Savaitgalį Klaipėdos turgavietėse – šurmulys

  • Teksto dydis:

Klaipėdiečiams, kelis mėnesius nemačiusiems jokių renginių ar prekybinių mugių, jau šį savaitgalį atsiras šansas įsigyti tai, ko širdis geidžia. Uostamiesčio Senajame ir Naujajame turguose atgimsta prekyba, savaitgalį į Klaipėdą savo produkciją susiruošė atgabenti pusšimtis ūkininkų iš visos Lietuvos.

Atvyksta pusšimtis prekybininkų

„Paskutinį pavasario savaitgalį, prieš pasitinkant vasarą, jau laikas galvoti apie teigiamus dalykus. Žmonės yra išsiilgę tų prekių, kurias rasdavo būtent turguose. Ir patys prekybininkai itin laukė karantino švelninimo, sulaukėme daugybės skambučių iš ūkininkų. Šį savaitgalį prašymus prekiauti Naujoje turgavietėje pateikė 40 prekybininkų. Penkiolika atvykstančių prekybininkų įsikurs Senajame turguje“, – tikino įmonės „Naujasis turgus“ direktorius Viačeslavas Karmanovas.

Į Klaipėdą veržiasi prekybininkai iš visos Lietuvos – Kauno, Šiaulių, Panevėžio.

Savo produkcija, pavyzdžiui rūkytomis ir šviežiomis žuvimis, Senajame turguje panoro prekiauti priekrantės žvejai iš Palangos. Prekyba žuvimis šioje turgavietėje buvo nutrūkusi viso karantino laikotarpiu.

„Karantino metu turguose buvo sumažėję ne tik pirkėjų, bet ir pačių prekybininkų. Dauguma jų yra vyresnio amžiaus, todėl žmonės baiminosi užkrato. Nors karantino taisyklės švelnėja, tačiau turgavietėse ir dabar skiriame didelį dėmesį saugumui. Visi prekybininkai dėvi kaukes, žmonės laikosi visų reikalavimų“, – tvarkas priminė V.Karmanovas.

Vaizdas miesto turgavietėse šiuo metu jau keičiasi. Šviečiant saulei klaipėdiečiai į turgų žingsniuoja ne tik pagrindinių maisto produktų.

Nuo ankstyvo pavasario turguje miestiečiai pirko pirmuosius žalumynus – krapus, ridikėlius, salotas. Šiuo metu turguje jau galima įsigyti šviežių burokėlių ar šviežio derliaus česnakų.

Nidiškiams – lašinių

Dauguma pirkėjų turguje ieško lietuviškų prekių. Lietuviškomis daržovėmis prekiaujantis Artūras tikino, jog lietuviški agurkai tikrai kur kas skanesni, nei atvežtiniai.

„Žmonės ieško skonių, o kur daugiau rasi mums visiems gerai pažįstamus skonius, jei ne turguje“, – juokavo prekybininkas.

Lietuviškų agurkų kilogramas turguje kainuoja du eurus, lietuviškos bulvės parduodamos nuo 40 iki 50 euro centų už kilogramą.

Turguje sutiktas Neringos tarybos narys, buvęs Neringos meras Vygantas Giedraitis atskleidė ko net nidiškiai užsuka į turgų.

„Ne, žuvų nepirkau, savų turime. Ieškojau lašinių. Labai smagu, kad turguje daugiau gyvybės, atrodo net gyvenimas atsigauna. Esu nustebintas, labai šaunu“, – pirkiniais džiaugėsi V.Giedraitis.

Turgavietėse pravartu ieškoti ne tik kiaulienos ar jautienos, rūkytų gaminių. Lauko paviljonuose pirkėjų gomurį vilioja net rūkytų ar vytintų žvėrienos gaminių kvapai.

Tautodailininkams – atgimimas

Savaitgalį abiejose miesto turgavietėse bus galima įsigyti ir tautodailės dirbinių.

„Puodynės, molio, akmens dirbiniai, medžio drožiniai, indai ir net lino tekstilė – visko turguose nuo šiol bus. Tautodailininkai ypač buvo išsiilgę tokios prekybos. Reikia pripažinti, jog ir žmonės ieškojo tokių gaminių, rankų darbo dalykų, drabužių, pramoninių prekių. Žmonės ieško kokybiškų produktų. Pirkėjui svarbu yra žinoti iš ko ir ką jis perka. Juk ūkininkas, parduodamas savo produkciją, pirkėjui paaiškins ne tik kaip laikyti ir virti jo mėsą, bet ir receptu pasidalins. Juk kiekvienam žmogui reikia kontakto, bendravimo“, – patikino V.Karmanovas.

Turgavietėse galima rasti pintų krepšių, medinių buities įrankių, Kaukazo saldumynų, naminių pyragų ir kitų saldėsių, galima rasti net duonos vyrams, su lašinukais.

Naujajame turguje žuvų paviljone

Šį savaitgalį turgavietėse savo produkciją pristatys ir Latvijos ūkininkai.

Šaltalankių aliejumi, įvairiais produktais su propoliu ne vienerius metus Klaipėdoje prekiaujantis latvis pripažino, jog sveikos gyvensenos produktai du kartus Lietuvoje populiaresni nei Latvijoje.

„Latviai nelabi vertina, o lietuviai perka, domisi ir giria. Viliuosi, jog žmonės po truputį drąsės ir sugrįš į turgavietes“, – tikino latvių ūkininkas.

Sodininkams – augalų mugė

Šiuo metu itin dažnai į turgų užsuka sodininkai ir daržininkai. Dar praėjusią savaitę sodininkės į Dituvos blaškėsi ieškodamos turgavietėse agurkų daigų.

„Išpirko dar iki pietų. Reikia pripažinti, jog sodininkai tikrai ras to, ko ieško. Atnaujinus priemiestinių autobusų tvarkaraščius, sodininkai, važiuojantys į Dituvą ar Šernus, pirma užsuka į turgų pomidorų ar agurkų daigų ir čia pat žingsniuoja į autobusų stotelę, iš kurios išvyksta autobusu į sodus visam savaitgaliui“, – pastebėjimu dalijosi V.Karmanovas.

Šiuo metu turguje pomidorų daigai kainuoja nuo 60 iki 70 euro centų. Agurkų daigų galima gauto po 50 – 60 euro centus. Paprikų daigas kainuoja 80 euro centų. Sodybų at balkonų puošmenos, įvairios gėlės ir jų daigai turguje kol kas pigesni nei prekybos centruose. Svyrančios verbenos, petunijos, pelargonijos turguje parduodamos vos už eurą ar pusantro. Didesnis sodinukas kainuoja du eurus, iš įvairių gėlių sudaryta kompozicija kainuoja 5 eurus.

Turguje prekiaujame ir vaismedžių, vaiskrūmių sodinukais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pirkejas

Pirkejas portretas
pasirodo yra dar zmoniu, kurie naudojasi šmukulniku turgininku paslaugomis, juk tai pralobe gobšuoliai aferistai

Hansas

Hansas portretas
Ėjom į turgų beveik kiekviena diena ir dabar po atidarymo vėl aisim. Mums čia arčiausia beto galim nusderėt. Nereik pirkt nesiderėjus, tada ir pigiau bus. Kaip sakoma asilas pac kaltas, o glušam ir bažnyčioj į galva duoda.

Anonime

Anonime portretas
nebūk kiaulė,nešnekėk jei nebuvai.gal kažkas yra ir brangiau,bet dauguma prekių yra pigiau.jei nebuvai tai nerašyk nesąmoniu.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių