Pinigų už mašiną nesulaukė

Uostamiesčio policijos pareigūnai tiria automobilio pasisavinimo atvejį, kuris gali būti vertinamas kaip naujas transporto priemonės vagystės būdas.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Nukentėjusysis nurodė patyręs 7 tūkst. eurų žalą.

Ši istorija prasidėjo dar pernai rudenį, kai 70-metis klaipėdietis sugalvojo parduoti savo visureigį „Kia Sorento“ ir paskelbė apie tai automobilių pardavimo tinklalapyje.

Lapkričio viduryje atsirado realus mašinos pirkėjas. Vyras sudarė raštišką automobilio pirkimo–pardavimo sutartį, prisistatęs kitame Lietuvos pakraštyje veikiančios įmonės atstovu.

Vyras sumokėjo mašinos pardavėjui 700 eurų užstatą, o likusius pinigus pažadėjo pervesti iki gruodžio 30 dienos.

Tačiau ir po Naujųjų visureigio pardavėjas pinigų nesulaukė.

Paskambinęs į įmonę jis išgirdo prašymą dar palaukti pinigų, esą būtent šiuo metu įmonė patiria sunkumų.

Laikas ėjo, bet ir kitomis sutartomis dienomis klaipėdietis pinigų nesulaukė, o galiausiai bendravimas su mašinos pirkimo–pardavimo sutartį pasirašiusiu asmeniu nutrūko, jis nebeatsiliepė į skambučius.

Sausio 20-ąją, supratęs, kad galėjo būti tiesiog apgautas, klaipėdietis nužingsniavo į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą ir parašė pareiškimą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą.

Miesto policijos pareigūnai susisieks su įmonės, kurios vardu buvo pasirašyta sutartis, atsakingais asmenimis. Ši istorija dar gali baigtis taikiai. Jeigu net supratę, kad gresia baudžiamoji atsakomybė, įmonės atstovai nesumokės už automobilį, bus įvardinti kaip įtariamieji, grės baudžiamoji atsakomybė.

Policijos pareigūnų teigimu, paprastai tokios situacijos baigiasi susitaikymu, kai skola skubiai grąžinama, o skundo autorius atsisako bet kokių pretenzijų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių