- Virginija Spurytė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Tūkstančius litų kelionėms pas rinkėjus išleidžiančius uostamiestyje išrinktus Seimo narius klaipėdiečiai mato vos kelis kartus per mėnesį, o kai kuriuos – tik televizorių ekranuose.
Susitikimų neskelbia
Seimą jau kurį laiką krečia skandalas dėl parlamentarų leidžiamų milžiniškų sumų automobilių nuomai, jų degalams, remontui ir draudimui.
Visi seimūnai lyg susitarę kartoja tą pačią maldelę: prabangių automobilių jiems reikia saugiai nuvykti pas rinkėjus. Juos esą lanko taip dažnai, kad per mėnesį benzinui tenka išleisti ir tūkstančius litų.
Tačiau klaipėdiečiai į Seimą deleguotų politikų sulaukia retokai. Maža to, jei šie ir atvyksta, vos vienas kitas skelbiasi, kur ir kada rinkėjai gali su jais pabendrauti.
Iš Klaipėdos į Seimą yra deleguoti šeši parlamentarai: Agnė Bilotaitė, Vytautas Grubliauskas, Evaldas Jurkevičius, Eligijus Masiulis, Irena Šiaulienė ir Pranas Žeimys. Iš jų tik V.Grubliauskas Seimo interneto svetainėje skelbia, kur ir kada organizuoja susitikimus su rinkėjais. Informacijos apie kitų parlamentarų susitikimus su klaipėdiečiais Seimo interneto svetainėje rasti neįmanoma.
Važiavo į Biržus
Šios kadencijos Seimo nariai privalo atsiskaityti už gautus vadinamuosius vokelius. Išanalizavus ataskaitas paaiškėjo, kad daugiausiai iš klaipėdiečių Seimo narių benzinui išleidžia jauniausia parlamentarė A.Bilotaitė. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius ji "pravažinėjo" 4 tūkst. 265 litus, per antrąjį ketvirtį – 3 tūkst. 931 litą.
Per pirmąjį šių metų pusmetį A.Bilotaitė taip pat išleido per 2 tūkst. litų automobilio remontui ir techninei priežiūrai. Tiesa, ji viena iš retų Seimo narių, kurie važinėja savo, o ne nuomotu automobiliu.
"Aš išrinkta ne vienmandatėje rinkimų apygardoje, todėl tenka daugiau važinėti. Aplankau ir Priekulę, ir Vėžaičius. Manau, kad reikia ne tik kabinetuose organizuoti susitikimus su rinkėjais, bet ir bendrauti jų darbo aplinkoje", – teigė A.Bilotaitė.
Ji tvirtino, kad jai tenka lankytis ir Mažeikiuose, Telšiuose, Skuode, o neseniai buvo ir Biržuose, nes žmonės pasikvietė, kad ji paaiškintų apie ES struktūrinių fondų paramą.
"Prisipažinsiu, jog mano mašina nėra itin ekonomiška. Tačiau vis vien tai pigiau, nei ir nuomotis automobilį, ir į jį pilti degalus", – tikino parlamentarė.
Ji teigė su rinkėjais susitinkanti kiekvieną savaitę. Ir ne tik Klaipėdoje, bet ir Gargžduose. A.Bilotaitė savo ataskaitoje nurodė, kad pirmąjį šių metų ketvirtį 154 litus išleido Seimo nario biuro remontui, nors rinkėjus ji priiminėja partijos būstinėje. "Pinigų reikėjo šiek tiek sutvarkyti kabinetą Gargžduose. Buvo būtina nudažyti palanges, langus", – aiškino Seimo narė.
Paklausta, ar kartais nesimuliuoja ir į Klaipėdą negrįžta tik pas namiškius, o ne pas rinkėjus, A.Bilotaitė tvirtino, jog visada stengiasi, kad grįžimas į Klaipėdą būtų naudingas, tad iš anksto susitaria ir dėl susitikimų.
Atsisakė mersedeso
Vienmandatėje "Baltijos" rinkimų apygardoje į Seimą išrinktas Evaldas Jurkevičius per pirmuosius tris šių metų mėnesius į automobilį degalų įsipylė net už 4 tūkst. 44 litus.
"Turėjau 19 metų automobilį "Mercedes Benz", kuris benziną rijo taip, kad Dieve padėk. Bevažinėjant ilgus atstumus jis sugedo, tad dar ir remontas kainavo daugiau nei 1 tūkst. 200 litų. Dėl tokios neekonomijos ir priėmiau sprendimą nuomotis naują automobilį", – teigė E.Jurkevičius.
Šiuo metu jis važinėja išsinuomota 2008 metais pagaminta mašina "VW Tiguan". Nuoma mokesčių mokėtojams antrąjį šių metų ketvirtį kainavo 4 tūkst. 599 litus.
Pradėjęs važinėti nauja mašina, E.Jurkevičius šiek tiek mažiau pinigų išleido benzinui – per tris mėnesius – 2 tūkst. 475 litus.
Tačiau už naujos mašinos draudimą Seimo narys iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų paklojo 2 tūkst. 205 litus, nes to reikalavo bankas.
"Esu išrinktas vienmandatėje apygardoje, todėl turiu kiekvieną savaitę susitikti su jos žmonėmis. Į Klaipėdą per mėnesį vidutiniškai grįžtu keturis kartus, viena kelionė kainuoja apie 800 litų, todėl per ketvirtį tokia suma ir susidarė", – aiškino E.Jurkevičius.
Jis skelbiasi su rinkėjais susitinkantis savo Seimo nario biure, esančiame Taikos prospekte 99. Klaipėdiečius jis priima kiekvieną pirmadienį po tris valandas.
"Vidutiniškai viename susitikime pasikalbu su trimis žmonėmis. Jų problemos įvairios. Vienoms išspręsti užtenka žodžių, kitoms prireikia raštų", – teigė E.Jurkevičius.
Biuro patalpas Seimo nariui suteikė savivaldybė. Iš jos biudžeto mokama ir už jų išlaikymą – šildymą, vandenį, komunalinius patarnavimus. Seimo narys iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų sumoka tik stacionaraus telefono sąskaitą ir už apsaugą. Per mėnesį – 120 litų.
"Beveik 400 litų išleidau patalpų remontui, nors turėjau gauti tvarkingą biurą. Atsivežiau ir savo baldus, nors juos taip pat turėjo parūpinti savivaldybė", – teigė E.Jurkevičius.
Nors per antrąjį šių metų ketvirtį jis išleido per 10 tūkst. litų, skirtų parlamentinei veiklai, tačiau teigė, kad skiriamų pinigų jam nepakanka, tad tenka atverti ir savo piniginę.
Atvyksta aštuonis kartus
V.Grubliauskas teigė į Klaipėdą grįžtąs ne tik kiekvieną savaitgalį, kad pirmadieniais galėtų susitikti su rinkėjais, bet dažnai uostamiestyje apsilanko ir paprastomis savaitės dienomis.
"Skaičiuoju, kad per mėnesį Klaipėdoje būnu septynis aštuonis kartus", – tvirtino V.Grubliauskas.
Nors į Klaipėdą jis tikino atlekiantis gana dažnai, tačiau degalams išleista pinigų suma nėra pati didžiausia. Per tris mėnesius – 2 tūkst. 416 litų.
Kur kas brangiau atsieina septynviečio miniveno nuoma. Antrąjį šių metų ketvirtį mokesčių mokėtojai už tai sumokėjo 7 tūkst. 349 litus.
V.Grubliauskas ne kartą teigė, kad didesnį automobilį nuomojasi, nes jo šeima nemaža. Kai kuriems rinkėjams toks pareiškimas užminė klausimą, ar susitikti su rinkėjais reikia parvykti kartu su šeima?
V.Grubliauskas rinkėjus priiminėja kiekvieną pirmadienį Klaipėdos savivaldybėje, o vėliau kelias valandas – partijos būstinėje. Už patalpas mokėti jam nereikia, tačiau savo ataskaitoje, kaip išleido parlamentinei veiklai skirtus pinigus, V.Grubliauskas nurodė, jog per pirmuosius tris šių metų mėnesius pustrečio šimto litų skyrė biuro patalpų nuomai, o beveik 1 tūkst. 200 litų – kompiuterinės technikos ir biuro įrangos nuomai.
"Negaliu paaiškinti, iš kur atsirado tokie skaičiai. Gal kaip nors neteisingai ataskaita surašyta. Bet nieko blogo nepadariau, jei nebuvau iškviestas ant kilimėlio į Etikos ir procedūrų komisiją", – juokavo V.Grubliauskas.
Išplatins tik ataskaitą
Vienmandatėje "Marių" rinkimų apygardoje Seimo nariu išrinkto, o vėliau susisiekimo ministru tapusio Eligijaus Masiulio daugelis rinkėjų iki šiol nėra gyvai matę.
"Situacija tikrai sudėtinga. Ministro pareigos suryja nemažai laiko, todėl negaliu taip kaip kiti Seimo nariai kiekvieną pirmadienį rengti susitikimų su rinkėjais", – teisinosi E.Masiulis.
Tačiau jis teigė Klaipėdai atstovaująs tinkamai, nes daugelis klausimų, kurie sprendžiami Susisiekimo ministerijoje, yra susiję su uostamiesčiu.
"Į Klaipėdą atvykstu maždaug kas antrą savaitgalį. Partijos būstinėje visada dirba mano padėjėja, pas kurią galima suderinti dėl susitikimo su manimi. Prisipažinsiu, sistemingai rengti jų negaliu, bet gal kitais metais pradėsiu", – tvirtino E.Masiulis.
Jis teigė kitų metų pradžioje išleisiąs savo kaip Seimo nario veiklos ataskaitą, kurią išplatins rinkėjams.
Nors į Klaipėdą pas rinkėjus E.Masiulis atvyksta retokai, degalams per antrąjį šių metų ketvirtį jis išleido 1 tūkst. 663 mokesčių mokėtojų litus, o mašinos remontui – 2 tūkst. 14 litų.
"Kai važiuoju į Klaipėdą, riedu savo, o ne tarnybiniu automobiliu, todėl tokios išlaidos degalams ir susidarė", – tikino susisiekimo ministras.
Kiti du Klaipėdoje rinkti Seimo nariai – I.Šiaulienė ir P.Žeimys, kuris rinkėjus priiminėja Palangoje, nors už jį balsavo ir nemažai klaipėdiečių, – taip pat gali "didžiuotis" didelėmis išlaidomis degalams ir automobilių nuomai.
I.Šiaulienė per antrąjį ketvirtį degalų pylėsi už 3 tūkst. litų, o automobilio nuomai išleido 4 tūkst. 735 litus.
P.Žeimys "pravažinėjo" 2 tūkst. 174 litus, o jo išsinuomotas automobilis mokesčių mokėtojams atsiėjo 5 tūkst. 650 litų.
Tačiau kaip dažnai jie atvažiuoja susitikti su savo rinkėjais ir kokias jų problemas išspręsti pavyksta, vakar iš šių Seimo narių išgirsti nepavyko, nes jie visą dieną neatsiliepė mobiliuoju telefonu.
Klaipėdiečiai Seimo nariai per II šių metų ketvirtį išleido mokesčių mokėtojų pinigų:
Agnė Bilotaitė – 10 tūkst. 171 Lt
Vytautas Grubliauskas – 10 tūkst. 710 Lt
Evaldas Jurkevičius – 10 tūkst. 424 Lt
Eligijus Masiulis – 3 tūkst. 682 Lt
Irena Šiaulienė – 7 tūkst. 781 Lt
Pranas Žeimys – 10 tūkst. 351 Lt
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Pajūryje vyraus apniukę orai
Pajūryje savaitgalį ir ateinančią savaitę vyraus apniukę orai, tačiau yra ir gerų žinių – vėjai rims, laikysis pliusinė temperatūra. ...
-
A. Piklaps: esame kitokie3
Klaipėdos vokiečių bendrijos pirmininkas Arnoldas Piklaps – krašto senbuvių palikuonis, kuris laiko save Lietuvos vokiečiu ir labai vertina savo dvikalbystę. Arnoldas vienas tų, kurio dėka Klaipėdoje buvo įkurta tautinė vokiečių mokyk...
-
Teatro fojė – tarsi kalėdinė parduotuvė
Pro Klaipėdos dramos teatro pastatą vaikštantys klaipėdiečiai atkreipė dėmesį į jo vitrinas, kuriose matyti ne įprastai atrodanti teatro fojė, o kabančios kalėdinės girliandos ir kitos dekoracijos. Be to, vakarais dega šviesos. ...
-
Biržos tilto remontas – kitąmet?
Dar ankstyvą pavasarį netilo kalbos, kad nedelsiant reikia atnaujinti Biržos tiltą. Tuomet konkurse dalyvavusių rangovų pasiūlyta tilto remonto kaina savivaldybei pasirodė pernelyg didelė ir buvo atmesta. Kitas konkursas suplanuotas pavasarį. ...
-
Paukščio snape – protezas9
Žvejybos uosto rajono gyventojai dalijasi nuotrauka, kurioje užfiksuotas kiras, o jo snape – žmogaus dantų protezas. ...
-
Bankrotas – verslo dalis?7
Pinigus avansu ėmęs, už prekes dešimtis tūkstančių eurų nesumokėjęs verslininkas Audrius Rimavičius kelia reikalavimus dėl teisės būti pamirštam viešojoje erdvėje. Tačiau paklaustas, ar sumokės skolas, verslininkai rėžė,...
-
Palangos triumfas Lietuvos sezone Prancūzijoje: unikali oratorija „Mončys“ sujungė dvi tautas
Tai buvo tarsi iš sėklos daigo užaugintas medis, kūrybinis veiksmas, kurį vainikavo muzikos, žodžio ir reginio misterija. Tolimojo Prancūzijos krašto gyventojus pakerėjusi unikali oratorija „Mončys“ tapo dvejus metus trukusio...
-
Klaipėdos gyvenamųjų namų kvartaluose – vis daugiau laisvalaikio erdvių
Vis daugiau klaipėdiečių turi galimybę kokybiškai leisti laisvalaikį visai šalia savo namų. Netrukus nauja poilsio erdve galės džiaugtis Paupių mikrorajono gyventojai. Sklype Rūko gatvėje įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė,...
-
Po skandalingo buvusios direktorės atleidimo – darželio „Obelėlė“ siekis susigrąžinti gerą vardą
Po skandalingo vaikų darželio „Obelėlė“ direktorės Astos Vainiutės atšaukimo iš pareigų, kai per Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimą, nustačius pažeidimus įstaigos virtuvėje, teko kreiptis net į poli...
-
Anksčiau studentai linksminosi, dabar – dirba
Pro langus skrendantys televizoriai, iš balkonų metamos degančios sofos, muštynės ir alkoholis – su tokia kasdienybe tekdavo susidurti studentų bendrabučių budėtojoms. Tačiau per dešimtmetį studentų gyvenimo būdas pasikeit...