- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
G. Nausėda su Vokietijos prezidentu aptarė saugumą, brigados dislokavimą Lietuvoje
-
G. Nausėda su Vokietijos prezidentu aptarė saugumą, brigados dislokavimą Lietuvoje
-
G. Nausėda su Vokietijos prezidentu aptarė saugumą, brigados dislokavimą Lietuvoje
-
G. Nausėda su Vokietijos prezidentu aptarė saugumą, brigados dislokavimą Lietuvoje
-
G. Nausėda su Vokietijos prezidentu aptarė saugumą, brigados dislokavimą Lietuvoje
-
G. Nausėda su Vokietijos prezidentu aptarė saugumą, brigados dislokavimą Lietuvoje
-
G. Nausėda su Vokietijos prezidentu aptarė saugumą, brigados dislokavimą Lietuvoje
-
G. Nausėda su Vokietijos prezidentu aptarė saugumą, brigados dislokavimą Lietuvoje
-
G. Nausėda su Vokietijos prezidentu aptarė saugumą, brigados dislokavimą Lietuvoje
Vokietijoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su Vokietijos kolega Franku-Walteriu Steinmeieriu (Franku Valteriu Šteinmejeriu) aptarė regioninio saugumo ir Vokietijos brigados dislokavimo klausimus.
Kaip pranešė Prezidentūra, valstybių vadovai taip pat kalbėjosi apie Lietuvos ir Vokietijos dvišalio bendradarbiavimo, regiono saugumo ir gynybos klausimus, tolesnį atsaką į Rusijos agresiją Ukrainoje bei padėtį Vidurio Rytuose.
Prezidentas pasveikino Vokietiją dėl sprendimo pradėti karinės brigados dislokavimą Lietuvoje jau 2024 metais.
„Vokietijos sunkiosios brigados perkėlimas į Lietuvą yra kertinis žingsnis stiprinant NATO rytinio flango saugumą ir užtikrinant priešakinės gynybos pajėgumus. Užtikrinti visą brigados dislokavimui reikalingą infrastruktūrą yra prioritetinis Lietuvos Vyriausybės uždavinys – mes visi siekiame, kad tai taptų sėkmės istorija ir pavyzdžiu kitoms regiono valstybėms“, – susitikime sakė G. Nausėda.
Apie brigados dislokavimą Lietuvoje imta kalbėti po Rusijos invazijos į Ukrainą, siekiant sustiprinti regiono saugumą. Šalyje šiuo metu dislokuotas brigados priešakinis vadovavimo elementas.
Vokietijos gynybos ministerija anksčiau lapkritį paskelbė, kad vokiečių brigados branduolį Lietuvoje turėtų sudaryti du tankų batalionai, o trečiąjį batalioną iš pradžių sudarys vokiečių vadovaujama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė.
Vokietijos sunkiosios brigados perkėlimas į Lietuvą yra kertinis žingsnis stiprinant NATO rytinio flango saugumą ir užtikrinant priešakinės gynybos pajėgumus.
„Kurį laiką mums, kaip žinote, niekaip nepavyko rasti to galutinio sprendimo, bet aš manau, kad čia viso politinio elito – ir Vokietijos politinio elito, ir Vokietijos kanclerio, ir Vokietijos prezidento indėlis yra tikrai labai apčiuopiamas. Dabar svarbiausia, ir tą aš pažymėjau, kad šie sprendimai būtų įgyvendinti kaip galima greičiau“, – prezidentūros išplatintame komentare sakė G. Nausėda.
Vilnius planuoja, kad didžioji karių dalis bus dislokuota 2026-aisiais.
G. Nausėda Berlyne pabrėžė, kad Lietuva sparčiai didina investicijas gynybai, kurios 2024 metais pasieks 2,71 proc. Bendrojo vidaus produkto (BVP), ir siekia būti pilnai pasiruošusi Vokietijos brigados dislokavimui 2026 metais.
„Patikinau, kad Lietuva yra pasirengusi padaryti viską, kas nuo jos priklauso ir įgyvendinti reikalingą infrastruktūrą pirmiausia karine to žodžio prasme iki 2026 metų imtinai. Taip, tai nėra paprastas dalykas, bet mes esame sutelkę ir politinę valią, ir visus resursus“, – po susitikimo kalbėjo prezidentas.
Jis teigė Vokietijos prezidento paprašęs, kad ir iš Vokietijos pusės „procesas tikrai vyktų koordinuotai“ ir projektas būtų įgyvendintas kaip galima greičiau.
Lietuvos ir Vokietijos vadovai taip pat aptarė tolesnį atsaką į Rusijos agresiją Ukrainoje.
G. Nausėda akcentavo, kad Vakarų valstybės privalo užtikrinti ir spartinti karinės paramos Ukrainai tiekimą, siekti agresorės Rusijos atsakomybės už agresijos ir karo nusikaltimus, plėsti sankcijas Rusijai, įtraukiant atominės energetikos, informacinių technologijų, lazerių pramonės srityse ir finansų sektoriuje veikiančias kompanijas ir finansines institucijas.
Jis pakvietė Franką-Walterį Steinmeierį 2024 metų pavasarį atvykti į Vilniuje vyksiantį Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimą.
„Trijų jūrų iniciatyva ne tik stiprina ekonominį regiono valstybių bendradarbiavimą, bet ir skatina infrastruktūros projektų vystymąsi, taip užtikrindama didesnį saugumą bei padėdama perorientuoti prekių ir paslaugų srautus iš Rytų ir Vakarų į Šiaurės ir Pietų kryptį“, – sakė G. Nausėda.
Berlyne Lietuvos vadovas šį vakarą Vokietijos Kanclerio Olafo Scholzo (Olafo Šolco) kvietimu taip pat dalyvaus neformalioje diskusijoje dėl ES strateginės darbotvarkės.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Bagdonas sureagavo į jam pateiktus įtarimus: esu šiek tiek nustebęs
Teisėsaugai pateikus įtarimus „čekiukų“ byloje, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas stebisi, kodėl antrą kartą yra tiriamas už tą patį nusižengimą. ...
-
Bagdonui pateikti įtarimai „čekiukų“ byloje
Teisėsauga pateikė įtarimus Seimo nariui liberalui Andriui Bagdonui „čekiukų“ byloje, BNS pirmadienį patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). ...
-
Morkūnaitė-Mikulėnienė įvardijo rizikas, jei partijai ims vadovauti Kasčiūnas (interviu)3
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimuose dalyvaujanti Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė partijai žada nuoseklumą. Pasak jos, tai ir yra pagrindinė konservatorių stiprybė, padėjusi politinei jėgai i&sc...
-
Kubilius: tiek laukti negalima4
Europos Sąjungos (ES) valstybių narių išlaidos gynybai neturėtų būti įtraukiamos į Mastrichto kriterijais apibrėžtą 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) biudžeto deficitą, sako Europos gynybos komisaras Andrius Kubilius. ...
-
Sinica: grėsmė yra tikrai didelė (interviu)4
Mišrios Seimo narių grupės atstovas Vytautas Sinica įspėja – jei imigracijos į Lietuvą mastas nebus suvaldytas, šalies nacionalinė sudėtis gali negrįžtamai pasikeisti. Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas akcentuoja, jog dab...
-
Situaciją dėl neperlaidotų partizanų palaikų vadina skandalu4
Paaiškėjus, kad Leipalingyje rasti partizanų palaikai jau trejus metus saugomi laikinuose kartoniniuose karstuose ir nėra perlaidojami, kultūros ministras Šarūnas Birutis sako, kad ši Vyriausybė bandys atrasti lėšų klausimo ...
-
TS-LKD laukia iššūkis: pirmininką rinks daugybė ne partijos narių
Vasario mėnesį rinkti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininką registravosi beveik 12 tūkst. partijai nepriklausančių žmonių, pirmadienį pranešė TS-LKD. ...
-
Sveikatos apsaugos ministrės komandą papildė nauji nariai
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandą papildė nauji nariai – viceministru tapo buvęs Biobanko vadovas Danielius Naumovas, ministerijos kancleriu paskirtas Evaldas Raistenskis, patarėja – Neringa Grigutytė, antradienį d...
-
Gabrielius Landsbergis per kadenciją sulaukė daugiausiai dėmesio: lėmė dvi priežastys19
Daugiausia dėmesio žiniasklaidoje praėjusioje kadencijoje sulaukęs Vyriausybės narys buvo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, tuo metu kitų ministrų menką matomumą ekspertas sieja su aktyvia premjerės Ingridos Šimonytės komun...
-
Budrys su darbo vizitu lankysis Vokietijoje, aptars gynybos ir saugumo klausimus5
Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys pirmadienį su darbo vizitu lankysis Vokietijoje. ...