Siekiama išsiaiškinti, ar „Klaipėdos hospisas“ tinkamai naudojo gautas lėšas

  • Teksto dydis:

Klaipėdos savivaldybė pranešė besikreipusi į Europos socialinio fondo agentūrą (ESFA) prašydama išsiaiškinti, ar „Klaipėdos hospiso“ valdytoja tinkamai panaudojo gautas lėšas.

Kaip pranešė savivaldybė, projektą „Socialinę atskirtį patiriančių gyventojų visavertiškas integravimas į visuomenės gyvenimą“ įgyvendinanti institucija yra Europos socialinio fondo agentūra, projekto vykdytojas – „Paliatyvios pagalbos ir šeimos medicinos centras“, o Klaipėdos miesto savivaldybė yra sudariusi sutartį dėl projekto kofinansavimo ir skiria dalį lėšų projektui vykdyti.

Pasak savivaldybės, projekto mokėjimo prašymų kopijose bei ataskaitose, pateiktose Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai, matyti, kad projekto vykdytojas iš projekto lėšų turi teikti laikino atokvėpio paslaugas Klaipėdos miesto tikslinės teritorijos gyventojams ir tuo tikslu įsigijo 22 lovas. Iš dalies yra finansuojamos patalpų nuomos, patalpų išlaikymo, specialaus transporto, savanorių parengimo ir kt. išlaidos.

„Kadangi „Paliatyvios pagalbos ir šeimos medicinos centras“ veikia tose pačiose patalpose kaip ir UAB „Klaipėdos hospisas“, abiejų juridinių vienetų steigėjai yra tie patys asmenys, savivaldybė nori įsitikinti, kad VšĮ „Paliatyvios pagalbos ir šeimos medicinos centro“ vykdomam projektui skiriamas finansavimas yra naudojamas tik šiai įstaigai ir tik projekte numatytoms veikloms vykdyti“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Pagal projektą įsipareigota remti atokvėpio paslaugos teikimą dienos centre arba namuose tikslinės teritorijos gyventojams. Pasak savivaldybės, tai yra trumpalaikė sunkiai sergančių asmenų priežiūra, kol jų artimieji yra išvykę, mokosi ir pan., pagalba dėl ligos krizę patiriančių asmenų artimiesiems.

Tačiau ilgalaikės globos ar slaugos finansavimas sutartyje nėra numatytas.

ESFA prašoma teisės aktų numatyta tvarka inicijuoti ir atlikti galimo pažeidimo tyrimą, nes savivaldybė pati tokio tyrimo atlikti negali.

Savivaldybės žiniomis, Europos socialinio fondo agentūra, įvertinusi savivaldybės raštą dėl tyrimo inicijavimo, jau kreipėsi į „Paliatyvios pagalbos ir šeimos medicinos centrą“ dėl informacijos pateikimo.

Sutartis su „Paliatyvios pagalbos ir šeimos medicinos centru“ dėl projekto kofinansavio sudaryta 2018 metų gruodį, jo trukmė – iki 2021 metų liepos. Iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto projektui numatyta skirti 22,4 tūkst. eurų (18,76 proc. bendros projekto vertės), dalis lėšų išmokėta.

Pasak savivaldybės, sutartis sudaryta po to, kai viešoji įstaiga laimėjo projektų atranką.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento duomenimis, tuo pačiu adresu, kur įsikūręs hospisas, veikia dvi įstaigos: UAB „Klaipėdos hospisas“ bei viešoji įstaiga „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras“, higienos pasą turi tik pastaroji ir ta – tik vieno paciento slaugymui.

Ši informacija paaiškėjo pradėjus įstaigą tikrinti dėl koronaviruso protrūkio. Dėl galimo kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, piktnaudžiavimo ir neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla „Klaipėdos hospise“ atliekamas ikiteisminis tyrimas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Negali būti.

Negali būti. portretas
Negi pradės tirti kas ima šimtus tūkstančiu Iš VVG? Šito niekad nebuvo.Šventa vieta

Pradedant

Pradedant portretas
toki tyrima visų pirma turi būti uždaryti ir izoliuoti visi pagrindiniai istorijos dalyviai. Kad negalėtų sunaikinti faktu (dokumentu) ir kad nenaudotų poveikio priemonių siekiant ,,išnešt sveiką kailį'.Dabar direktrisa vaikšto laisva kap Masiulis, meras&K' galimai ja dengia iš paskutiniuju o šitie dar galvoja kad kažką ištirs?Ironiškos Lietuvos teisėsaugos ir kontroliuojančiu kontorų grimasos. CIRKAS:D)

to KL

to KL portretas
as tikiu,kad prasidejes tyrimas,parodys dar idomesniu dalyku.Kaip Jums atrodo,tie hospise buve ligoniai,Jie ten uz dyka gulejo!?Kiek simtiniu euru Ju artimieji mokedavo direktorei?O kad tokie "kromeliai",atsiranda,tai cia nieko stebetino,Durk i bet kuria savivaldybes valdoma,ar su savivaldybes zinia ikurta privacia bendrove,kuri gauna miesto tvarkymo,prieziuros,sveikatos paslaugu teikimo ir t.t ir pan.visur pasimatys "genealoginis" medis kurio "saknys ir virsuneles",tampriai susije su miesto valdzia,su ligoniniu direktoriais,vioskiu imoniu ir imoneliu valdzia,suisje giminystes,verslo reikaliukais.Ir svarbiausia-kad na bent kazkokia to viso dalis-yra teiseta,patvirtinta miesto,savivaldybiu,meriju kabinetuose.Tai teisetos aferos,pasitelkus kreivus istatymus,tam kad prieiti prie biudzeto ir Es lesu.Prokuratura,fntt,stt-kaip ir siame atvejyje su hospisu-jie tyli,nieko nezino,nemato ir nesupranta.Ju tai neliecia isviso.Aiskinsis ministerija,vietine valdzia kuri dave leidimus ir reme pinigai
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių