Simfoninės ir akordeono muzikos kelionė su M. Levickiu

  • Teksto dydis:

Kaip skamba kelionė, aprėpianti du šimtus metų? Kur nuves energingi dirigento Mindaugo Piečaičio mostai? Kaip tame kelyje sutiksime akordeonistą Martyną Levickį? Visi atsakymai – rytoj 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės koncerte „Kelionė su akordeonu ir orkestru“.

Sceną užpildys galinga simfoninė jėga iš sostinės – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO). Šiam atlikėjų pulkui kryptį rodys charizmatiškasis dirigentas M.Piečaitis, o publikos dėmesį prikaustys M.Levickis ir jo „kalbinamas“ akordeonas.

Keliauti po įvairias epochas ir stilius nevengiantis LVSO – laukiamas uostamiesčio simfoninės muzikos gerbėjų svečias. Netrukus 30-metį minėsiančio kolektyvo „tėvas“ nuo pat jo įkūrimo yra Lietuvos muzikinio pasaulio legenda Gintaras Rinkevičius. Orkestro muzikinės kelionės aprėpia daugybę skirtingų aplinkybių. Simfoninės klasikinės ar šiuolaikinės muzikos koncertus su žymiausiais dirigentais ir solistais keičia muzikavimas operų pastatymuose, taip pat neretai orkestras bendradarbiauja ir su populiariosios muzikos atstovais. Universalaus ir produktyvaus kolektyvo gerbėjai yra lepinami gausiais koncertiniais sezonais, kuriuose gyvuoja muzika įvairiausiam skoniui.

Dirigentas M.Piečaitis – Vokietijoje įsikūręs lietuvių muzikas, reguliariai prisidedantis ir prie tėvynėje vykstančių muzikinių švenčių. Klaipėdos publikai šis kūrybiškas dirigentas yra geriausiai pažįstamas kaip didelio pasisekimo sulaukusių jaunajai kartai skirtų edukacinių projektų autorius. M.Piečaitis dirigento profesiją įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Tik gavęs orkestro dirigavimo specialybės magistro diplomą jis debiutavo Lietuvos operos ir baleto teatre. Į Vokietiją M.Piečaitį priviliojo šiuolaikinės muzikos ir dirigavimo meno studijos Karlsruho aukštojoje muzikos mokykloje. Nuo to laiko muzikas įsikūrė šiame mieste, tačiau dažnai grįžta į tėvynę įgyvendinti originalių projektų idėjų arba diriguoti tokiuose šventiškuose koncertuose, kaip šis. LVSO M.Piečaičiui yra puikiai pažįstamas, nes penkerius metus jis buvo šio kolektyvo antrasis dirigentas.

Dar daugiau jaunatviškos energijos tamsų rudens vakarą akordeonu įpūs M.Levickis. Tai asmenybė, kurią gatvėje atpažintų ir klasikinės muzikos koncertais nesidomintis žmogus. Savo veikla M.Levickis tarsi panaikina dažnai ryškiai brėžiamą ribą tarp klasikinės ir populiariosios muzikos. Lietuvos talentas savo populiarumu dabar puikiai naudojasi. Telieka žavėtis, kad būdamas gerai žinomas užsienyje, jis yra labai aktyvus Lietuvos muzikinio pasaulio narys.

„Talentingasis M.Levickis yra žmogus, kuris viena ranka iš naujo išrado akordeoną“, – taip apie jaunąjį muzikantą rašė vienas didžiausių Didžiosios Britanijos dienraščių „The Independent“. Baigęs Šiaulių S.Sondeckio menų gimnaziją, jis studijas tęsė Londono Karališkoje muzikos akademijoje bei Aukštojoje Baskų muzikos mokykloje. Akordeonistas jau yra pelnęs daugiau nei 30 tarptautinių apdovanojimų, grojęs prestižinėse pasaulio koncertų salėse „Royal Albert Hall“, „Royal Festival Hall“, koncertavęs su BBC, Birmingamo ir kitais simfoniniais orkestrais. Savo talentu ir charizma M.Levickis priverčia klausytojus iš naujo atrasti emocionalų ir išraiškingą akordeono skambesį bei plačią jo galimybių paletę.

Muzikinė kelionė prasidės nuo XVIII a. genijaus W.A.Mozarto, kurio Koncerto fortepijonui ir orkestrui Nr. 12, A-dur pirmąją dalį atliks neįprasta sudėtis – akordeonas ir simfoninis orkestras. M.Levickio talentu žavėsimės ir skambant V.Trojano „Pasakoms“. Kitas akordeonui ir orkestrui aranžuotas kūrinys – romantiška ir spalvinga C.Saint-Saënso kompozicija. Melomanai žino, kad M.Ravelis yra impresionistinio orkestro genijus. Būsimo koncerto programoje – net du šio kompozitoriaus kūriniai. Koncerto pabaigoje Klaipėdos koncertų salė pasiners į banguojančią C.Debussy „Jūrą“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių