- Greta Zulonaitė, Jūratė Skėrytė/ BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) tikisi suformuoti iš 80 politikų sudarytą trijų šiuo metu opozicijoje esančių partijų valdančiąją koaliciją, sako politinės jėgos vicepirmininkas Gintautas Paluckas.
Jis pabrėžė, kad mažumos Vyriausybės variantas nėra svarstomas.
„Tikime, kad po antrojo turo mums užteks valdančiajai koalicijai suformuoti trijų pagrindinių opozicinių parlamentinių partijų plius vienas kitas frakcijos nesuformavęs Seimo narys, kurių jau yra papuolusių ir dar papuls“, – antradienį žurnalistams Seime sakė G. Paluckas.
„Tikslas apskritai yra suformuoti tvarią valdančiąją koaliciją, kurios narių kiekis siektų 80, nes tokiu atveju galime tikėtis normalaus, rimto darbo“, – teigė jis.
Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, praėjusį sekmadienį vykusį pirmąjį Seimo rinkimų turą laimėjo socialdemokratai, nedideliu balsų skirtumu antri liko konservatoriai, trečioje vietoje – partija „Nemuno aušra“.
G. Paluckas pakartojo, jog socialdemokratai nemato sąlyčių taškų su „Nemuno aušra“.
Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė valdančiojoje koalicijoje matytų Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS).
Tuo metu S. Skvernelis norėtų, jog koalicijoje būtų Liberalų sąjūdis, o ne „valstiečiai“. LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis yra sakęs, kad darbas su demokratais būtų įmanomas tik tokiu atveju, jei S. Skvernelio nebūtų Vyriausybėje.
Tikslas apskritai yra suformuoti tvarią valdančiąją koaliciją, kurios narių kiekis siektų 80, nes tokiu atveju galime tikėtis normalaus, rimto darbo.
Anot G. Palucko, vykstant derybų dėl koalicijos procesui, tiek demokratai, tiek LVŽS turės koreguoti savo programines nuostatas ir asmeniškumus.
„Valstiečiai ir žalieji“ yra neįtikėtinai konservatyvūs žmogaus teisių srityje, kultūrinėje srityje, tačiau tam tikros socialinės ir ekonominės nuostatos stiprokai persidengia ir su demokratų, ir su mūsų programa“, – kalbėjo politikas.
Demokratų lyderis Saulius Skvernelis yra išreiškęs abejonę dėl programinių nuostatų atitikimo su kitomis nei socialdemokratai politinėmis jėgomis.
Pasak G. Palucko, iš keturių partijų sudaryta koalicija yra prastesnis variantas nei iš trijų.
„Kuo daugiau prie stalo dalyvių, tuo sunkiau susitarti ir tada prasideda jau tam tikri kitokie politinės fizikos ar chemijos procesai – politinis oportunizmas, mėginimas išsiskirti vieni nuo kitų“, – kalbėjo jis.
V. Čmilytė-Nielsen: pagal dabartinę situaciją koalicija iš trijų partijų sunkiai lipdosi
Po pirmojo Seimo rinkimų turo atrodo, kad naują valdančiąją koaliciją sudaryti iš trijų partijų būtų sudėtinga, sako Liberalų sąjūdžio pirmininkė, Seimo vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Ji taip pat tvirtino, kad išlaikyti centro-dešinės koaliciją po Seimo rinkimų vargiai įmanoma.
„Pagal mandatus sudėtinga išlaikyti centro-dešinės koaliciją. Akivaizdu, kad žvelgiant dabar į situaciją, iš trijų partnerių koalicija sudėtingai lipdosi, iš dviejų – apskritai aritmetiškai neįmanoma“, – antradienį Seime kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.
Ji sakė nesusitikusi su Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininke V. Blinkevičiūte aptarti galimo būsimo darbo po rinkimų ir mananti, kad kol kas toks pokalbis būtų per ankstyvas.
„Ne bet kokia koalicija yra svarbu. Šitoje vietoje apie koalicijas kol kas nekalbame ir nesvarstome, žiūrėsime, kiek turėsime mandatų mes patys ir kiek mandatų turės kiti. Nes dabar visi svarstymai apie galimas koalicijas yra labai nekonkretūs, labai daug spėlionių jose, nes tikrai priklauso, kaip susidėlios antrieji turai“, – tvirtino V. Čmilytė-Nielsen.
„Uždavinys dabar yra turėti kuo daugiau liberalų naujajame Seime, tai yra kuo stipresnį liberalų balsą, o tada bus jau galima susitikimus daryti“, – teigė ji.
Sekmadienį per Seimo rinkimus Liberalų sąjūdis daugiamandatėje apygardoje surinko 7,70 proc. balsų ir užsitikrino septynis mandatus naujajame parlamente. Dar vieną mandatą iškovojo V. Čmilytė-Nielsen, laimėjusi rinkimus vienmandatėje apygardoje pirmajame ture.
Devyni Liberalų sąjūdžio kandidatai pateko į antrą rinkimų turą.
Daugiausia balsų – 19,36 proc. – per rinkimus gavo opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija, tai jai garantuoja 18 mandatų. Dar du socialdemokratai išrinkti vienmandatėse apygardose.
Antri liko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 17,96 proc. balsų ir 17 mandatų. Dar vienas konservatorius rinkimus laimėjo vienmandatėje apygardoje.
Už partiją „Nemuno aušra“ balsavo 14,99 proc. rinkėjų, tai jai užtikrino 14 mandatų Seime.
Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ surinko 9,24 proc. ir turi aštuonis mandatus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 7,02 proc. balsų ir turi šešis mandatus.
Socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė rinkimų naktį kalbėtis dėl būsimos valdančiosios koalicijos pakvietė demokratus ir „valstiečius“.
Liberalų sąjūdis antrajame ture nerems vienos partijos kandidatų
Valdančiajai koalicijai priklausantis Liberalų sąjūdis antrajame Seimo rinkimų ture neišreikš paramos vienai partijai, politinės jėgos skyriai spręs, kurį kandidatą palaikyti, sako Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.
Kadangi su „Nemuno aušra“ negalime turėti jokių reikalų, natūralu, kad apie paramą jai negali būti ir kalbos.
„Gauname prašymų dėl vieno kito kandidato parėmimo, bet partija paramos vienai partijai tikrai neišreikš, o kaip paprastai tokiais atvejais darome, pavesime skyriams apsispręsti paderinant su partijos linija. Bet vienos paramos tikrai nebus“, – antradienį Seime žurnalistams sakė liberalų lyderė.
„Tikrai pasitikime Liberalų sąjūdžio skyriais, žinome, kad vietoje žmonės žino iš esmės geriausiai“, – teigė ji.
Šį klausimą pirmadienio vakarą aptarė Liberalų sąjūdžio valdyba.
Pasak V. Čmilytės-Nielsen, vienintelės partijos kandidatai, kurie negali tikėtis liberalų paramos, – „Nemuno aušra“.
„Kadangi su „Nemuno aušra“ negalime turėti jokių reikalų, natūralu, kad apie paramą jai negali būti ir kalbos“, – tvirtino ji.
Spalio 27 dieną antrasis rinkimų turas vyks 63 vienmandatėse apygardose. Per pirmąjį turą išrinkti aštuoni vienmandatininkai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Žemaitaitis sako nieko nežinantis apie Širinskienės pasitraukimą iš „Nemuno aušros“
„Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis teigia nieko nežinantis apie Agnės Širinskienės pasitraukimą iš „aušriečių“ gretų. ...
-
Žiniasklaida: Širinskienė ketina palikti „Nemuno aušrą“ ir jungtis prie demokratų „Vardan Lietuvos“3
Dar prieš šventes apie galimą pasitraukimą iš „Nemuno aušros“ prakalbusi Seimo vicepirmininkė Agnė Širinskienė ketina palikti partiją, su kuria pateko į parlamentą, ir jungsis prie Demokratų sąjungos &bd...
-
Apie Baltarusijos ir Lietuvos kultūrinį artumą prakalbęs ministras tikslina savo mintį4
Apie kultūrinį Baltarusijos ir Lietuvos artumą prakalbęs vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius tikslina savo poziciją ir tikina omenyje turėjęs ne Minsko režimo valdomą kaimyninę valstybę, o baltarusių tautą. ...
-
Budrys: Karaliaučius yra mūsų istorijos dalis ir jos ištrinti nepavyks4
Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys sako, kad Kaliningrado, dar vadinama Karaliaučiaus, sritis yra Lietuvos istorijos dalis ir „jos ištrinti nepavyks“. ...
-
Lobovas pašalintas iš Jonavos mero rinkimų4
Artėjant kovą vyksiantiems pirmalaikiams Jonavos rajono mero rinkimams, juose neleista dalyvauti riaušių prie Seimo byloje kaltinamam Andrejui Lobovui. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) teigimu, pastarasis sumokėjo užstatą nesilaikydamas nuro...
-
Budrys apie Trumpo pareiškimus: siūlau to nedaryti
Išrinktajam Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentui Donaldui Trumpui pareiškus apie galimybę paversti Kanadą jo šalies dalimi ar užimti Grenlandiją bei Panamos kanalą, Lietuvos diplomatijos vadovas Kęstutis Budrys tikina &nda...
-
Viceministras Antrojo pasaulinio karo pabaigą pradės minėti gegužės 8-ąją10
Gegužės 9 dieną Antrojo pasaulinio karo pabaigą minėdavęs finansų viceministras Valentinas Gavrilovas pripažįsta, kad toks elgesys visuomenei sukėlė daug klausimų. Todėl, pasak viceministro, suprasdamas, kad užimant oficialias pareigas jis turi a...
-
Atsargos pulkininkas: jau matome veikiant vieną iš pavojingiausių hibridinio karo elementų8
Minint Laisvės gynėjų dieną, Aukščiausiosios Tarybos apsaugos skyriaus pareigūnas, atsargos pulkininkas Saulius Guzevičius iš istorinės Seimo Kovo 11-osios Akto salės tribūnos atkreipė dėmesį į informacinio karo pavojų. ...
-
Nausėda: iki šiol netrūksta linkinčių mums blogo – neleiskime to12
Laisvės gynėjų dienos minėjimuose dalyvaujantis prezidentas Gitanas Nausėda ragina niekada nenusileisti vis dar gajiems bandymams ištrinti ir suklastoti Lietuvos istoriją. ...
-
Grybauskaitė: laisvė bet kada gali būti vėl testuojama21
Dabartinėje geopolitinėje situacijoje laisvė bet kada gali būti vėl testuojama, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. ...