G. Landsbergis: visą laiką kviečiau sakyti „šakės radikalams“

Socialdemokratus apie bendrą darbą būsimame Seime raginantis galvoti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis sureagavo į rinkimų favorite laikomos partijos pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės pareiškimus, esą konservatoriams ir jam „yra šakės“. Anot konservatoriaus, tai tėra socialdemokratų emocijų išraiška. Jis tikina nuolat raginęs tokios pozicijos laikytis radikaliųjų politinių jėgų atžvilgiu.

„Sunku kaip nors įvertinti. Gal daugiau kaip emocijų tokią išraišką. Aš kviesčiau ir nuolat kviečiau geriau sakyti: „šakės“ radikalams, „šakės“ demagogams, antisemitams ir panašiems veikėjams, kurių tikrai norėtume matyti mažiau Seime, norėtume nematyti būsimose koalicijose, tikrai ne būsimoje Vyriausybėje“, – trečiadienį Kaune atidavęs balsą išankstiniuose rinkimuose žurnalistams sakė G. Landsbergis.

„Savo kampaniją stengiamės grįsti pagarba netgi tiems, kurie tradiciškai buvo traktuojami kaip politiniai oponentai – dėlto, kad, manau, esame tikrai grėsmės akivaizdoje. Ne tik geopolitinės, bet ir vidaus politikoje. Ir tai nėra vienadienis dalykas, tai nėra kažkoks politinis pokštas“, – teigė politikas.

ELTA primena, kad trečiadienį išankstiniame balsavime sudalyvavusi LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pakartojo, kad po Seimo rinkimų tikrai neketina dirbti kartu su konservatoriais. Pasak jos, apie vaivorykštinę koaliciją pastaruoju metu kalbantys konservatoriai bei jų lyderis G. Landsbergis rodo, kad yra „visiškoje agonijoje“.

„Man atrodo, G. Landsbergis yra visiškoje agonijoje. Manau, kad konservatoriams ir ypatingai G. Landsbergiui yra „šakės“, nes jis jau nebežino, kokias etiketes klijuoti, ką bedaryti. Kitaip sakant, konservatorių galiojimo laikas baigėsi, jie priėjo liepto galą“, – žurnalistams sakė socialdemokratų pirmininkė.

Turi lūkesčių V. Blinkevičiūtei: ją prisimename kaip telkiančią lyderę

Kalbėdamas apie galimą bendrą darbą su socialdemokratais, politikas nesitraukia nuo idėjos po rinkimų formuoti plačią valdančiąją koaliciją ir taip sudaryti „sanitarinį kordoną“ nuo radikalias politines idėjas propaguojančių politinių jėgų.

„Geopolitinių rizikų ir iššūkių akivaizdoje Lietuva negali sau leisti juokauti su tokiomis partijomis, kurios dabar bando patekti į Seimą. Dėl to aš kviečiu dar sykį nuosekliai nukreipti visas jėgas šitų jėgų sustabdymui, o nepasiduoti tarpusavio barniams ir tų tradicinių takoskyrų ieškojimui“, – tikino G. Landsbergis.

Jis pastebėjo, kad daugelis rinkėjų – taip pat ir konservatorių – V. Blinkevičiūtę mato kaip telkiančią lyderę. Tokį lūkestį TS-LKD pirmininkas išsakė turįs ir dabar.

„Beje, galima pridurti, kad ponią Blinkevičiūtę, prieš 15 metų išvykusią iš Lietuvos, daug kas – mes taip pat – prisimename kaip telkiančią lyderę. Ir būtent to telkimo šiandien mes labiausiai iš jos norime. Būtent telkiančios politinės jėgos. Mes esame atsakingi už valstybės centrą – tiek mes už centro dešinę, tiek jie už centro kairę“, – pridūrė G. Landsbergis.

ELTA primena, kad antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio ir Konstituciją pažeidusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ pastaruoju metu dažnai minima kaip viena iš tikėtinų naujos valdančiosios daugumos narių. Tokias kalbas sustiprino ir socialdemokratų pirmininkė V. Blinkevičiūtė, anksčiau kalbėjusi, jog neatmestų galimybių formuoti koaliciją su „Nemuno aušra“.

Stebint augantį „Nemuno aušros“ populiarumą, konservatorių lyderis, užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pakvietė politines jėgas bei prezidentą burti „sanitarinį kordoną“ ir užkirsti kelią radikalioms jėgoms patekti į Seimą.

Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.

Į susitikimą su prezidentu nepakviestas G. Landsbergis: prezidentas pasirinko favoritus ir nori jiems padėti

G. Landsbergis sako, kad prezidento Gitano Nausėdos sprendimas prieš rinkimus nesusitikti su konservatoriais aiškiai rodo, jog pastarasis pasirinko savo favoritus – socialdemokratus. Visgi, politikas sako, jog toks šalies vadovo siekis padėti V. Blinkevičiūtės vadovaujamai partijai nėra be pagrindo. Pasak jo, prastėjantys šios politinės jėgos reitingai gali signalizuoti apie radikaliųjų jėgų atėjimą į valdžią.

„Niekaip kitaip neišeina to vertinti, tik kaip paskutinių dienų paramos socialdemokratams. Prezidentas pasirinko savo favoritus, jis nori jiems padėti“, – po balsavimo žurnalistams Kaune teigė G. Landsbergis.

„Bet, tiesą sakant, yra dėl ko. Matydami paskutines apklausas, mes matome nuoseklų (socialdemokratų – ELTA) reitingų prastėjimą. Reiškia, kad jie praradinėja elektoratą, reiškia – nesugebėjo pranešti tos žinutės, kurią radikalai perėmė iš socialdemokratų. Ir tai yra rizikinga“, – pridūrė jis.

Anot G. Landsbergio, konservatoriai neketina „daryti problemų“ dėl to, kad nebuvo pakviesti į susitikimą su prezidentu.

„Savo ruožtu, linkėdami prezidentui sėkmės, daryti tai, ką jis daro, mes bandome padėti. Jeigu mūsų pagalba yra problemos nedarymas tokioje tuščioje vietoje – tikrai tą padarysime. Linkiu sėkmės ir pergalių visiems“,  – sakė jis.

Savo ruožtu prezidentas G. Nausėda antradienį teigė nusprendęs prieš rinkimus nekviesti konservatorių partijos lyderių susitikti ir taip „taupyti laiką“. Šalies vadovas pabrėžė, jog pastaruoju metu iš šios partijos atstovų susilaukė labai daug klausimų ir raginimų, todėl padarė išvadą, kad viskas jau yra išsakyta.

ELTA primena, kad likus porai savaičių iki Seimo rinkimų, prezidentas pradėjo susitikimus su parlamentinių partijų lyderiais. Šalies vadovas jau susitiko su LSDP pirmininke V. Blinkevičiūte, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiu Ramūnu Karbauskiu, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovu Sauliumi Skverneliu, Liberalų sąjūdžio pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Laisvės partijai vadovaujančia Aušrine Armonaite bei Lietuvos regionų partijos pirmininku Jonu Pinskumi.

Visgi, šalies vadovas taip ir nesuplanavo susitikimo su šiuo metu didžiausią frakciją Seime turinčios TS-LKD lyderiais.

Konservatorių sąrašą į Seimo rinkimus vedanti premjerė Ingrida Šimonytė Eltai praėjusią savaitę neatsakė, ar matytų poreikį aptarti artėjantį rinkiminį ciklą su šalies vadovu. Tačiau politikė leido suprasti, kad, gavusi kvietimą susitikti, neatsisakytų pokalbio su prezidentu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

>cha

>cha portretas
Man tai tiesiog žavinga ir nepakartojama kai tokia Armonikaitė per LRT debatus mums visiems aiškina kaip buvo sowietų sajungos ir kaip dabar kremliaus agentai vykdo savo juodus darbus (suprask, agentai - tie kurie prieš dabartinę seimo daugumą ar turi kitokią nuomonę kaip konserVatnykai..:D) B let kad žinovė susiperdus..:D) Ir kaip ji pati nesusvokia kaip skamba tokia buka propaganda, t.y . išmoktos ir landzbergyno jau 37 metus kišamos ,,mantros" kuriomis ne tik visus savo pakalikus užzombino, bet ir padarė tokios ,,religijos"skleidėjais :D)

Rasa

Rasa portretas
Prakeiktas karo kurstytojas ir Lietuvos parazitas.

pastebėjimas

pastebėjimas portretas
Vėl Broilerį išleido iš palatos? Buvo uždarę , kad debatuose nesąmonių netauškėtų :)
VISI KOMENTARAI 28

Galerijos

Daugiau straipsnių