Vyriausybė Klaipėdoje jungs kolegijas

Šiandien Klaipėdos verslo ir technologijų kolegija, Vyriausybės sprendimu, greičiausiai bus sujungta su Klaipėdos kolegija.

Šalyje veikiančias 16 valstybinių kolegijų pradėta jungti pernai. Tais metais sostinėje iš trijų liko dvi tokios mokymo įstaigos.

Šiemet atėjo eilė uostamiesčio kolegijoms. Ketinama vieną mažesnių Klaipėdos kolegiją, kurioje mokosi apie 1600 studentų, ir yra Pedagogikos bei Sveikatos fakultetai, prijungti prie Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos, kurioje kasmet mokslo aukštumų siekia apie 3 tūkst. besimokančiųjų.

Klaipėdos verslo ir technologijų kolegija turi du fakultetus: Verslo ir Technologijų, kuris šiemet mini penkiasdešimtmetį. Čia prieš pusšimtį metų pradėti rengti inžinieriai. Pastaruoju metu šis fakultetas itin mėgiamas jaunuolių, kurie renkasi neuniversitetinį išsilavinimą ir siekia tapti statybos ir remonto, pramonės ir transporto viduriniosios grandies vadovais. Studijos šioje kolegijoje orientuotos į praktinių įgūdžių formavimą.

Tikslas sujungti kolegijas – sutaupyti vadovų bei administracijos sąskaita bei nedubliuoti materialiųjų išteklių.

„Optimizavus bendrųjų dalykų dėstymą, sumažėtų specialistų rengimo kaštai, pagerėtų dėstymo kokybė. Turint didesnį investicinį potencialą, atsirastų galimybės formuoti ir palaikyti geresnę, modernesnę mokymo infrastruktūrinę bazę, studentams būtų sudarytos geresnės studijų sąlygos, būtų išspręstas studijų procesui reikalingų patalpų klausimas, - teigiama kolegijų sujungimo projekte.

Numatoma, kad sujungtos kolegijos vadinsis Klaipėdos valstybine kolegija.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Absolventas

Absolventas portretas
Sakoma kad pagerės studijų kokybė? Kaip ji gali pagerėti,jei įstoja tokie abiturientai kurių kai kurie nemoka gerai rašyti arba negalima suprasti ką rašo. Ir ne tik tai. Daugeliis ruošiamų specialybių niekm nereikalingos.Pvz, baigia želdinių dizaino specialybę į kurią sustoja didžiausi profanai ir baigę dirba pardavėjomis padavėjomis. Tai ,masinis reiškinys. Pats tą išbandyti turėjau... Kodėl kolegija tuo nesidomi o toliau "kepa" nereikalingus specialistus. Yra ir daugiau specialybių tokių kur niekas baigę negauna darbo. Verslo ir techn. kolegija veikia jau 3 ar 4 metai su laikinu direktoriumi todėl vyrauja anarchija. Atvirai baigiantys užsako baigiamuosius darbus už pinigus paruošimą. Tokių zuikių mokslų negali patys atlikti. Gal bus naujas direktorius pagaliau daryys tvarką.

Kestas

Kestas portretas
Kodėl aš taip energingai pasisakau prieš pravedamas aukštojo mokslo ir sveikatos apsaugos reformas? Kadangi jos veda tik vienu mūsų ponams suprantamu keliu - į monopolizavimą. Mažame krašte, kurio struktūra paremta giminių, pažįstamų bei klano narių sąveika, atsiradusios monopolijos įgyja didžiulę, niekaip nesutramdomą, valdžią. Ar dabar dar kam nors neaišku, kad pravedama aukštojo mokslo reforma naudinga tik ant rankų pirštų suskaičiuojamai saujelei bankų? Jei skirtumas tarp 11 procentų ir 5 procentų jau sudaro milijonus litų per metus tik pirmo kurso studentams, tai lengva suprasti, kokie pelnai laukia tų bankų, jei leisime šiai reformai pilnai įsisukti. Abejotina, kad valdančioji koalicija išlaikys sukrėtimus, kurie mūsų laukia rudenį. Jei stebuklas atsitiktų, jei jie turėtų laiko sukurti galingas sveikatos draudimo monopolijas, tai tos pasinaudotų savo įtaka, kad sumažinti medicininių paslaugų prieinamumą tiems, kuriems labiausiai jų prireikia, tokiu būdu sukurdamos viršpelnius sau. Daugeliui tektų mirti anksčiau laiko namie. Tokie eksperimentai veda prie vis didesnės emigracijos į normalaus valdymo šalis. Taip ardoma Tėvynė.
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių