U. Siparė apie dienos centrus: vieta, kurioje vaikai supranta, kad ateitis nėra pasmerkta

  • Teksto dydis:

Supurtytos ir susimaišiusios emocijos bei gerklėje stringančios ašaros – tai tik dalis jausmų ir patirčių, kurias televizijos laidų vedėja Ugnė Siparė parsivežė iš kelionės po skirtinguose šalies miestuose veikiančius organizacijos „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus. Ji visiškai pakeitė Ugnės įsivaizdavimą, kas yra vaikų dienos centrai – Ugnės sutikti juos vaikystėje lankiusieji dienos centrus prisiminė kaip vietą, kuri juos išgelbėjo tikrąja to žodžio prasme.

Tapusi mama neįsivaizduoja, jog yra tėvų, kuriems vaikai nerūpi

„Dirbdama žurnalistinį darbą esu susidūrusi su labai daug skirtingų žmonių ir jų istorijų. Mane visuomet labai stipriai paliečia ryžtingų, sėkmingų žmonių patirtys, o dar labiau nustebina, kai netyčia išsikalbi su pašnekovu apie jo vaikystę ir netikėtai sužinai, ką jam teko patirti: tėvų nepriežiūrą, prievartą, matyti tėvų alkoholizmą ar dūžtančius gyvenimus… Ir tai dar ne viskas – tokias problemas dažnai lydi dar didesnės: visuomenė tokius vaikus linkusi ne palaikyti, o nurašyti. Tokie vaikai dažnai girdi: „Iš tavęs taip pat nieko nebus“. Kai tokiame psichologiniame lauke augę žmonės sugeba tvirtai kabintis už gyvenimo ir kartais net pasiekti gerokai daugiau nei laimingą vaikystę turėję vaikai – suprantu, kokia svarbi yra parama ir bent vienas „teisingas“ žmogus jų aplinkoje“, – sakė U. Siparė.

Pasak jos, saugią aplinką vaikams dienos centruose užtikrina VO „Gelbėkit vaikus“. „Sulaukusi organizacijos vadovės Rasos skambučio ir klausimo, ar galėčiau vesti renginį – nė sekundės nesuabejojau. Neseniai pati tapau mama. Su vyru stengiamės atiduoti visą save, kad mūsų dukra nuolat šypsotųsi, kad būtų sveika ir laiminga. Man sunku įsivaizduoti, kad yra tėvų, kurie nedaro to paties. Bet visi kartu mes galime sukurti tokiems vaikams laimingą ir saugią vaikystę. Jei bent kažkiek galiu prie to prisidėti – tai bus pats prasmingiausias darbas, kokį tik galiu padaryti“, – sakė 10 mėnesių Umos mama. Ugnės teigimu, daryti gerus darbus – tai toli gražu ne vien skirti finansinę paramą: „Man atrodo, svarbūs ne tik pinigai. Šiais laikais ne mažiau svarbi valiuta yra laikas. Tad kviečiu visus nelikti abejingais ir, jei negalite skirti laiko padėti, tuomet tikrai galime atsisakyti kavos puodelio, skanėsto per pietus, o gal nenueiti į kiną savaitgalį ir tuos pinigus paaukoti vaikams, kuriems labai to reikia.“

LNK nuotr. 

Aplankė ne vieną vaikų dienos centrą: gerklėje stringa ašararos 

Ruošdamasi vesti „Gelbėkit vaikus“ paramos koncertą U. Siparė su filmavimo komanda aplankė ne vieną organizacijos kuruojamą vaikų dienos centrą ir susipažino su juos lankiusiais, jau suaugusiais žmonėmis. „Net dabar galvojant apie jų istorijas – gerklėje stringa ašaros. Ir ne todėl, kad man liūdna, o dėl to, kokius stiprius žmones išvydau. Jų svajonės, užsispyrimas ir įveikti likimo smūgiai yra tai, ką turi išgirsti ir pamatyti kiekvienas. Prieš šiuos žmones žemai lenkiu galvą. Jie psichologiškai yra tvirčiausi mano sutikti žmonės. Atrodo, visa aplinka bandė juos sugniuždyti nuo pat vaikystės, bet būtent dienos centrai padėjo jiems surasti tą vidinę stiprybę savyje“, – pasakojo Ugnė. Ji visų trijų herojų istorijas, kurias LNK žiūrovai išgirs jau penktadienį, gali mintinai papasakoti. – „Tai istorijos, kurias išgirdus, ilgai negali pamiršti. Ir labiausiai negaliu patikėti, kad jie patys sugebėjo tą istoriją priimti, su ja susigyventi ir iš tokios praeities kažko išmokti. Priimti gyvenimo sunkumus kaip pamoką – tai yra labai sudėtinga.“

Jei ne dienos centras – aš būčiau žlugęs.

Filmuojant siužetus paramos koncertui, Ugnė vaikų dienos centruose lankėsi pirmą kartą. „Manau, daugelis žmonių, nesusidūrusių su dienos centrais, turi patį paprasčiausią paaiškinimą galvoje: tai vieta, kur vaikai užsiima užklasine veikla. Bet ar kada susimąstėte, ką tai iš tiesų reiškia? Tai ne tiesiog būrelis, kur vaikai mokosi dainuoti ar piešti… Tai vieta, kurią jau suaugę žmonės prisimena, kaip juos išgelbėjusią. Tiesiogine ta žodžio prasme. Nuo smurto. Nuo alkoholizmo. Nuo sugriauto gyvenimo. Žmonės, su kuriais kalbėjausi, įvardijo labai aiškiai: „Jei ne dienos centras – aš būčiau žlugęs. Jūs su manim dabar nekalbėtumėt“. Daug kartų išgirdusi tokią ar panašią frazę, tik tada suvokiau, ką iš tiesų daro dienos centrai. Tai yra vieta, kurioje vaikai supranta, kad jų ateitis nėra pasmerkta, kad jie gali turėti gražią šeimą, gražią ateitį, gerą darbą, svajonių ir netgi jas įgyvendinti“, – dalijosi TV laidų vedėja. Pasak jos, užėjus į dienos centrą iš tiesų apima jausmas, kad esi su savo artimiausia šeima, kuri visada apkabins, paguos, kartu pasidžiaugs ir visada išvirs arbatos. – „Juk kiekvienam žmogui tai ir yra svarbiausia!“

U. Siparės apsilankymai vaikų dienos centruose, susitikimai su jų vadovėmis ir juos lankiusiais, jau suaugusiais žmonėmis, kurių gyvenimą iš esmės pakeitė galimybė lankyti dienos centrą – tiesioginiame „Gelbėkit vaikus“ paramos koncerte  penktadienio vakarą, 19.30 val. per LNK.



NAUJAUSI KOMENTARAI

bloga darosi

bloga darosi portretas
Tokias laidos turėtų vesti rimti ,jautrūs žmonės,o ne pliuškės siparės ir mikelkevičiutės.Koktu klausytis ir matyti,kaip kamantinėja vaikus ta rūta.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių