Zoologijos sode – nauji gyventojai

Galvoja įvesti bilietus

A.Bosas pasakojo, jog gyvūnams stengiamasi sukurti kuo geresnes sąlygas, kad būtų panašesnės į natūralias. Įrengiami erdvūs voljerai, kai kurių dalis miške, kad galėtų ir jame pabūti.

Visas poilsiavietės teritorijos plotas siekia 200 hektarų.

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai į Karklėje esantį zoologijos sodą dar gali patekti nevaržomai ir pasigrožėti gyvūnais.

Dabar uždara tik laukinė jo dalis, kur gyvena danieliai, briedžiai. Ten vežami safario pramogą užsisakę žmonės. Tačiau vėliau numatoma apmokestinti visą zoologijos sodą.

"Galvojame įvesti bilietus. Juk gyvūnus reikia prižiūrėti, išlaikyti, maitinti, o tai kainuoja. Dvi puses jau uždarėme. Liko sutvarkyti tik užkardą. Tada kas nori įeiti nebegalės", – teigė A.Bosas.

Ekspozicijoje – 300 trofėjų

Verslininko teigimu, lankytojų zoologijos sode išties netrūksta. Ypač vasarą, savaitgaliais.

Pamatyti gyvūnų atvyksta ir mokyklų ekskursijos. Tarp pastarųjų populiarus ir zoomuziejus – vienintelis Lietuvoje ir Rytų Europoje medžioklės trofėjų muziejus. Jame yra per 300 eksponatų.

Čia galima išvysti dramblį, žirafą, liūtus, zebrą, raganosį, beždžiones, krokodilą, daug kitų egzotinių gyvūnų.

"Medžioju nuo 1982-ųjų. Tarybiniais laikais nelabai kur pavykdavo išvažiuoti medžioti. Vėliau pradėjau važinėti po pasaulį. Tapo įdomiau. Nemažai pasaulio jau išmaišiau. Esu medžiojęs Pietų Afrikoje, Zimbabvėje, Namibijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Ispanijoje, Kanadoje, Tadžikistane", – šalis vardijo A.Bosas.

Per laiką verslininkas prikaupė daug trofėjų ir atidarė muziejų, kuriame gali apsilankyti kiekvienas norintis. A.Bosas negalėjo išskirti, kuris trofėjus jam svarbiausias.

"Kiekvienas – atskira legenda, turi savo istoriją. Apie kiekvieną būtų galima parašyti po knygą. Juk nėra taip paprasta sumedžioti kai kuriuos gyvūnus. Kai kurių medžioklė būna labai ekstremali, reikalaujanti daug ištvermės, kantrybės ir pasiruošimo", – tvirtino pašnekovas.

A.Boso nuomone, apsilankymas muziejuje – gera edukacinė programa vaikams.

"Kitas vaikas net nežino, iš kur pienas atsiranda, o laukinius gyvūnus mato tik dokumentiniuose ir animaciniuose filmuose", – atkreipė dėmesį verslininkas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių