Mirė garsus vokiečių kompozitorius W. Rihmas

Wolfgangas Rihmas, vienas įtakingiausių pokario kartos vokiečių kompozitorių, mirė penktadienį, sulaukęs 72 metų, pranešė jo žmona.

Gimęs vakarų Vokietijos Karlsrūhės mieste, W. Rihmas buvo vienas dažniausiai atliekamų šiuolaikinių kompozitorių Europoje. Jis paliko daugiau kaip 500 kūrinių, tarp kurių – operos ir didelės apimties orkestriniai kūriniai, kamerinė muzika ir muzikinis teatras.

„Netekome tikro muzikos pasaulio bokšto. Jo kūriniai išliks“, – šeštadienį pagerbdama W. Rihmą sakė kultūros valstybės ministrė Claudia Roth.

Pirmuosius kaip kompozitoriaus žingsnius W. Rihmas žengė būdamas vienuolikos metų. Vėliau jis studijavo kompoziciją Karlsrūhės muzikos universitete (HfM) pas Eugeną Wernerį Velte ir intensyviai gilinosi į 20-ojo amžiaus pradžios didžiųjų kompozitorių Arnoldo Schoenbergo ir Antono Weberno muziką.

Išvyko į Kelną mokytis pas kompozitorių Karlheinzą Stockhauseną. 1985 m. jis pakeitė savo buvusį mokytoją E. W. Velte ir tapo kompozicijos profesoriumi Karlsrūhės HfM universitete.

Proveržis įvyko 1974 metais Donaueschingeno muzikos festivalyje, kuriame nuskambėjo W. Rihmo orkestrinio kūrinio „Morphonie“ premjera.

Tarp žymiausių W. Rihmo kūrinių svarbu paminėti ir operas „Die Eroberung von Mexico“ („Meksikos užkariavimas“), „Die Hamletmaschine“ („Hamletas mašina“), „Dionisas“, „Jakobas Lenzas“ ir „Proserpina“, taip pat jo orkestrinio repertuaro kūrinius.

„Wolfgangas Rihmas bus prisimenamas kaip nesuskaičiuojamų prasminių sluoksnių muzikos kūrinių kūrėjas“, – sakė muzikos leidyklos „Universal Edition“ vykdomoji direktorė Astrid Koblanck.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių