„Naftos grupės“ vadovai į laisvę paleisti už milijoną litų (papildyta)

Teismo nurodymu kalinti bendrovės "Naftos grupė" vadovai į laisvę išleisti už rekordinį užstatą.

Daugiau nei mėnesį trunkantis šios Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrimas dėl šios bendrovės vadovų neteisėtos veiklos vyksta sklandžiai. Taip teigia Generalinės prokuratūros atstovai.

Kol kas įtarimai "Naftos grupės" savininkui Artūrui Urbučiui, jo broliui generaliniam direktoriui Antanui Urbučiui bei bendrųjų reikalų ir tiekimo skyriaus vadovei Svetlanai Popovai nepanaikinti.

Tačiau į laisvę visi įtariamieji išleisti anksčiau, nei teismas buvo numatęs.

Pasak Generalinio prokuroro patarėjos ryšiams su visuomene Vilmos Budėnienės, pinigų pasisavinimu ir plovimu įtarti klaipėdiečiai į laisvę išėjo rugsėjo 17 d.

Visiems trims prieš daugiau nei mėnesį suimtiems asmenims skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas ir užstatas.

Neoficialiais duomenimis, Urbučiams skirta po 500 tūkst. litų, o jų pavaldinei S.Popovai – 50 tūkst. litų užstatas.

Visi trys asmenys gali dirbti. Pasak įmonės darbuotojų, vadovai darbe pasirodo, bet oficialiai nedirba.

Bendrovės darbuotojai neslepia, kad kilęs skandalas gerokai pakenkė įmonės veiklai, tačiau visiškai jos nesustabdė.

Savininko giminaitei tyrimo pradžioje buvo paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Ši priemonė liko nepakeista.

Rugpjūčio viduryje bendrovę "Naftos grupė" sudrebino sunkūs įtarimai.

Įtariama, kad Lietuvos bendrovė, užsiimanti naftos produktų gabenimu iš Rusijos į Vakarus per Klaipėdos uostą, galėjo pasisavinti daugiau nei 30 mln. litų ir legalizuoti daugiau nei 20 mln. litų, įgytų nusikalstamu būdu.

Bendrovės vadovams pateikti įtarimai sukčiavimu, dokumentų klastojimu, apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu.

Įmonės vadovai kaltinimus neigia.

Papildyta

Komentuodamas bendrovės „Naftos grupė“ veiklą prasidėjus tyrimui, įmonės Strateginių projektų direktorius Donatas Jonikas teigė, kad buvo areštuotos bendrovės sąskaitos. Tai sutrikdė bendrovės veiklą.

„Tačiau visiems partneriams buvo paaiškinta situacija, o šie ją suprato, nepataisomų dalykų neįvyko, su visais tiekėjais atsiskaitėme ir atsiskaitome tvarkingai, bendroves veikla nenutruko“, - tikino D.Jonikas.

Pasak įmonės atstovo, į laisvę išleisti vadovai oficialiai ir realiai dirba, tačiau pareigūnų reikalavimas apribotas jų tarpusavio bendravimas. Todėl įmonės biure vienu metu būna ne daugiau kaip vienas iš minėtų kolegų. Kiti tuo metu dirba namuose ar kitoje vietoje.

„Žinoma, visam kolektyvui tai apsunkina bendravimą darbo klausimais, - atviravo D.Jonikas. - Garsiai pareikšti rimti įtarimai meta šešėlį ir geram bendroves vardui. Tačiau jį pelnėme ilgamečiu darbu, todėl tikėtina, kad panaikinus kaltinimus, dings ir įtarimų metamas šešėlis. Bendrovės atstovai, kuriems pareikšti įtarimai, besąlygiškai tiki, kad kaltinimai bus panaikinti.“


Šiame straipsnyje: Naftos grupė

NAUJAUSI KOMENTARAI

štai taip

štai taip portretas
Tai ir įrodo,kad jiems tas milijonas....

algis

algis portretas
tai,taip kai turi pinigu,nebaisus jokie kalejimai.

neteisinga

neteisinga portretas
per mažas užstatas......... manau užstatas turi būti toks kiek pavogta pinigų.............. jei pasislėps nuo teisėsaugos tai bent bus kuo atkyginti nuostolius
VISI KOMENTARAI 8

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių