Unikalių senienų kauniečiai ieško ir pas užsieniečius

Antikvarinės vertybės, senoviniai rakandai iš lietuviškų kaimų, daiktai iš Vakarų europiečių namų, sovietinio laikotarpio dirbiniai, senų knygų ir kitos kolekcijos – visa tai telpa tradicinio senturgio palapinėje.

Yra žmonių, kuriems įdomių senienų ieškojimas yra savotiškas pomėgis ir laisvalaikio praleidimas. Įgiję vieną kitą seną vertybę, jie ieško vis kitų, nebūtinai jų buičiai reikalingų daiktų. Dažnai senienos kainuoja ne ką pigiau, nei tokios pat paskirties naujas daiktas.

Prekybos senienomis daugelis ėmėsi skatinami pomėgio kažką kolekcionuoti. Sendaikčių turgeliuose jie superka, keičia, parduoda daiktus, taip senienos keliauja iš rankų į rankas.

Šį savaitgalį prekybos miestelyje „Urmas“, tradiciniame senturgyje „Laiko ratu“, kaip skelbia organizatoriai, yra suvažiavę daugiau kaip šimtas antikvarų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos bei kitų šalių.

Kai kurie svečiai iš užsienio prasitarė, kad Kaune prekyba vyksta vangiai, lietuviams jų siūlomos prekės per brangios, net jei kaina gerokai nuleista. Kita vertus, kolekcininkai prisipažino, kad jų tikslas ne tik uždirbti, bet ir patiems pasižvalgyti įdomybių, pabendrauti su bendraminčiais.

Šalia milžiniškos prekybininkų palapinės pirmą kartą Lietuvoje demonstruojami XX a. vidurio autobusai iš Anglijos.  Ekspozicijoje – 1956 m. pagamintas 50 vietų „Bristol“ modelis, 1951 m. gamybos „Leyland“, taip pat vienaukštis „Daimler“. Kiekvienas jų važinėjo Londono ir kitų Anglijos miestų gatvėmis.

Ateityje angliškus autobusus numatoma naudoti  įvairioms progoms, vienas jų bus skirtas turistų ekskursijoms po Kauną.

Senturgis rengiamas jau ketvirti metai. Jis vyks ir sekmadienį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių