„Žalgirio“ arenoje – delfinų terapijos įspūdžiai

Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksta Lietuvos jūrų muziejaus paroda „Delfinai padeda gyventi!“ ir veikia Aido Ryčio Vasiliausko darbų paroda „Iš žemės ir vandens“.

Unikalus pagalbos būdas

Arenos pirmojo aukšto fojė pristatomi ypatingai bendrauti gebančių delfinų nuotraukos, terapijos galimybės, mitai ir reali situacija, užsiėmimuose dalyvavusių vaikų patirtys.

Delfinų terapija – unikalus psichoemocinės pagalbos būdas. Bendravimas su delfinais suteikia daug teigiamų emocijų, todėl ši terapija tinka visiems. Delfinas sugeba jausti žmogaus nuotaikas, supranta gestus, pats prašo dėmesio kalbindamas, žaismingai mesdamas kamuoliuką ar taškydamas vandeniu.

Delfinų terapijos užsiėmimai rengiami Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo pasirodymų baseine, kurio gylis 5,5 m. Terapijoje dalyvauja delfinų terapijos specialistas, treneriai, vaikas, vaiko tėveliai.
Dažnai klaidingai galvojama, kad delfinų terapija yra plaukiojimas su delfinais. Tačiau iš tiesų delfinų terapijos seansai vyksta ant platformos, kuri yra vandens lygyje ir tik keletas paskutinių užsiėmimų gali būti rengiami vandenyje.

Pirmiausia tai lemia vaiko psichologinė būklė: ar jis nebijo vandens bei gyvūnų, ar supranta specialisto nurodymus ir juos vykdo. Ne mažiau svarbu ir delfinų sveikata bei pasirengimas priimti vaiką į savo aplinką.

Vertybė, tampanti vis retesne

A. R. Vasiliausko darbų paroda „Iš žemės ir vandens“, vykstanti arenos parodų erdvėje, kviečia prisiminti, jog gamtos, kraštovaizdžio grožis – vertybė, tampanti vis retesne.

Gamta žmogų veikia - kelia stiprių jausmų bei emocijų ir yra tiesiogiai susijusi su žmogaus tapatybe. Anot Arndo Helingo, „Esame priklausomi nuo gamtos, kurioje gyvename, nuo kraštovaizdžių, kurie mums prasmingi. Vaikystėje įstrigę vaizdai, vandens, miško, smėlio ir dangaus sukelti įspūdžiai yra mums reikšmingi ir tokie lieka visą gyvenimą. Gamta formuoja mūsų asmenybę.“

Aido Ryčio Vasiliausko paroda „Iš žemės ir vandens“ yra skirta atkreipti dėmesį į gamtos bei dvasinės žmogaus būsenos harmoningos vienovės būtinumą, gamtos ir dvasinės žmogaus ekologijos paralelėms išryškinti.

Savo darbuose dailininkas išreiškia individualų požiūrį į gamtos formas ir reiškinius – augmeniją, lietų, žydėjimą. Kūriniuose yra akcentuojamas grožio ir atsinaujinimo pradas. Abstrakčiose kompozicijose įtaigiai perteiktas augmenijos - aguonų, jazmino, obels, vyšnios ar forzicijos - žydėjimo, žolės bangavimo, ražienų aštrumo įspūdis.

Iš įvairiaspalvių dalių sukomponuotose mozaikose formuojamas ekspresyvus nuolatinio judėjimo, atsinaujinimo vyksmas, muzikali žaismė, nuteikianti atsipalaidavimui.

Šią parodą rengia galerija „Aukso pjūvis“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių