- Ingrida Steniulienė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Neparlamentinę partiją Nacionalinis susivienijimas rinkimuose į Europos Parlamentą ves partijos pirmininkas, filosofas ir politologas Vytautas Radžvilas.
Tai buvo nuspręsta šeštadienį Vilniuje vykusiame partijos suvažiavime.
Jame V. Radžvilas buvo perrinktas pirmininku, taip pat perrinkti jo pavaduotojai – Vytautas Sinica ir Kęstutis Dubnikas. Išrinkta naujos sudėties partijos Valdyba ir Taryba, Etikos ir Kontrolės komisijos, pranešė partija.
Antruoju numeriu sąraše į birželį vyksančius Europos Parlamento rinkimus yra V. Radžvilo pavaduotojas, politologas Vytautas Sinica, po jo rikiuojasi energetikos ekspertas Almantas Stankūnas, teisininkas Ramūnas Aušrotas, filosofas dr. Marius Markuckas.
Toliau sąraše – buvęs Vilniaus universiteto prorektorius dr. Kęstutis Dubnikas, filosofas dr. Laisvūnas Šopauskas, duomenų architektas Julius Neviera, pedagogė Alina Laučienė, gydytoja dr. Daiva Jakubonienė, politologas, atsargos karininkas Marius Parčiauskas.
Sąraše yra maksimalus galimas kandidatų skaičius – 22. Paskutiniu numeriu jame – žurnalistas, keliautojas, laidų vedėjas Šarūnas Jasiukevičius, žinomas „Praeities žvalgo“ pseudonimu.
„Europos Valstybių sąjungoje – lietuviška Lietuva!“ – su tokiu šūkiu žengiame į Europos Parlamento rinkimus. Šie rinkimai bus lemiamai svarbūs Europos ir Lietuvos ateičiai. Juose dalyvaudami siekiame glaustai ir tiksliai perteikti šalies piliečiams tris svarbiausias mus įkvepiančios ir vedančios į priekį ES ir Lietuvos ateities vizijos gaires“, – pranešime sakė V. Radžvilas.
Pasak jo, Rusijos agresijos ir pastangų centralizuoti ES fone kaip niekada anksčiau svarbu, kad Lietuvą Europos Parlamente atstovautų tiek Rusijos grėsmę, tiek suverenumo svarbą suvokiantys, valstybinę ir tautinę savimonę turintys politikai, o šiandien tą gali pasiūlyti tik Nacionalinis susivienijimas.
Suvažiavime patvirtintos rezoliucijos dėl ugdymo valstybine kalba užtikrinimo, nepritarimo daugybinės pilietybės įteisinimui, tikrosios šeimos politikos ir persekiojimo už politines pažiūras Lietuvoje.
Partijos teigimu, Lietuvoje būtina užtikrinti mokymą tik valstybine kalba be paralelinių kitakalbių švietimo tinklų, balsuoti „prieš“ pavasarį vyksiančiame referendume dėl daugybinės pilietybės įteisinimo, kurti visapusišką šeimos ir gimstamumo skatinimo politiką, o taip pat valingai nutraukti visų formų ideologinės cenzūros praktikas ir persekiojimą už viešai išreikštas politines pažiūras.
„Valstybė privalo pereiti prie ugdymo vien valstybine kalba ir negali būti paralelinių kitakalbių švietimo sistemų Lietuvoje, tai įprasta normali brandžios demokratijos šalių praktika Vakaruose. Tą reikia padaryti dėl visuomenės integracijos, informacinio saugumo ir daugybės priežasčių“, – BNS sakė V. Sinica.
Partijos priimtoje rezoliucijoje rašoma, kad Lietuvoje veikiančios kitakalbės – ne valstybine lietuvių kalba ugdymo procesą vykdančios – mokyklos turi būti pertvarkytos į mokyklas su mokomąja lietuvių kalba.
„Tai turi būti įgyvendinta Latvijos ir Estijos pavyzdžiu per trumpiausią protingą pereinamąjį laikotarpį. Vykdant šią reformą mokyklos turi būti ne uždaromos, o keičiami jų įstatai, mokomoji kalba, su reforma nesutinkantys ar valstybine kalba mokyti negalintys mokytojai, o klasės pradedamos sudaryti mišriu principu priimant visų tautybių moksleivius. Kitakalbiams Lietuvos piliečiams turi būti sudarytos galimybės mokytis savo gimtosios kalbos kaip atskiro mokomojo dalyko, tačiau visas ugdymo procesas privalo būti vykdomas valstybine kalba“, – rezoliucijoje paskelbė Nacionalinis susivienijimas.
„Šiandien yra svarbu pradėti nuo rusakalbių mokyklų, nes jos yra ne tik integracijos klausimas, bet tam tikrų antivalstybinės minties židinių. Turim atvirai kalbėti, kad principas yra, kad ugdymas turi vykti tik valstybine kalba“, – BNS sakė V. Sinica.
Rezoliucijoje dėl nepritarimo dėl daugybinės pilietybės įteisinimo skelbiama, kad Lietuvos tikslas privalo būti išsaugoti kuo daugiau piliečių Lietuvoje ir paskatinti grįžti emigravusius. Daugybinės pilietybės įteisinimas skatina likti emigracijoje, kurti ten savo gyvenimą.
„Pagrindinė piliečius išskirianti teisė yra balsavimas. Nėra teisinga, kad pasirinkę gyventi kitose šalyse, jas kurti ir būti jų piliečiais žmonės toliau spręstų Lietuvos likimą už čia pasilikusius – rinkdami Lietuvos valdžią, balsuodami jos referendumuose. Žmogus gali ir turi lemti vienos politinės bendruomenės likimą – tos, kurioje gyvena“, – mano Nacionalinis susivienijimas.
Įvairiais aspektais atnaujinta partijos programa. Kaip akcentuoja V. Sinica, svarbiausi pakeitimai – programos gynybos ir saugumo skyriuje, kur Ukrainos karo pamokos įpareigoja patikslinti ir taip griežtą partijos laikyseną gynybos klausimais.
Nacionalinio susivienijimo taryba anksčiau priėmė sprendimą dalyvauti 2024 metais vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose ir nedalyvauti prezidento rinkimuose. Kaip skelbė pati partija, sprendimas priimtas atsižvelgiant į šiandienos geopolitinių ir ES raidos iššūkių Lietuvos išlikimui diktuojamus prioritetus.
„Nė vienam (kandidatui į prezidentus – BNS) kol kas nesam išreiškę palaikymo. Mes manom, kad svarbiausi yra Europos Parlamento rinkimai“, – BNS sakė V. Sinica.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Budrys: Lietuva neatmeta galimybės siųsti karių Kyjivui, jeigu jų būtų prašoma
Kyjivui paprašius Ukrainoje dislokuoti kai kurių Vakarų šalių, tame tarpe ir Lietuvos karius, šiuo klausimu būtų kalbamasi su sąjungininkais ir Lietuvos vėliava ten būtų, sako užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys. ...
-
Širinskienė: pakankamai realiai vertinu Žemaitaičio ultimatumą išeiti iš koalicijos6
Prie Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ prisijungusi Seimo vicepirmininkė Agnė Širinskienė mano, jog buvusio bendražygio, „Nemuno aušros“ pirmininko dar prieš šventes iškelti ultimatumai dėl g...
-
Seimas baigė pratęstą rudens sesiją
Seimas antradienį baigė pratęstą rudens sesiją. ...
-
Seimas priėmė rezoliuciją dėl Holokausto atminimo stiprinimo ir kovos su antisemitizmu4
Seimas antradienį pritarė rezoliucijai, kuria paminėjo svarbias Holokausto atminimo dienas ir įtvirtino įsipareigojimą kovoti su antisemitizmu, ksenofobija ir kitomis neapykantos formomis. ...
-
Trumpo inauguracijoje Lietuvos vadovai nedalyvaus3
Kitą savaitę vyksiančioje išrinktojo Jungtinių Valstijų (JAV) prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) inauguracijoje Lietuvos vadovai nedalyvaus. ...
-
Skvernelis: laisvadienio lapkričio 2-ąją gali nebelikti12
Į šventinių dienų sąrašą Sausio 13-ąją įtraukti siūlantis Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad šiuo klausimu pirmiausia derėtų rasti bendrą parlamentarų sutarimą. Visgi, anot valdančiajai daugumai priklausančios...
-
Budrys: Pekinui būtų naivu tikėtis iš mūsų politinių nuolaidų dėl ambasados2
Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys sako, jog Pekinui būtų naivu tikėtis politinių nuolaidų dėl ambasados Lietuvoje atkūrimo. ...
-
Seime – siūlymas išbraukti vieną nedarbo dieną
Seimo pirmininkui Sauliui Skverneliui pasiūlius į šventinių dienų sąrašą įtraukti Laisvės gynėjų dieną, Seimo liberalai nusitaikė į gegužės 1-ąją švenčiamą Tarptautinę darbo dieną. ...
-
Šimonytė „Teltonikos“ vadovo pareiškimus įvertino labai kategoriškai: girdėjau, jis religingas35
„Teltonikos“ įkūrėjui Arvydui Paukščiui užsimenant apie galimus buvusios Vyriausybės bandymus kenkti jo įmonių grupei, kadenciją baigusi premjerė Ingrida Šimonytė tikina – verslininko insinuacijos yra melas. Konservat...
-
Adamkaus medikai iš klinikų dar nepaleidžia
Buvęs Lietuvos vadovas Valdas Adamkus artimiausias dienas dar praleis Santaros klinikose, kur bus stebima jo sveikatos būklė, antradienį pranešė ligoninės administracija. ...