- Milda Skiriutė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Visuose miesto autobusuose nuo rugsėjo yra sumontuoti vaizdo registratoriai. Tai dar vienas mėginimas pažaboti įžūlius vairuotojus. Įrenginiai fiksuoja ne tik vaizdą transporto priemonės viduje, bet ir išorėje. Tad gatvių išsišokėliai skelbiami viešai.
Visuose miesto autobusuose nuo rugsėjo yra sumontuoti vaizdo registratoriai. Tai dar vienas mėginimas pažaboti įžūlius vairuotojus. Įrenginiai fiksuoja ne tik vaizdą transporto priemonės viduje, bet ir išorėje. Tad gatvių išsišokėliai skelbiami viešai.
Registratorių nauda neabejoja
Kiekviename miesto autobuse pagal reikalavimus privalo būti sumontuoti mažiausiai du vaizdo registratoriai. Vienas įrengtas priekyje. Jis fiksuoja vaizdą išorėje, eismo situaciją.
Antras registratorius įrengtas taip pat transporto priemonės priekyje. Tačiau jis filmuoja vaizdą autobuso viduje. Kai kurie vežėjai įrengė ir trečią registratorių. Pastarasis fiksuoja, kas vyksta transporto priemonės gale.
Vežėjai įsitikinę, kad vaizdo registratoriai labai naudingi. Jie padės išsiaiškinti įvykusių nelaimių priežastis, stebėti, ar vairuotojai parduoda bilietus, ar nėra niokojamos galinės autobusų sėdynės.
Paskelbė tris įrašus
Viešoji įstaiga "Klaipėdos keleivinis transportas" savo internetinėje svetainėje paskelbė vaizdo įrašus, kurie liudija, į kokias situacijas pakliūva miesto autobusai kelyje.
Vaizdai buvo nufilmuoti Dieną be automobilio, kai vyko lenktynės, kas greičiau – autobusas, dviratininkas, pėsčiasis ar automobilis pasieks nustatytą vietą.
"Tai buvo proginė akcija. Informaciją gavome ne iš vežėjų, o patys buvome sumontavę kamerą ant autobuso. Kol sulauktume medžiagos iš vežėjų, užtruktų nemažai laiko", – komentavo viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius Gintaras Neniškis.
Pasak vadovo, į interneto svetainę nuolat kelti vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuota, su kokiomis situacijomis susiduria miesto autobusų vairuotojai, nėra galimybių.
"Neturime tiek pajėgų. Juk medžiagą reikia paruošti. Tačiau tai ir ne vienkartinė akcija. Įkelsime įrašus tam tikromis progomis", – tvirtino direktorius.
G.Neniškis pabrėžė, kad skelbiamos medžiagos tikslas nėra nubausti vairuotojus už pažeidimus. Paprasčiausiai norima juos sugėdinti.
"Gal žmonės pamatys ir įvertins, kaip elgiasi. Dažniausiai autobusų vairuotojams problemų kyla, kai kitos transporto priemonės jų nepraleidžia, sustoja, norėdami sukti į dešinę, ir laukia, kol galės tai padaryti, užkiša savo mašiną ir reikia staiga stabdyti", – komentavo vadovas.
Paprašė policijos pagalbos
Pasak vadovo, dėl spūsčių autobusai atsilieka nuo grafikų. Tada juos stengiasi pasivyti. Skuba. Kyla grandininė reakcija.
G.Neniškis atkreipė dėmesį, jog dažniausiai kalbama, kad sudėtingiausia autobusams važinėti centrinėje miesto dalyje, tačiau taip nėra. Daugiau incidentų įvyksta pietinėje miesto dalyje.
"Vairuotojai žino, kad centrinę miesto dalį labiau stebi policijos pareigūnai. Gal prisibijo ir vairuoja drausmingiau. Pietinėje miesto dalyje padėtis prastesnė", – teigė vadovas.
Pasak G.Neniškio, įstaiga kreipėsi į policijos pareigūnus ir paprašė, kad kitą savaitę šie surengtų patikrinimus. Stebėtų, ar automobiliai nevažiuoja autobusams skirtomis juostomis, kur stoja maršrutiniai taksi, kaip važiuoja patys autobusai, juda pėstieji ar dviratininkai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kariuomenė Klaipėdos reikalauja atlaisvinti Atgimimo aikštę, darbų planas – vasarį
Planuojant išminuoti uostamiesčio Atgimimo aikštę, kur pradėjus rekonstrukciją rasta dešimtys sprogmenų, kariuomenė Klaipėdos savivaldybės reikalauja atlaisvinti teritoriją, trečiadienį skelbia LRT naujienų portalas. ...
-
Audra padarė žalos Baltijos jūros krantams
Smarki audra padarė žalos Baltijos jūros krantams, trečiadienį pranešė Aplinkos apsaugos agentūra. ...
-
Teismuose – nauji vėjai: advokatai gudrauja pasitelkdami dirbtinį intelektą?1
Gyvenimui sparčiai keičiantis su naujais iššūkiais susiduria ir teismai. Vienas didžiausių pastarojo meto inovacijų – dirbtinio intelekto naudojimas. Klaipėdos apygardos teismo teisėjai turi savo požiūrį į šios naujovės ...
-
Knygoms – antrasis gyvenimas
Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos devyniuose padaliniuose vyko „Knygų atiduotuvės“. Prieš tai rengtame aukcione neįsigytos knygos buvo nurašytos ir nemokamai atiduotos visiems norintiesiems. Nemo...
-
Gatvėse – keiksmai ir atvira meilė Rusijai2
Klaipėdos gatvėmis važinėja automobilis, kurio vairuotojas itin įžūliai demonstruoja savo požiūrį į aplinkinius. Valstybinius numerius veikėjas prisisuko specialiu rėmeliu, kuriame akį rėžia užrašas rusų kalba su keiksmažodžiu. ...
-
Klaipėdos kolegija aukcionuose parduos 25 mokyklos objektus
Klaipėdos valstybinė kolegija, padedama Turto banko, viešuose aukcionuose parduos 25 aukštosios mokyklos objektus. Bendra jų vertė sieks ne mažiau kaip 10 mln. eurų, skelbia Turto bankas. ...
-
Klaipėdos rajone gimė Mozė1
Klaipėdos rajonas, kuris visoje šalyje žinomas dėl mažiausio nedarbo, spartaus gyventojų skaičiaus augimo, dabar gali išgarsėti ir itin retais vardais, suteikiamais naujagimiams. ...
-
Už nenuvalytus takus uostamiestyje – bauda atsakingai įmonei
Iškritus gausiam sniegui pietinėje Klaipėdos miesto dalyje pagrindiniai pėsčiųjų ir dviračių takai nebuvo tinkamai valomi. Už susidariusią situaciją ir įsipareigojimų nevykdymą atsakingai bendrovei skirta 2,8 tūkst. eurų bauda, prane&sca...
-
Kada imami pirštų atspaudai?2
Pirštų atspaudas – unikalus dalykas. Piliečių pirštų atspaudai imami ne tik įvykus nusikaltimams, jų reikia ir rengiant asmens dokumentus, kuriuose įdiegti biometriniai duomenys. Nors ši procedūra privaloma, nepasitenkinanči...
-
Klaipėdiečiai sniego valymu rūpinasi patys
Klaipėdiečiai, nelaukdami, kol sniegą nukas rangovai, patys imasi darbo ir nuo pėstiesiems skirtų takų valo sniegą. ...