- Pranešimas spaudai
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Klaipėdos apskrities pareigūnai gyventojus ragina neprarasti budrumo – pastebima, kad pastaruoju metu pagausėjo pranešimų apie galimas telefoninių sukčių atakas. Vos per dvi šios savaitės dienas pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo arba neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo – uostamiestyje, Kretingos ir Plungės rajonuose gyvenantys nukentėjusieji nurodė praradę nuo kelių iki daugiau nei 24 tūkst. eurų. Policija taip pat sulaukia nemažai informacinio pobūdžio pranešimų, kai finansiškai nenukentėję asmenys praneša sulaukę įtartinų skambučių ir įtaria bandymus sukčiauti.
Klaipėdos apskrities pareigūnai atkreipia dėmesį, kad sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių ar žinučių būtina elgtis labai apdairiai. Pastaruoju metu skambinantieji dažnai prisistato policijos arba bankų darbuotojais, aiškina, kad neva yra vykdomas tyrimas dėl sukčiavimo – esą kyla įtarimų dėl bankų klientų sąskaitų saugumo ar kad neva kažkas bankų klientų vardu bando paimti kreditus. Tokiais teiginiais patikėję žmonės atskleidžia savo asmeninius ir el. bankininkystės prisijungimo duomenis, o po to pastebi, kad iš jų sąskaitų dingo pinigai.
Dar vienas šiuo metu gana populiarus sukčiavimo būdas yra, kai skambinantys ir policijos pareigūnais prisistatantys asmenys gyventojus įtikina, kad namuose laikomi pinigai gali būti netikri ir žmonės patys atiduoda savo santaupas neva jų patikrinti atėjusiems sukčiams. Vis dar pavyksta žmones apgauti aiškinant, kad artimas giminaitis neva pateko į bėdą – sukėlė eismo įvykį, padarė nusikaltimą ar įvyko nelaimingas atsitikimas, per kurį nukentėjo žmonės, todėl reikia skubiai pervesti reikalingą pinigų sumą į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti.
Sukčiai, pasak pareigūnų, pasižymi itin gerais sugebėjimais psichologiškai paveikti savo auką, todėl, sulaukus bent menkiausią įtarimą keliančio skambučio, patariama niekada neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo anketinių ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, visada tikslinti peršamą informaciją. Patariama neatlikinėti jokių nurodymų, prieš tai neįsitikinus, kad tai – ne sukčių pinklės. Ypač reikėtų suklusti, jei skambinantieji neva bankų ar kitų įstaigų darbuotojai kalba ne lietuvių kalba – Lietuvoje veikiančių bankų ar kitų įstaigų darbuotojai su klientais kalba tik valstybine kalba. Be to, bankų ar kitų įstaigų darbuotojai niekada neprašo atskleisti asmeninių duomenų – prisijungimo prie elektroninės bankininkystės kodų, mokėjimo kortelės numerio, asmens kodo ir kt.
Pareigūnai taip pat primena, kad į namus nereikėtų įsileisti nepažįstamų asmenų – sulaukiama pranešimų, kad, pavyzdžiui, socialiniais darbuotojais prisistatantys asmenys, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, siūlo atlikti masažą, sutvarkyti dokumentus elektros ar kitų komunalinių paslaugų permokoms kompensuoti, o jiems išėjus, pasigendama pinigų ar kitų vertingų daiktų.
Nukentėjus nuo sukčių ar įtariant ketinimus sukčiauti, visada nedelsdami praneškite policijai per www.epolicija.lt arba telefonu 112.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Klaipėdoje kvaišalai – kasdienybė1
Bet kuriuo paros metu ir bet kurioje Klaipėdos vietoje jauni žmonės nesunkai įsigyja ir vartoja kvaišalus. Tai byloja apie narkotinių medžiagų prekybos mastus. Baisiausia, kad narkotikus vartoja ir paaugliai. ...
-
Sukčiai pelnosi iš Klaipėdos senolių
Pastarosiomis dienomis sukčiai apsilankė pas tris garbaus amžiaus klaipėdietes. Visos jos neteko santaupų, o viena dar ir patyrė fizinį smurtą. ...
-
Klaipėdos policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos: dingo vaikinas
Klaipėdos miesto policijos pareigūnai prašo pagalbos ieškant dingusio Raido V., gimusio 2001 m. ...
-
Policininkai sulaikė karį, turėjusį granatą5
Klaipėdoje policininkai sulaikė karį, ne tarnybos metu turėjusį mokomąją granatą, naudojamą pratybose. ...
-
Kelyje Smiltynė–Nida susidūrus automobiliams nukentėjo du žmonės
Neringoje, kelyje Smiltynė–Nida, penktadienį susidūrė du automobiliai, nukentėjo du asmenys. ...
-
Klaipėdoje vagys nusitaikė į dviračius1
Vienas labiausiai vagių mėgstamų daiktų Klaipėdoje yra dviratis. Juos nusikaltėliai gvelbia bet kuriuo metų laiku. ...
-
Pagavo su švirkštais, pilnais kvaišalų
Klaipėdoje narkotikų vartotojai policijos pareigūnams įkliūva kasdien, dažniausiai tai būna kanapių mėgėjai. Ketvirtadienį ryte pareigūnai viešoje vietoje pamatė du vyrus, pasiruošusius vartoti intraveninius kvaišalus. ...
-
Dėl galimo tarptautinių sankcijų pažeidimo sulaikyti į Rusiją ir Baltarusiją vežti automobiliai5
Uostamiesčio muitininkai dėl galimo tarptautinių sankcijų pažeidimo sulaikė 13 į Rusiją vežtų automobilių. ...
-
Išpuolis uostamiestyje: keliese talžė vieną vyrą1
Klaipėdoje keli vyrai sumušė kitą vyrą. ...
-
Klaipėdoje vėl siautėjo vagys: per naktį nusiaubė penkias mašinas1
Klaipėdoje vėl siautėjo automobilių detalių vagys. Pirmadienio naktį jie apvogė ir sugadino penkias mašinas. Dauguma jų – BMW. ...