G. Nausėda žada siekti stipresnių sankcijų Rusijai dėl konflikto Ukrainoje

Ukrainoje viešintis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pareiškė, kad kvies Vakarus sustiprinti sankcijas Rusijai dėl situacijos Rytų Ukrainoje, kur Maskvos remiami separatistai tęsia kovą su Kijevo pajėgomis.

„Negalime užsimerkti prieš nevykdomus Rusijos įsipareigojimus bei toliau žudomus Ukrainos žmones. Nematome Rusijos valios užbaigti karą Donbase, todėl nesikeičiant situacijai tarptautiniu lygiu kviesime demokratines valstybes stiprinti sankcijas Rusijai“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį pareiškė G. Nausėda.

Taip jis kalbėjo po Kijeve vykusio susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Šalies vadovas taip pat teigė, kad Lietuva „nepripažįsta Krymo aneksijos ir aktyviai aktualizuoja šį nusikaltimą prieš Ukrainos tautą tarptautiniu lygiu“ Europos Sąjungos institucijoje ir Jungtinėse Tautose.

„Reiškiu tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, Ukrainos euroatlantinei integracijai bei vykdomoms reformoms“, – sakė G. Nausėda.

Jis pabrėžė, kad šią paramą įtvirtino 13-osios Prezidentų tarybos metu pasirašyta deklaracija dėl Ukrainos europinės perspektyvos.

Reiškiu tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, Ukrainos euroatlantinei integracijai bei vykdomoms reformoms.

V. Zelenskis teigė, kad pastaruoju metu Rytų Ukrainoje padaugėjo provokacijų, o situacija regione ir kontaktinėje linijoje išlieka sudėtinga.

„Mes šiandien aptarėme grėsmingas saugumo tendencijas dėl provokacijų gausėjimo, bandymų stabdyti taikos procesus. (...) Tai rodo, kad mums reikia ryžtingo tarptautinės visuomenės veikimo“, – kalbėjo Ukrainos vadovas.

Jis teigė, kad G. Nausėdai pristatė iniciatyvą Kijeve sukurti specialia platformą, skirtą situacijai Kryme.

„Manau, kad visos pasaulio demokratinės valstybės, kurios gerbia tarptautinę teisę, turi susijungti ir apginti mūsų piliečių ir Krymo gyventojų teises ir padėti deokupuoti Krymo pusiasalį“, – sakė V. Zelenskis.

Lietuvos prezidentas teigė, kad Lietuva šioje iniciatyvoje aktyviai dalyvaus.

Teigiamai įvertino Ukrainoje vykstančias reformas

G. Nausėda reiškia paramą Ukrainoje vykstančioms reformoms. Visgi, jo teigimu, Ukrainoje vis dar yra sektorių, kuriuose būtinos ženklesnės permainos.

„Reformų procesas niekur nėra paprastas arba lengvas. Jeigu reformos būtų įgyvendinamos spragtelėjus pirštais, tai turbūt jos visur būtų įgyvendintos ir visi gyventume laimingi ir patenkinti. Tai, kad reformos nuolat susiduria su tam tikrų interesų grupių pasipriešinimu, politiniu pasipriešinimu, yra normalu“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos prezidentas.

Jis taip pat teigiamai vertino Ukrainoje vykstančias reformas, tačiau atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje kai kurių reformų įgyvendinimui prireikė ir kelių dešimtmečių.

„Aš vertinu asmeninį prezidento Volodymyro Zelenskio indėlį į reformų procesą. Ir tikrai nemažai yra padaryta. Pirmiausiai paminėčiau žemės rinkos reformą, bankų reformą, atsispyrimas tam tikram oligarchų spaudimui sugrąžinti nacionalizuotus bankus. Visa tai matome ne tik mes, bet mato ir tarptautinės institucijos ir didžiai vertina šį padarytą darbą“, – akcentavo G. Nausėda.

Aš vertinu asmeninį prezidento Volodymyro Zelenskio indėlį į reformų procesą. Ir tikrai nemažai yra padaryta.

Visgi Lietuvos prezidento teigimu, Ukrainoje vis dar yra sektorių, kuriuose reikia ženklesnių pertvarkų.

„Tikrai yra sektorių, kuriuose vis dar reikia pasitempti ir tarp tokių sektorių paminėčiau teisinės sistemos reformą, suteikimas daugiau galių, atsakomybės, bet kartu ir paramos antikorupcijos institucijoms, nes jos tikrai patiria milžinišką spaudimą, ir centrinio banko nepriklausomumas taip pat yra vertybė, kurią būtina puoselėti, nes tai yra būtina pinigų sistemos stabilumo sąlyga“, – pabrėžė G. Nausėda.

„Matome, kad daugelyje sričių vis dar reikia įdėti papildomų pastangų, tai suteiktų ne tik galimybę gauti papildomus finansinius išteklius, kurie yra tikrai labai būtini šiuo metu Ukrainai, bet ir svarbiausia – sukurti tą pasitikėjimo atmosferą, kuri yra reikalinga tiek ir naujų investuotojų pritraukimui, tiek ir tiesiog tarptautinės bendrijos didesniam pasitikėjimo reitingui ir perspektyvoms sukurti“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėda akcentavo, kad Ukraina yra teisingame kelyje, tačiau, anot jo, Lietuvos lūkestis ir prašymas, kad šiame kelyje dar bent truputį būtų paspartintas žingsnis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Gėda JAV pakalikams

Gėda JAV pakalikams portretas
Nausėda remia fašistinį režimą Ukrainoje. Jam yra normalu, kai Kijevo naciai žudo vaikus ir civilius Donbaso teritorijoje. Jam normalu, kai varžomos rusakalbių teisės, uždaromos mokyklos, persekioja naciai ir valdžia baudžia už tai kad žmones kalba rusiškai. Gėda už tokia kvaila pozicija.

na

na  portretas
ir politklounas pasirupink geriau savo salim kur jurbarko banditai nenuteisti o teismai nesilaiko kodekso o apie tipus davusius Hipokrato priesaika niekam neidomu GEDA senjoras is panasiu klounu /runkelyno/ tik susiprates nes si politklounada visiems dagriso kartu su vyrusinem kaukem pasaulinio masto cirkas ?....

Tautos stebėtojas

Tautos stebėtojas portretas
jam rupi RUSIJA isverstaskuri LIETUVA gale matosi
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių