- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Kolektyvas: G.Bieliūnaitė pasakojo, kad kolegos – itin atsidavę savo darbui ir tėvynainiams.
-
G.Bieliūnaitė (dešinėje) su praktikos vadovu, Lietuvos ambasadoriaus Italijoje patarėju R.Tamošiūnu ir jo žmona Edita
-
G.Bieliūnaitė (antra iš kairės) su kolegomis iš Lietuvos Respublikos ambasados Italijoje ir jų artimaisiais
Teisininko profesija – itin atsakinga, reikalaujanti didelio atsidavimo, žinių, skrupulingumo, motyvacijos.
Didelė dalis neįkainojamų žinių ir patirties ateina per darbo praktiką, tad dar studijuodami būsimi teisininkai stengiasi jų įgyti kuo daugiau. Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto studentės Gabrielės Bieliūnaitės motyvacija, asmeninės savybės ir įgūdžiai padarė įspūdį Lietuvos Respublikos ambasados Italijoje vadovams, tad ji gavo progą trims mėnesiams įsilieti į Konsulinio skyriaus veiklą.
Tikslas - tobulėti
Norą darbo praktikos įgyti būtent Italijoje ne vienas susietų su kelionių įspūdžių siekimu. Tačiau G. Bieliūnaitė šioje šalyje jau buvo gyvenusi. Šįkart į Italiją ją traukė ne turistiniai įspūdžiai, o galimybė įgyti konsulinės darbo patirties.
„Skirtingai nei kiti studentai, kurių pagrindinis tikslas atliekant praktiką užsienio valstybėse neretai yra pažinti tos šalies kultūrą bei susirasti naujų draugų, mano prioritetas buvo žinios bei įgūdžiai, kurie leistų man tobulėti“, – akcentavo mergina.
Jos turimos italų kalbos žinios, pretenduojant į šią praktikos vietą, buvo vienas svaresnių privalumų. Studentams, norintiems įsilieti į Lietuvos Respublikos ambasadų komandas, taikomi gan aukšti reikalavimai. Iš daugybės tokių, kurie nepatingi padirbėti ties motyvaciniu laišku bei puikiu gyvenimo aprašymu, priimami toli gražu ne visi.
„Gavusi teigiamą atsakymą džiaugiausi, kad mano motyvacija, asmeninės savybės bei įgūdžiai atitiko keliamus reikalavimus“, – parodytą pasitikėjimą itin vertino G. Bieliūnaitė.
Pravertė italų kalbos žinios
Konsuliniame ambasados skyriuje G. Bieliūnaitė praktikavosi tris mėnesius. Kas įėjo į jos pareigas?
„Atsakomybės buvo įvairesnės, nei tikėtasi. Būtent dėl to esu dėkinga savo praktikos vadovui Robertui Tamošiūnui bei jo asistentei Rūtai Giniūnaitei. Jie kiekvieną dieną pateikdami skirtingas užduotis, susijusias su teisiniais darbo ambasadoje aspektais, leido man perprasti darbo specifiką, analizuoti bei išspręsti pateiktas problemas“, – pasakojo mergina.
Per praktiką ambasadoje įgytą patirtį ir žinias ji vadina neįkainojamomis. Tačiau tai, ko ten pasisėmė, pravers ne tik būsimoje karjeroje. Tai apskritai labai vertinga gyvenimo dovana.
“Darbas konsuliniame skyriuje reikalauja, visų pirma, atsidavimo ir lankstumo. Ambasados internetiniame puslapyje parašyta, kad darbo laikas yra nuo 9 iki 18 val., tačiau jei Lietuvos piliečiui reikia skubios pagalbos, ji jam bus suteikta bet kuriuo paros metu“, – kalbėjo studentė.
Iš arti susipažinusi su ambasados pareigūnų darbu ji gali paneigti ne vieną visuomenės susikurtą mitą. „Darbas konsuliniame skyriuje yra labai įvairus, tačiau kitiems susidaro įspūdis, kad konsulinių pareigūnų veikla – tai tik šabloninis darbas, skirtas vizoms bei pasams išduoti“, – dėstė G. Bieliūnaitė.
Ji vardijo, kad konsuliniai pareigūnai aktyviai bendradarbiauja ir su teisėsaugos institucijomis teisinės pagalbos klausimais, atlieka jiems pavestus notarinius veiksmus, taip pat rūpinasi įkalintais Lietuvos Respublikos piliečiais.
G. Bieliūnaitė dėl teisinių aspektų negalėjo atskleisti konkrečių situacijų, su kuriomis susidūrė atlikdama praktiką, tačiau užsiminė, kad lietuviams kreipusis pagalbos jai teko rinkti informaciją bendraujant su Italijos pareigūnais. Mokančiai kasdieninę italų kalbą merginai buvo nemenkas iššūkis bandyti susikalbėti itališkai telefonu itin specifinėmis temomis. Tačiau pastangos ir noras tobulėti davė savo vaisių.
Išskirtinės akimirkos
Stebinčiai kolegų veiklą ir pačiai įsitraukus į kasdieninę konsulinio pareigūno veiklą G. Bieliūnaitei kilo ir rimtų klausimų.
„Konsuliniai pareigūnai susiduria su teisiniais darbo aspektais bei situacijomis, kurios reikalauja suvokimo bei įgūdžių analizuojant Lietuvos Respublikos įstatymus. Man kilo klausimas, kodėl konsuliniams pareigūnams keliamuose profesiniuose reikalavimuose nėra būtinybės turėti teisinio išsilavinimo, jiems teikiami tik mokymai. Juk net notarų bei konsulinių pareigūnų atliekamų notarinių veiksmų procedūrai taikomi tie patys reikalavimai, jų pateikiamas dokumentas turi tokią pat juridinę galią“, – svarstė būsimoji teisininkė.
Vis dėlto tarp sudėtingų ir atsakingų situacijų jai nusišypsojo sėkmė dalyvauti išskirtinėse iškilmėse.
„Džiaugiausi galėjusi dalyvauti Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Italijos Respublikoje Ričardo Šlepavičius skiriamųjų raštų įteikimo Italijos Respublikos prezidentui Sergio Mattarellai šventėje. Tai išskirtinė galimybė, kuri pasitaiko ne taip jau dažnai“, – pastebėjo G. Bieliūnaitė.
Teisininko profesija ją labiausiai pakerėjo dėl savo įvairiapusiškumo. „Teisė egzistuoja visur. Ji neatsiejama nuo mūsų, kaip valstybės, funkcionavimo bei valdymo. Teisė man asocijuojasi su aukšta morale bei vertybėmis“, – akcentavo mergina.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kauno meras kreipėsi į pareigūnus: „Žalgirio“ pergalės turi teikti džiaugsmą, o ne susiskaldymą114
Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis kreipėsi į teisėsaugininkus dėl praėjusio penktadienio incidento. ...
-
Kalėdiniai Kauno siurprizai: ir šventinis miestelis, ir susitikimai bei pramogos
Šventinė nuotaika Kaune jau skleidžiasi, Vienybės aikštėje papuošta kalėdinė miesto eglė kviečia susitikti, pabendrauti. Šalia įsikūrė ir smaližius viliojantys kupolai. Čia bus galima susitikti ir su Seneliu Kalėda. Se...
-
VšĮ „Kauno teniso mokykla“ įgyvendina projektą1
VšĮ „Kauno teniso mokykla“ įgyvendina bendrai finansuojamą valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, projektą &bdquo...
-
Ypatinga istorija: tėtis savo trimečiui sūnui padovanojo inkstą5
Kauno klinikose neeilinė sėkmės istorija – trimetis pacientas Matas sulaukė donorinio inksto, organo donoru tapo jo tėtis Edgaras. „Matukas tapo pirmuoju pacientu tiek Kauno klinikose, tiek Lietuvoje, kuriam esant tokio amžiaus inkstas buvo p...
-
Viena Kauno viešojo transporto stotelė pakeitė pavadinimą: kviečia pasinerti į Kalėdas15
Vienybės aikštėje įžiebus pagrindinę Kauno eglę, kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami prisijaukinti šventinę nuotaiką. Kalėdinė eglė, mieste iškabintos dekoracijos eglučių alėjos – tik dalis šventinių staig...
-
Kas teršia Botanikos sodą?4
Kauniečiai susirūpino Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo tvenkinyje esančia gorilos skulptūra, nuo kurios esą byra putplasčio gabalai, kurių gali priėsti ir gyvūnai. ...
-
LSMU Kauno ligoninė pradeda statyti Skubios pagalbos ir reanimacijos skyrių48
LSMU Kauno ligoninė gyvena atidarymo ir statybų nuotaikomis. Artimiausiu metu pradės veikti naujas Ortopedijos traumatologijos skyrius. Už jo prasideda naujojo korpuso statybos. Čia įsikurs modernus Skubios pagalbos ir reanimacijos skyrius. ...
-
J. Šmidtienė kviečia užsukti eglišakių: mielai pasidalintume su miestiečiais9
Kas nesulaukiate miškininkų akcijos, kai šie į miestą prieš Kalėdas atveža daugybę eglišakių, suskubkite jau šiandien į Senamiestį. ...
-
Kodėl stringa atliekų perdirbimas?5
Europos Komisija (EK) prieš Lietuvą pradėjo pažeidimo nagrinėjimo procedūrą, nes mūsų valstybė nepasiekė Atliekų pagrindų direktyvoje 2020 m. numatyto įsipareigojimo parengti pakartotinai naudoti ir perdirbti 50 proc. popieriaus, metalo, pl...
-
Savivaldybė ir ESO labiau derins veiksmus2
Kauno rajono savivaldybėje apsilankę AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atstovai su meru Valerijumi Makūnu ir kitais komandos nariais aptarė planus dėl naujų elektros linijų tiesimo, senų pašalinimo, elektromobilių įkrovos ...