Gongų koncertas „Energy of life“, „Taichi“ ir „Baguazhang“ dirbtuvės, kuriose įvyks „Kardo ir lazdos technikos“ braziliško dziudzičo pasirodymas bei Wudang Taichi, Baguazhang vėduoklės forma. Pasirodymus rengia rytų kultūros studija „Wudang Tao“.

Netrūks ir pramogų vaikams bei muzikos mėgėjams.

Renginio programą rasite čia.



NAUJAUSI KOMENTARAI

To Aušrai

To Aušrai portretas
Kur kulturos paveldas tai jau ne Matjosaicio darbas.Ten tiek tu popieriu paveldosaugininkai tures surasyti ir ir leidimu pripaisyti, kad maza nepasirodys. Gal ir siam darbui kada nors ateis laikas.Bet manau,kad ten labiau i ka kita reikia investuoti lesas-pastatai svarbiau.

Ausra

Ausra portretas
Musu senamiescio grindinys pasigailetinas -issoke akmenys arba isvis duobe .Baisu ir pavojinga.Ar miesto taryba su Matijosiium ten nesilanko ,nemato ,negirdejo?

>DĖL SNORO AFEROS

>DĖL SNORO AFEROS  portretas
Asile, dėl Snoro aferos kreipkis pas rusų mafijos bosą Striukį Putiną. Tai jis paslėpė Antonovą su Baranausku nuo Lietuvos teisėsaugos. Striukis Putinas saugo savo bendrus, apvogusius Lietuvos žmones.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių