Triukšmo uostamiestyje tyrimams – šimtai tūkstančių litų

Miesto taryba netrukus turėtų susipažinti ir patvirtinti Klaipėdos triukšmo žemėlapius, kurie pagaminti pagal ES reikalavimus.

Triukšmą ištirti ir išdėstyti gautus duomenis žemėlapiuose buvo privalu penkiems didiesiems Lietuvos miestams.

Klaipėdoje transporto ir pramonės įmonių keliamą triukšmą dvejus metus tyrė viešųjų pirkimų konkurso būdu atrinkta bendrovė „HNIT-BALTIC“, už šį darbą sumokėta beveik 236 tūkst. litų iš valstybės specialiosios tikslinės dotacijos lėšų.

Už šiuos pinigus atlikti matavimai sugulė į dešimt žemėlapių. Miesto tarybai bus pateikti du komplektai. Viename jų didesni, kitame mažesni žemėlapių rinkiniai.

Kaip teigė savivaldybės Miesto ūkio departamento Aplinkos kokybės skyriaus vyr. specialistė Renata Chockevičienė šiuos žemėlapius įpareigoja rengti ir tvirtinti Europos Parlamento ir Komisijos direktyva bei Lietuvos Respublikos teisės aktai.

Patvirtintų žemėlapių duomenys bus naudojami triukšmo prevencijos zonų, tyliųjų zonų nustatymui, atnaujinant triukšmo prevencijos veiksmų planą, informuojant visuomenę, teikiant duomenis Europos Komisijai.

Savivaldybėms svarbu žinoti gyvenamosios vietovės teritorijas, kuriose triukšmaujama labiau nei leistina pagal normas, kad būtų galima numatyti, kokiomis priemonėmis mažinti triukšmą.

Paklausta, kodėl tirtas tik transporto bei pramonės įmonių keliamas triukšmas, savivaldybės valdininkė atsakė, kad to daryti neįpareigoja teisės aktai. Be to, tai yra nuolat kintantis triukšmo šaltinis, jį sumodeliuoti techniškai nebūtų įmanoma.

Savivaldybės yra įpareigotos tokius žemėlapius peržiūrėti ir taisyti ne rečiau kaip kas penkerius metus.

„Nepasakysiu nieko naujo, daugiausia triukšmo yra prie didžiųjų miesto gatvių bei netoli uosto įmonių“, – apibendrino brangų tyrimą R.Chockevičienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipėdietė

Klaipėdietė portretas
Tai, kur galima pažiūrėti tuos žemėlapius ir įsitikinti apie triukšmo įvertinimą žmogaus gyvenamoje vietoje, nes straipsnis apie nieką???

lina

lina portretas
Ir Kaune reikai. tada privalės statyti ir triukųmo sieneles, ir eismą nukreipti aplinkeliais

Pastebėjimas

Pastebėjimas portretas
Tai, kad ir tyrimas apie nieką. Pinigai didžiuliai kaip į balą išmesti, o naudos bus kaip iš ožio pieno. Tyrimus reikia atlikti žmonių gyvenamose teritorijose, nes to reikia ŽMONIŲ SVEIKATAI, o dabar tai tik biurokratai sau "paukštukus" užsideda ir pinigus susišluoja. Čia kaip sakant toks "kūšis" gaunasi, kad dar matyt teks ir iki tos ES nusigauti, jei nebus reikiamų rezultatų.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių