Kalviai miestui sukurs medį-sodą

  • Teksto dydis:

Nesate matęs tikro kalvio? Norite nusikalti laimės vinį? Tuomet verta išbandyti kalvystę gyvai rugpjūčio 8 ir 9 dienomis Kruizinių laivų terminale Klaipėdoje vyksiančiame tarptautiniame kalvystės plenere „Keturi vėjai“.

Nesate matęs tikro kalvio? Norite nusikalti laimės vinį? Tuomet verta išbandyti kalvystę gyvai rugpjūčio 8 ir 9 dienomis Kruizinių laivų terminale Klaipėdoje vyksiančiame tarptautiniame kalvystės plenere „Keturi vėjai“.

„Devintus metus organizuojame tarptautinį kalvystės plenerą „Keturi vėjai“ ir stengiamės, kad mūsų nekomercinis renginys skirtųsi nuo mugių ir etnografinių švenčių. Plenere akcentuojame pačią kalvystę ir siekiame, kad kuo daugiau žmonių pažintų ir domėtųsi autentišku amatu, bendrautų su meistrais ir pamatytų gyvą kūrybą iš metalo“, – sakė Lietuvos kalvių sąjungos pirmininkas Linas Leščiauskas.

Kažkada kiekviena gyvenvietė turėjo bent vieną kalvį. Mūsų laikais kalvystės, kaip profesijos, pozicijos bendruomenėse gerokai pasikeitė. Mums nebėra poreikio kaustyti žirgus, laukti, kol bus pagamintas įrankis žemei dirbti ar prašmatnus vežimaitis. Šiuolaikiniai kalviai mokosi dailės akademijose ir dažniausiai specializuojasi mene. Jie gamina architektūrines dekoro detales, metalo skulptūras, puošnius tvorų vartus... Taigi kalvystės menas atgyja ir įgauna visai kitokią prasmę.

Kadangi Klaipėdos mieste kasmet vyksta tarptautinis kalvystės pleneras, galima pajuokauti, kad klaipėdiečiai tikrai atitinka gyvenvietės statusą ir turi net ne vieną kalvį. Ir šiemet Kruizinių laivų terminale, šalia Lindenau elingo, šeštadienį 11–22 val., sekmadienį 12–14 val. net 25 kalviai iš Latvijos, Čekijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Lietuvos darbuosis miesto labui. Čia ir miestiečiai galės išbandyti kalvystę gyvai.

Į plenerą pirmą kartą atvyks kalviai iš Baltarusijos ir atsiveš autentišką viduramžių kalvę. Jie demonstruos, kaip darbavosi kalviai, kai dar nebuvo automatikos ir technologijų. Bus galima pamatyti įrangą ir įrankius, atkurtus pagal to meto amato specifiką, pabūti tikru kalvio pameistriu – gizeliu ir autentiškomis dumplėmis paduoti oro senoviniam žaizdrui. O kitą meistras pamokys ir kaip nusikalti laimės vinį ar net pasagą. Latvių kalviai norintiesiems parodys, kaip pasidaryti monetą iš vario.

Visi plenero dalyviai demonstracinio kalimo metu sukurs medį-sodą etnografiniais motyvais. Šis objektas, anot L.Leščiausko, bus besikeičiantis priklausomai nuo metų laiko. Taip pat vyks varžybos tarp kalvių, rungtyniaus ir žiūrovai. Įėjimas – laisvas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių