Gelbėtojus šiurpina be priežiūros besimaudantys vaikai: kokia tėvų atsakomybė?

Pajūrio gelbėtojus šiurpina be tėvų priežiūros jūroje besimaudantys vaikai. Šią vasarą iš bangų jau teko traukti keturiolikos metų mergaites, dešimties ir vienuolikos metų berniukus, skendo ir dvylikos–trylikos metų mergaitės. Klaipėdos gelbėtojų pamaina dar nebuvo prasidėjusi, skęstančiosioms į pagalbą skubėjo netoliese sportavęs vyras. Mergaitės liko gyvos, o jų gelbėtojas žuvo. Pagal Klaipėdos paplūdimio taisykles, vaikai iki keturiolikos metų vieni būti prie jūros ir maudytis negali.

Kokia tėvų atsakomybė, plačiau pakomentuos Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

– Vasara – gražus metas atostogoms, bet tikrai įvyksta skaudžių nelaimių. Tos nelaimės būna dėl neatidumo, dėl per didelio pasitikėjimo. Matome, kad vasarą ne vienas vaikas nuskęsta tvenkiniuose ar jūroje. Nedidelio amžiaus vaikai nuskęsta vos ne savo kieme. Pavyzdžiui, yra tvenkinys, vaikai smalsūs, seka vyresnius, bėga į telkinius. Čia yra kelių minučių klausimas, kuomet gali įvykti skaudi nelaimė. Noriu dar kartą pakviesti ir paraginti visus tėvelius, artimuosius, kad būdami prie vandens telkinių būtume dėmesingi.

– Kalbant apie nelaimę, kada dvylikos ir trylikos metų paauglės į pajūrį atvyko maudytis vienos. Tokio amžiaus vaikams palyda jau nebūtina?

– Tai kiekvieno tėvo ar mamos atsakomybė, ar tikrai vaikai gali vykti vieni maudytis. Amžius, kada vaikai gali vykti maudytis vieni, yra sprendžiamas pagal skirtingą situaciją. Dar kartą noriu paraginti tėvus atsižvelgti į tai, ar tai yra ežeras, ar tai gilus, ar negilus tvenkinys, ar bus aplink žmonių, ar yra gelbėtojų, ar prasidėjęs jų darbo laikas ir panašiai. Kalbant apie jūrą, joje yra skirtingos srovės, duobės. Net suaugusiems tai yra nesaugu. Turime būti labai dėmesingi, pasikalbėti su vaikais, juos palydėti.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

– Ar toms šeimoms, kurių paauglės pateko į nelaimę, per kurią žuvo ir kitas žmogus, bus teikiama kokia nors tarnybos pagalba? 

Vienai mergaitei, manau, kad prireiks ir psichologo pagalbos.

– Taip, mes kontaktuojame su šeimomis. Vienai mergaitei, manau, kad prireiks ir psichologo pagalbos. Pirma, susitiksime, pasikalbėsime, identifikuosime ir pažiūrėsime, kokios pagalbos reikia.

– Visus vaikus reikia vertinti labai individualiai, nepaisant to, kad vaikai pagal įstatymą jau gali tam tikrus dalykus daryti vieni. 

– Vienareikšmiškai. Tą patį kalbu ir apie stovyklas. Visą laiką turime būti dėmesingi. Prieš einant prie vandens telkinių turime sutarti taisykles, pasižiūrėti, ar tai nėra slidus paviršius, galbūt suaugęs galėtų įlipti ir įvertinti, ypatingai jeigu prie telkinio atvykstate pirmą kartą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Tušti klerkų plepalai

Tušti klerkų plepalai portretas
Jau tik nekiškite čia tos Ilmos Skuodieinės. Matėm, kaip iš motinos buvo greituoju būdu atimtas berniukas ir perduotas tėvui, kurio sugyventinė-Skuodienės pavaldinė!. Bet gal kas paaiškins, kas tos mergaitės, kas jų tėvai, per kurių neatsakingumą žuvo nuostabus vyras, tėvas, jas gelbėjęs? Iš kokio vakarėlio prie jūros tokiu ankstyvu metu atėjo maudytis vienos paauglės? Ne Skuodienę, akis vartančią cituokit, o rašykit,KIEK tįvų už nepriežiūrą nubausta?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių