Leista Lietuvoje gyvenantiems ES šalių piliečiams būti partijų nariais

  • Teksto dydis:

Seimas leido Lietuvoje nuolat gyvenantiems Europos Sąjungos (ES) šalių piliečiams būti šalyje registruotų politinių partijų nariais, tačiau jie negalės partijų steigti.

Atitinkamos Politinių partijų įstatymo pataisos priimtos 70 Seimo narių balsavus už, 12 buvus prieš, 20 susilaikius. Jei įstatymą pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė, pataisos įsigalios nuo kitų metų.

Pataisa numato, kad nuolatiniai Lietuvos gyventojai kitų ES šalių piliečiai galės būti tik partijų nariais, o ne steigėjais. Taip pat įrašytas reikalavimas, kad jie nebūtų kitų šalių partijų ar politinių organizacijų nariais.

Įstatyme įrašyta, kad nuolat gyvenančiu Lietuvoje laikomas ES šalies pilietis, jei jis yra įgijęs teisę nuolat gyventi šalyje ir be pertraukos joje pragyveno pastaruosius 5 metus.

Pataisas parengė Teisingumo ministerija, nes užsieniečiams Lietuvoje registruotos partijos nariais būti draudžianti Lietuva yra gavusi oficialų pranešimą dėl ES teisės pažeidimo procedūros.

Panašias pataisas Vyriausybė Seimui keliskart buvo pateikusi ir anksčiau, tačiau parlamentas joms vis nepritardavo.

Europos Komisija pažymi, kad Lietuvos pilietybės neturintys asmenys, ketinantys tapti kandidatais vietos savivaldos ar Europos Parlamento rinkimuose, rinkimų procese atsiduria nepalankioje padėtyje, palyginti su kandidatais, kurie yra Lietuvos piliečiai.

Įstatymai leidžia nuolatiniams Lietuvos gyventojams kandidatuoti savivaldos rinkimuose, taip pat ES piliečiai gali dalyvauti EP rinkimuose. Sąlygos dalyvauti šiuose rinkimuose sudarytos ir visuomenininkams, tačiau daugiausiai savo kandidatų sąrašus kelia partijos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas Br.

Kęstas Br. portretas
Kur nereikia mokėti už studijas? Jeigu norite žinoti tik anglų kalbą, tai galite nemokėti už studijas šiose šalyse, kurių universitetai turi vis daugiau kursų anglų kalba: Suomija, Vokietija, Islandija, Liuksemburgas ir Norvegija. O jeigu galite ir norite išmokti dar ir vietinių kalbą, tai šalių, kuriose neprivalote mokėti už studijas sąrašas išsiplečia: Brazilija, Čekijos Respublika, Suomija, Vokietija, Graikija, Islandija, Liuksemburgas, Norvegija ir Panama. Daugiau apie tai - guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių