- Milda Skiriutė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Uostamiestyje esantis neįgaliųjų paplūdimys – tik skambus vardas. Tokios nuomonės laikosi ne tik judėjimo negalią turintys klaipėdiečiai. Labiausiai pasigendama tako, vedančio iki pat jūros.
Uostamiestyje esantis neįgaliųjų paplūdimys – tik skambus vardas. Tokios nuomonės laikosi ne tik judėjimo negalią turintys klaipėdiečiai. Labiausiai pasigendama tako, vedančio iki pat jūros.
Pavyzdys – Monciškės
Pasak judėjimo negalią turinčios klaipėdietės, vadinamasis neįgaliųjų paplūdimys visiškai nepritaikytas specifinių poreikių turintiems žmonėms.
„Privažiuoti prie jūros nėra jokių galimybių. Nusileidi takeliu ir sustoji. Daugiau nėra ką daryti. Tegul miesto valdžia nuvažiuoja į Monciškes ir pasižiūri, kaip ten gerbiamas neįgalus žmogus. Ten yra ne tik takas iki jūros, rankenėlės įsikabinti, bet ir suoliukas lydinčiam žmogui prisėsti“, – tvirtino moteris.
Klaipėdietei keista, kad pajūryje visiškai nesirūpinama judėjimo negalią turinčiais asmenimis.
Uostamiesčio turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė pritarė, kad neįgaliųjų paplūdimys nėra pritaikytas neįgaliesiems.
„Tai tik pliažo pavadinimas. Praėjusiais metais Valstybinis turizmo departamentas rinko objektus, kurie skirti neįgaliesiems. Jie atkreipė dėmesį į Klaipėdoje esantį neįgaliųjų pliažą. Tačiau teko pripažinti, kad šis paplūdimys netenkina judėjimo negalią turinčiųjų poreikių“, – tvirtino direktorė.
Renkasi Smiltynę
Pasak R.Savickienės, vien neįgaliesiems pritaikytos persirengimo kabinos ir nuvažiavimo neužtenka.
„Turėtų būti įrengtas takas iki jūros, kuriuo judėjimo negalią turintys žmonės pasiektų vandenį. Per smėlį juk žmogus nepravažiuos su vežimėliu. Manau, kad įrengti taką iki jūros tikrai įmanoma. Galima ir kokį sudedamą, kad prieš audrą gelbėtojai nurinktų“, – dėstė direktorė.
Judėjimo negalią turintį vaiką auginanti klaipėdietė pasakojo, kad šiemet nė nevyko į vadinamąjį neįgaliųjų paplūdimį, nes į jį sudėtinga patekti.
„Nuvažiavimas yra labai status. Jis turėtų būti nuožulnesnis. Vienas neįgalusis juo tikrai nenusileistų. Be to, turintieji negalią negali privažiuoti prie jūros. Tai yra didžiausias minusas. Juk visi nori ją pasiekti“, – tvirtino moteris.
Pasak klaipėdietės, geriau neįgaliesiems yra pritaikytas Smiltynės paplūdimys. Nors priėjimo prie jūros ten nėra, bet takas, vedantis iki jos, ilgesnis. Be to, į šį paplūdimį paprasčiau patekti.
„Svarbiausia, kad būtų takas iki jūros, persirengimo kabina ir viešasis tualetas, skirtas neįgaliesiems“, – teigė moteris.
Bandys pagerinti sąlygas
Biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki pasakojo, kad šio paplūdimio pavadinimas yra likęs dar nuo sovietinių laikų.
„Tai buvo vienintelis paplūdimys, kuriame buvo nusileidimo takas. Dabar jie yra kiekviename pliaže“, – tvirtino pavaduotojas.
Pasak A.Siakki, nutiesti medinį keliuką iki jūros nėra taip paprasta. Po audros jis gali būti nuplautas. Baltijos jūroje vėtros kyla ir vasarą.
„Audra praeis ir tako nebeliks. Galvosime, kaip neįgaliesiems šiame pliaže pagerinti infrastruktūrą. Gal rasime kokį nors sprendimo būdą“, – komentavo pavaduotojas.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Į Teatro aikštę atkeliavo Kalėdų pranašas – eglutė
Trečiadienio rytą į Teatro aikštę atkeliavo svarbiausias Kalėdų elementas – eglutė, pranešė miesto savivaldybė. ...
-
Klaipėdoje bus atnaujinami pėsčiųjų ir dviračių takai
Ateinančiais metais Klaipėdoje bus pradėti pėsčiųjų ir dviračių takų tinklo atnaujinimo darbai Smiltelės ir Minijos gatvių atkarpose, pranešė savivaldybė. ...
-
Kaip žiemos sezonu tinkamai pasirūpinti vandens skaitikliais?
Prasidėjus šaltajam periodui, „Klaipėdos vanduo“ primena gyventojams apie būtinybę pasirūpinti geriamojo vandens apskaitos mazgų apšiltinimu. Atsakinga vamzdynų ir skaitiklių priežiūra padės išvengti ne tik nepatogum...
-
Žvejybos uosto rajone teko stabdyti darbus: nepagelbėjo net skambutis policijai
Žvejybos uosto rajone rangovai buvo priversti stabdyti darbus dėl gyventojų paliktų automobilių. Paaiškėjo, kad statybininkams nepagelbėjo net skambutis policijai. ...
-
„Mano būsto“ taurės siekia aštuonios komandos
Klaipėdos krepšinio mėgėjai, praeitą sezoną dalyvavę „Bendruomenių“ turnyruose, šiemet kovoja „Mano būsto“ taurės varžybose. ...
-
Senamiestyje pajudėjo viešbučio statybos
Po septynerių metų atkaklios kovos su vietos biurokratais senamiestyje, Tomo gatvėje, viešbutį ketinantys statyti verslininkai pagaliau gavo statybos leidimą. Šioje vietoje, kur dar visai neseniai archeologų kadaise išraustose ir pal...
-
Virš jūros – atominis debesis?
Tarp Klaipėdos ir Palangos sekmadienio popietę užfiksuotas įspūdingos formos debesis. Danguje pasirodė atominės bombos sprogimo metu susiformuojančio grybo formos debesis. ...
-
Klaipėdoje – Kalėdų eglutės įžiebimas: šventę stebėti galės visi
Lapkričio 30-ąją uostamiestyje sužibs šventinio stebuklo laukimo simbolis. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Teatro aikštę, kur vyks šventinis koncertas ir bus įžiebta pagrindinė uostamiesčio eglė bei atverta ledo ...
-
Siuntų patikra – tik kilus įtarimų
Vienas būdų į mūsų šalį atgabenti draudžiamus dalykus – atsisiųsti juos siuntiniais. Nors pareigūnai neretai randa tokių neteisėtų siuntinių, kiek jų pasiekia adresatus, atsakyti niekas negali. ...
-
Ko Lietuvos švietimo sistema galėtų pasimokyti iš tarptautinio bakalaureato programos?
Kodėl Lietuvoje verta mokytis pagal tarptautinę programą? Kokios jos stipriosios pusės lyginant su lietuviška nacionaline švietimo programa, kokias galimybes ji padidina? Į šiuos klausimus atsakė Lietuvoje apsilankę tarptautinio bak...