Kelionėje M. Rainys ir M. Jašinskytė metė vienas kitam iššūkį

  • Teksto dydis:

Režisierius ir televizijos laidų vedėjas Mindaugas Rainys ir jo mylimoji, „Milana Dance“ ir „Milana Yoga“ įkūrėja Milana Jašinskytė pilką lietuvišką žiemą iškeitė į žydrą dangų ir baltą smėlį Havajuose.

Tačiau devynias dienas trukusią kelionę pavadinti tik atostogomis būtų netikslu. Aktyvi ir iššūkius su malonumu priimanti pora saulės voniomis prie baseino nesimėgavo – saloje pora kūrė jogos vaizdo įrašus bei filmavo laidų apie keliones ciklą „Apkabink dangų“. Antrąjį bendrą poros projektą, jau dabar galima stebėti naujienų portale Tv3.lt.

– Visai neseniai grįžote iš kelionės po Havajus, kur filmavote antrą bendrą projektą. Pirmą kartą keliavote į Šri Lanką, kodėl šįkart pasirinkote būtent Havajus?

Milana Jašinskytė (M.J.): Mes esame žmonės, kurie tiksliai planuoti nemėgsta, labai svarbu palikti vietos improvizacijai. Žinojome emocinę spalvą, kur mes važiuojame, ir nieko daugiau. Mums tereikėjo keturių elementų – ugnies, vandens, žemės ir oro tam, kad mes galėtume filmuoti jogos vaizdo medžiagą – įvairius pratimus.

Mindaugas Rainys (M.R.): Norėjosi pamatyti naują vietą ir išnaudoti darbinį momentą su nauju pažinimu – Havajai kaip tik buvo ta vieta, kur logistiniu ir gamtos skirtumų atžvilgiu viskas yra vienoje vietoje. Ten radome ir ugnikalnį, ir kalnus su sniegu, ir saulėtus paplūdimius, ir tropinius miškus, ir lavos nulietus slėnius – daug gamtos pasiūlytų momentų, kurie pasiekiami per valandą kelionės nuo vieno iki kito atstumo.

– Išvykote tik su kelioninėmis kuprinėmis. Norint kokybiškai įamžinti visus vaizdus, ko gero, pusę bagažo sudarė ne ryškiaspalvės suknelės, o technikos įranga?

M. J.: Visai ne! Visus momentinius, emocinius kadrus, kurių reikėjo dabar pat, filmavome išmaniuoju telefonu – buvo be galo patogu nesiimti didelės kameros. Vaizdai Havajuose keičiasi kas tris, kas penkias minutes, tad turint gerą telefoną galima į viską staigiai reaguoti. Dabar viskas labai supaprastėjo norint pasilikti prisiminimus – ne tik galvose, bet ir vizualiai. Turiu prisipažinti, kad būtent technologijos padarė mūsų kelionę daug paprastesne – leido įamžinti akimirkas, kurių buvo be galo daug ir gražių.

Vaizdai Havajuose keičiasi kas tris, kas penkias minutes.

Havajai – tikras rojaus kampelis. Kas padėjo planuojant maršrutus, jog žiūrovai pamatytų visą salyno grožį?

M.J: Maršrutą planavome pagal programėles, per galimybę piešti ant ekrano, kas yra be galo patogu ir man labai nauja. Viskas labai paprasta ir nesudėtinga – su vienu telefonu ir fotografuoji, ir kokybiškai filmuoji.

– Internete pasirodė jau antroji šio projekto laida. Ar jūsų visos atostogos tokios pat  – aktyvios ir pilnos netikėtumų, kuriuos priimate su pasimėgavimu?

M. R.: Nemažai žmonių nuvalkiojo frazę „nemėgstu ramaus poilsio“, bet, mano atveju, taip ir yra – neteko turbūt per savo gyvenimą tiesiog ramiai gulėti prie baseino. Kiekvienos atostogos yra tam tikras iššūkis – pusę to laiko norisi aktyviai keliauti, o kitą pusę laiko galima skirti daugiau poilsiui, meditacijoms su savimi. Bendrąja prasme, tai visada yra aktyvios atostogos – jose būna visko: tiek ėjimo, tiek lipimo, tiek pamatymo ir naujų potyrių ieškojimo.

M. J.: Kelionės yra tas mūsų „perliukas“, kuriuo mes visą laiką labai džiaugiamės. Havajuose be galo daug dirbome, bet ne kartą sakėme vienas kitam: „Žinai, dabar sustojam – dabar yra taip gerai“.

– Jūs abu esate aktyvūs – kelionėse tai labiau jums padeda ar išskiria?

M. J.: Vienareikšmiškai padeda, nes mūsų ėjimo tempas, ta perkeltine prasme, yra toks pats – abu esame labai greiti, labai smalsūs. Aš dažniausiai kuruoju maršrutą ir žinau, ką norėčiau pamatyti, o Mindaugas pasitiki mano išrinktomis vietomis.

Visos smulkmenos – kada valgyti, kiek valandų miegoti, kiek kelio mes galime važiuoti vardan to, kad mes pamatytume – niekam nekyla klausimų ir niekas nezyzia, nebumba, mūsų prioritetas yra noras pažinti.

– Socialinių tinklų vartotojai, kurie seka jūsų gyvenimo akimirkas, galėjo pastebėti, jog keliaudami namo nusprendėte ne pailsėti bent kelias dienas, o paskelbėte vienas kitam iššūkį. Išsikėlėte tikslą kuo greičiau pasiekti 70 tūkst. žingsnių ribą. Be iššūkių jums neįdomu?

M. J.: Iššūkio iniciatorius buvo Mindaugas, jis yra labai aktyvus – mėgsta lakstyti, judėti. Aš esu kitokio aktyvumo mėgėja – mėgstu eiti, šokti, būti ant jogos kilimėlio. Niekada neturėjau tokio azarto kažką skaičiuoti, ar aplenkti, bet į kelionę abu išvykome su išmaniaisiais prietaisais: Mindaugas su laikrodžiu, o aš su sportine apyranke. Manoji „Samsung Gear Fit2 Pro“ man taip patiko, kad buvo įdomu stebėti pasiektus rezultatus, savo kvėpavimą, tad ilgai negalvojusi jo iššūkį ir priėmiau.

– Milana, jūs apkeliavote beveik 80 šalių. Ar jau turite susigalvojusi kitą maršrutą?

M. J.: Artimiausiu metu dirbsiu savo mylimoje Lietuvoje, o gegužės pabaigoje važiuosiu į suplanuotą jogos mokytojų kursą Olandijoje, kur atvyks amerikietė mokytoja. Vasarą galiu sau leisti pailsėti truputį ilgėliau, širdis vėl mane traukia į Aziją, galbūt į jau pažintas vietas. Taip pat svarstau apie Balį, kur gyvenau, kai auginau savo mažąją Danielę.

– Tobulas laikas su dukra ir mylimu vyru…

M. J.: Manau, kad su Mindaugu susitiktume tarpinėje stotelėje, nes aš iškeliaučiau ilgiau, kadangi jis dirba ir turi šiek tiek mažiau laisvės laiko prasme. Negana to, yra dalykų, kuriuos aš mėgstu daryti viena, pavyzdžiui, pabūti viena ar skaityti savo knygas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių