- Augustė Lyberytė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Kadenciją baigiantis europarlamentaras Viktoras Uspaskich trečią kartą grįžta į „darbiečių“ gretas ir žada padėti partijai, šiai susiduriant ne tik su teisėsaugos, bet ir politiniais iššūkiais.
Visgi, buvę Darbo partijos nariai neslepia – garbės pirmininko sugrįžimas rodo, jog byranti politinė jėga „griebiasi paskutinio šiaudo“.
Parlamentarai abejoja, ar tokia taktika bus efektyvi, tad savo ruožtu net nesileidžia svarstyti minties apie sugrįžimą į partiją.
V. Fiodorovas: tikisi, kad eilinį sykį Viktoras ištemps
Po Europos Parlamento (EP) rinkimų iš partijos pasitraukęs Seimo narys Viktoras Fiodovas, vertindamas naujausius „darbiečių“ tarybos sprendimus, neslėpė abejonių dėl to, ar pasirinkta strategija gali pasiteisinti. Palikdamas bendruomenę, kurioje dirbo ilgus metus, parlamentaras akcentavo, jog Darbo partijai reikėtų pokyčių ir atsinaujinimo. Todėl neturi net ketinimų svarstyti apie sugrįžimą į organizaciją.
„Nežinau, kokią strategiją jie pasirinks. Bet panašu, kad partija renkasi paprastą strategiją – atėjo lyderis – tiksliau, grįžo lyderis – skyriams, taip įsivaizduoju, reikės arba norėsis dirbti mažiau. Tikisi, kad eilinį kartą Viktoras ištemps. Bet gali būti visko“, – Eltai sakė V. Fiodorovas.
„Partija griebiasi paskutinio šiaudo“, – konstatavo jis.
Arba plaukti, arba nuskęsti – bet kartu
Politiko iš dalies nenustebino V. Uspaskich sugrįžimas. Palrmanetaras akcentuoja, jog partijos gretose visada buvo grupė žmonių, įsitikinusių, kad tik garbės pirmininkas gali padėti politinei jėgai pasiekti ženklių rezultatų rinkimuose.
„Partijoje visą laiką buvo didelė grupė žmonių, kurie galvojo, kad vienintelis, kuris gali veikti partijoje ir pasiekti kažkokį rezultatą – tai tik Viktoras Uspaskich“, – sakė V. Fiodorovas.
„Tai, kas vyksta dabar – neatrodo tvaru. Taip, gal gali partija galvoti, kad perlips 5 proc. barjerą, bet tik laiko klausimas, kada partija sugrįš į tą patį momentą, jeigu nepriims sprendimų su kažkuo jungtis, pasistiprinti, būti atviresnė, įsileisti daugiau kitų žmonių. Tie visi tokie dalykai primena laiką prieš 20 metų – viskas padaroma dėl rinkimų, paskutinės jėgos atiduodamos, bet tai nepersiverčia į kažkokį stabilumą ir augimą. Priešingai, toliau tęsiasi leidimasis žemyn“, – apgailestavo jis.
V. Fiodorovas taip pat nenustebtų, jeigu V. Uspaskich su partija kandidatuotų Seiman. Pats europarlamentaras kol kas neatskleidžia, ar turi tokių planų.
„Nenustebčiau, jeigu būtų sąraše, bet žinau, kad tikrai būtų arba yra ieškomas žmogus, kuris galėtų perrimti pirmininko postą“, – apibendrino Seimo narys.
A. Mazuronis: tai iliustruoja, kad mano sprendimai dėl politinės ateities yra teisingi
Vos praėjusią savaitę iš partijos pasitraukęs buvęs politinės jėgos pirmininkas Andrius Mazuronis neslepia – V. Uspaskich sugrįžimas tik įrodo, jog jis priėmė gerus sprendimus nutraukti visus ryšius su „darbiečiais“.
„Man atrodo, pasirinktas nevisiškai tinkamas kelias. Aš turėjau kitą matymą ir kitą viziją. Tai, kas vyksta, kas partijos viduje vyko gerą mėnesį – įvairiausi keisti procesai – galutinis rezultatas, kurį pamatėme vakar... Viskas tik iliustruoja, kad mano sprendimai, kuriuos padariau dėl savo politinio kelio, yra teisingi“, – Eltai teigė A. Mazuronis.
„Aš kitokį matymą turėjau. Gaila, kad partijos kolegų įtikinti nepavyko“, – apgailestavo jis.
Seimo narys teigė, jog pastarosiomis savaitėmis Darbo partijos viduje vyko „keisti procesai“, kurie kėlė įtarimą, kad bręsta esminiai pokyčiai ir garbės pirmininko sugrįžimas. Visgi, kokius procesus turi omenyje, A. Mazuronis nepatikslino.
„Tas leido daryti spėjimą, kad gali būti tokia įvykių seka, kokią pamatėme vakar“, – tepasakė jis.
Parlamentaras taip pat sureagavo į V. Uspaskich skambius pareiškimus apie byrančią partijos vadovybę ir „iš laivo bėgančias žiurkes“. Pirmadienį ilgametis „darbiečių“ lyderis neslėpė nuoskaudų, jog partija pasinaudojo ne vienas buvęs politinės jėgos narys.
„Arba plaukti, arba nuskęsti – bet kartu. Aš tikrai iš skęstančio laivo nebėgu – aš kaip tik ateinu, kad palaikyčiau, kad būčiau solidariai“, – tuomet Eltai tvirtino V. Uspaskich.
Nenorėčiau niekaip kišti jokio pagalio į ratus buvusiems bendražygiams
Vertindamas tokią kritiką, A. Mazuronis pabrėžė – V. Uspaskich yra pats kaltas, jog dalis „darbiečių“ nutarė palikti pastaruoju metu su sunkumais susiduriančią organizaciją.
„Man šiek tiek atrodo, kad dabartinis pirmininkas tam tikrai savo išsireiškimais šiek tiek bendražmogiškai negražiai elgiasi, švelniai pasakius. Nemaža dalimi prie to, kad laivas skęsta, yra prisidėję ir jo vieni ar kiti veiksmai“, – neslėpė A. Mazuronis, neatmesdamas, jog politikai, kuriuos dabar V. Uspaskich pavadino žiurkėmis, netolimoje ateityje gali sugrįžti į partijos gretas.
Buvusi „darbietė“: V. Uspaskich sugrįžimas neskatina pergalvoti politinių planų
Per pastarąjį pusmetį iš Darbo partijos pasitraukė ne vienas šios politinės jėgos lyderis – tarp jų ir Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė. Visgi, ji detaliau situacijos partijoje nekomentavo – tikino, davusi sau pažadą apie buvusius bendražygius blogai nekalbėti.
„Pasitraukusi iš Darbo partijos sau daviau du pažadus – blogai nekalbėti apie buvusius bendražygius ir nekomentuoti, nesugriauti frakcijos. Aš tų pažadų ir laikysiuosi“, – Eltai sakė ji.
„Nenorėčiau niekaip kišti jokio pagalio į ratus buvusiems bendražygiams“, – tikino ji.
Visgi, į partiją grįžus V. Uspaskich, I. Kačinskaitė-Urbonientė pabrėžė tokių planų neturinti.
„Ne, (V. Uspaskich sugrįžimas – ELTA) niekaip neskatina persvarstyti planų. Mano nusiteikimas yra tikrai rimtas ir nesiruošiu jungtis prie jokios politinės jėgos“, – pridūrė parlamentarė.
ELTA primena, kad keletą kartų aktyvią veiklą ir narystę Darbo partijoje sustabdęs V. Uspaskich antradienį grįžo į politinės jėgos gretas. Kadenciją Europos Parlamente atnaujino narystę ir buvo paskirtas laikinuoju pirmininku. V. Uspaskich taip pat vadovaus derybų grupei, kuri tarsis su kitomis partijomis dėl galimos koalicijos Seimo rinkimams.
V. Uspaskich buvo sustabdęs narystę Darbo partijoje po to, kai paaiškėjo, jog Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), atlikdama tyrimą galimai susijusį su pačiu politiku, vykdė kratas „darbiečių“ būstinėje.
Pastaruoju metu Darbo partija susiduria ne tik su teisėsaugos, bet ir politinėmis problemomis. Po nesėkmingų prezidento ir Europos Parlamento rinkimų, iš partijos pirmininko posto pasitraukė A. Mazuronis. Vėliau politikas pasitraukė ir iš partijos.
Sprendimą trauktis iš Darbo partijos prieš kelis mėnesius priėmė ir Seimo nariai Vigilijus Jukna, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Viktoras Fiodorovas.
Darbo partija neteko ir frakcijos Seime, kai iš jos pasitraukė Valdemaras Valkiūnas.
Susiduriant su vidiniais iššūkiais ir narių pasitraukimu, „darbiečių“ taryba ėmė svarstyti galimybes jungtis prie Lietuvos regionų partijos, tačiau buvo nutarta dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose savarankiškai ir nesiburti su jokiomis politinėmis jėgomis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Aplinkos viceministro praeityje – tragedija pasibaigusios istorijos šešėlis20
Aplinkos viceministru paskirtas Ramūnas Krugelis praeityje buvo teisiamas dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo, nes dirbdamas Metelių regioniniame parke suklastojo savo vadovo parašą, tačiau buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės p...
-
Nausėda: Sakartvelas rizikuoja pakartoti Baltarusijos scenarijų14
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Sakartvelas rizikuoja pakartoti Baltarusijos scenarijų, šalies valdantiesiems stabdant eurointegracijos procesą. ...
-
Politologai: pamatysime naują konservatorių veidą13
Penktadienį paaiškėjus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatams užimti partijos pirmininko pareigas, politikos stebėtojai ryškiu šių rinkimų favoritu įvardija Lauryną Kasčiūną, galintį p...
-
Budrys siūlo imtis veiksmų prieš slaptą Rusijos laivyną7
Trečiadienį pranešus apie povandeninės elektros jungties tarp Suomijos ir Estijos gedimą, užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys Europos Sąjungos (ES) lygmeniu siūlo kelti klausimą dėl sankcijų įvedimo vadinamajam Rusijos še&scar...
-
Išrinktas Lietuvos metų žmogus: pirmame lyderių dešimtuke yra netikėtumų21
Lapkričio mėnesį surengtos apklausos rezultatai parodė, kad Lietuvos metų žmogumi respondentai titulavo prezidentą Gitaną Nausėdą, o antroji vieta atiteko „Nemuno aušros“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui, praneša naujienų ...
-
Budrys susitiko su Cichanouskaja: apie tai turime garsiai kalbėti17
Penktadienį vykusio susitikimo su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja metu užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys užtikrino, jog Lietuva ir toliau rems demokratines Baltarusijos jėgas. ...
-
Kandidatas į švietimo viceministrus prie vairo sėdo neblaivus: teko atsisakyti posto2
Neblaivus vairavęs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) viceprezidentas ir kandidatas į švietimo viceministrus Gintaras Jasiūnas atsisakė šių pareigų, penktadienį skelbia portalas LRT. ...
-
Konservatorių pirmininko rinkimai: vienas realiausių kandidatų paskelbė savo sprendimą10
Seimo narys, buvęs krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas dalyvaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimuose, jį parėmė kandidatuoti atsisakęs europarlamentaras Paulius Saudargas. ...
-
Čmilytė-Nielsen: Žemaitaitis kelia įtampą koalicijoje visai kitu tikslu45
Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad socialdemokratų vedamos Vyriausybės programos vykdymas reikalaus ambicingų ir skausmingų planų, kaip surinkti daugiau lėšų į valstybės biudžetą. Politikė jau dabar įžv...
-
Čmilytė-Nielsen įvertino Žemaitaitį: tokių dalykų ilgus metus neteko girdėti9
Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sąmoningai ieško konfliktų tiek su prezidentu Gitanu Nausėda, tiek ir su Seimo pirmininku Sauliumi Skverneliu....