Buvęs Panevėžio vicemeras ir administracijos direktorius pripažinti kaltais

Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį kaltais korupcijos byloje pripažino buvusį Panevėžio miesto savivaldybės vicemerą Kastytį Vainauską ir buvusį administracijos direktorių Stasį Karčinską, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Apeliacinės instancijos teismas buvusį Panevėžio miesto savivaldybės vicemerą K.Vainauską pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo ir skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę. Buvęs administracijos direktorius S.Karčinskas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, jam skirta aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Abiem nuteistiesiems bausmių vykdymas atidėtas vieniems metams.

Iš buvusio vicemero nuspręsta konfiskuoti 1448 eurai, o iš buvusio administracijos direktoriaus – 434 eurai, pranešė teismas. Šiuos pinigus tuometiniai valdininkai gavo kaip kyšį.

Bylos duomenimis, Panevėžio miesto savivaldybės vicemeras K.Vainauskas, veikdamas verslininko interesais, kad būtų išduotas leidimas statyti aukštesnį nei leidžiama pastatą, darė poveikį atsakingiems savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams ir už tai iš verslininko priėmė 5000 litų (1448 eurų) kyšį.

„Šiais neteisėtais veiksmais buvęs vicemeras sudarė sąlygas atsirasti viešųjų ir privačių interesų konfliktui, korupcinėms nusikalstamoms veikoms kilti, parodė nepagarbą Lietuvos Respublikos įstatymams, sumenkino savivaldos prestižą ir akivaizdžiai diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, dėl to valstybė patyrė didelės neturtinės žalos“, – rašoma teismo pranešime.

Teismas konstatavo, kad savivaldybės administracijos direktorius S.Karčinskas iš buvusio Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėjo M.B. priėmė 1500 litų (434 eurų) kyšį, kad sudarytų sąlygas vienai bendrovei neteisėtai laimėti remonto darbų viešųjų pirkimų konkursą.

Panevėžio miesto apylinkės teismas 2011 metais buvusį Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėją M.B. pripažino kaltu dėl kyšininkavimo, skyrė vienų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo dvejiem metams. M.B. buvo skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – 38 tūkst. 400 litų (11 121 eurų) konfiskavimas. Įmonių vadovai, įtraukti į fiktyvius ar neskaidrius viešuosius pirkimus Panevėžio miesto savivaldybėje, atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, kadangi visiškai pripažino savo kaltę.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdyba. Vėliau ikiteisminio tyrimo veiksmus kartu su STT Panevėžio valdybos pareigūnais atliko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento, Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių