Vaikų globa: misija įmanoma

Į šeimas veržiasi ne visi

Praktika rodo, jog dažniausiai globos atsisakoma dėl suaugusiųjų ligos, kai globėjai netinkamai vykdo prisiimtą pareigą. Pastaruoju metu ypač dažnai globos atsisako emigruojantys žmonės.

Klaipėdoje yra vaikų, kurie per savo trumpą amžių išgyvena ne vieną bandymą pritapti prie globėjų šeimos. Kuo daugiau tokių pasikeitimų, tuo labiau nepilnamečiai traumuojami.

"Vaikai yra linkę dėl visų juos ištinkančių problemų kaltinti save. Kai yra paimami iš biologinės šeimos, jie jaučiasi dėl to atsakingi. Kai gyvenime vyksta blogi pokyčiai, žmogaus savivertė mažėja. Juo labiau tai pasakytina apie mažuosius. Tačiau sprendžiant globos klausimus, vadovaujamasi ne tik globėjų, bet ir vaiko norais bei poreikiais, jo išreikšta nuomone, nes per prievartą mielas nebūsi", – patikino specialistė.

Pasirodo, ne visi vaikai nori palikti globos namus ir apsigyventi su senyvo amžiaus giminaičiais. Vaikų teisių saugotojai žino pavyzdžių, kai gerai besielgiantys vaikai žino, jog augdami globos namuose bus labiau užimti, važiuos į stovyklas, ekskursijas, turės nemažai pramogų. Taip elgiasi mažuma vaikų, didžioji dalis nori gyventi šeimoje, o ne valdiškuose namuose.

Statistika

Klaipėdoje dabar globojami 342 vaikai.

Šeimose globojama 216 vaikų.

Globos namuose auga 126 vaikai.

2014 m. Klaipėdoje be tėvų globos liko 83 vaikai, iš jų šeimos ėmėsi globoti 51 vaiką, globos namuose apgyvendinti 32 vaikai.

Pernai iš valstybinių globos namų šeimose apsigyveno 30 vaikų.

Šiemet į savo biologines ar globėjų šeimas gyventi grąžintas 21 vaikas.

Klaipėdoje 51 šeima globoja 65 visiškai svetimus vaikus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Darbštumas

Darbštumas  portretas
Darbštumas yra vertybė. Nesvarbu ar tai tavo vaikas ar globotinis, reikia kad nebijotų darbo. Perdaug baltarankių pas mus išauginama. O kai tiems baltarankiams tenka savo baltas rankeles purvan merkti, - prasideda stresai ir psichinės ligos. Darbas vaikui nėra bausmė o džiaugsmas. Kai gražiai darbai nudirbami, būtina pagirti, paskatinti. Šaunuolė ponia Norkuvienė. Kad būtų daugiau tkių šeimų, mažiau valdiškuosenamuose išaugtų inkubatorinių žmonių. Juos reikėtų visai uždaryti.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių