Uostamiesčio darželiuose pasigendama tvarkos

Daugumoje Klaipėdos ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo įstaigų nesilaikoma keliamų higienos normų reikalavimų. O vaikai, neatmetama, kurį laiką gali būti paliekami ir be priežiūros.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centras kasmet patikrina apie 70 proc. visų uostamiesčio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų.

Praėjusiais metais įstaigos specialistai atliko 56 patikrinimus, kurie atskleidė nemažai pažeidimų.

Jie buvo užfiksuoti beveik 86 proc. vykdytų patikrinimų. 2013-aisiais pažeidimai buvo aptinkami tik kiek daugiau nei pusės tikrinimų metu.

Anot Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjos Astos Šlepetienės, higienos normų pažeidimai užfiksuojami tiek privačiose, tiek biudžetinėse įstaigose.

„Pastebimi nelabai geri rezultatai“, – konstatavo A.Šlepetienė.

Labiausiai stebina tai, jog 8 įstaigose ugdymo procesas vykdomas net neturint galiojančio higienos paso.

„Kalbant mūsų terminais, tai nereiškia nelegalios veiklos, tačiau iš tiesų negalima dirbti neturint higienos pasų. Jie įrodo, kad įstaigoje sąlygos yra saugios ir atitinka higienos normas. Tokių darželių neturėtų būti“, – paaiškino centro atstovė.

Dar keliose dešimtyse ugdymo įstaigų užfiksuota ir kitokių higienos normų reikalavimų pažeidimų. A.Šlepetienės teigimu, fiksuojamos prastos grindų dangos, pasigendama sanitarinių mazgų.

Taip pat priekaištų nestinga ir ugdymo įstaigų aplinkai. Reikalavimų dažnai neatitinka tvoros, nesaugios kiemų dangos bei žaidimų aikštelės.

Pasitaiko, kai fiksuojamas per didelis vaikų skaičius grupėse. Mažiesiems klaipėdiečiams kartais trūksta net lovyčių pietų miegui, spintelių daiktams ar kėdučių, unitazų, praustuvių.

Esama atvejų, kai į priešmokyklinio ugdymo grupes netiekiamas nei šaltas, nei karštas vanduo.

A.Šlepetienė pastebėjo, kad pastaruoju metu padaugėjo ir klaipėdiečių, kurių vaikai lanko darželius, skundų.

Gyventojai neretai teigia, kad vietoj dviejų auklėtojų su vaikais didžiąją dienos dalį būna tik viena.

„Jeigu auklėtojai reikia kur nors išeiti, vaikai lieka vieni“, – atskleidė skyriaus vedėja.

Tėvai skundžiasi ir perpildytomis grupėmis, ir nusidėvėjusiomis bei šaltomis arba per daug drėgnomis grupių patalpomis.

Nustačius pažeidimą, įstaigoms skiriamas 3 mėnesių laikas, per kurį jos turi pašalinti trūkumus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

karbonadas iš Atžalyno darželio

karbonadas iš Atžalyno darželio portretas
esu mates kaip auklytės kibirais tempia iš vaikų atimtus karbonadus ir sriubą iš atžalyno darželio lopšelio. kartojasi reguliarei, o dar rašoma kad gaunama parama, o vaiko paklausus ar gavo, sako NE. Gėda pelėda. Vaikas grįšta namo ir prašo valgyt, idomu tikrai kokias ten porcijas deda i lėkštes, jau nekalbant apie tai , jog jeigu vaikas serga, vistiek formina kad jis eina i darželi , tai vadinas jo karbonadą punta arba auklėtoja arba auklytė... šlykštu.

JŪRA

JŪRA portretas
O kodėl ponia Šlepetienė nieko nesako, kad vaikams neužtenka ploto grupėje ( pagal higienos normas vienam vaikui turi būti skirti 4 kv. m., o su spec. poreikiais visi 5 kv.m.), kad perpildytos grupės, kad auklėtojos dirbančios 10,5 valandų grafiku neturi pietų pertraukos? O jei auklėtoja ir išeina kur nors tai ne bulvių kasti,o su reikalais, ir vaikai niekada vieni nebūna. Gaila, kad tokie atsakingi žmonės, kaip ši ponia rašo vėjus.....

eglė

eglė portretas
Apie kokį pedagoginį procesą kalbėti kai grupėje 22vaikai ir auklėtoja viena. Auklytės turi savo darbų. Čia reikia normas žiūrėti,o ne atėjus pažeidimų ieškoti. Tikrintojų pina , bet naudos jokios.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių