Seimas ėmėsi laikinojo paso ir Migracijos komisijos klausimų

  • Teksto dydis:

Svarstys siūlymą įteisinti laikiną pasą

Seimas svarstys siūlymą įteisintą naują asmens dokumento rūšį - laikiną pasą, kartu į vieną sujungiant Paso ir Asmens tapatybės kortelės įstatymus.

Ketvirtadienį po pateikimo pritarta tai numatančiam įstatymų pataisų paketui. Toliau projektus svarstyti planuoja gruodžio mėnesį.

Vidaus reikalų ministerijos parengtomis pataisomis siūloma įteisinti galimybę Lietuvos konsulinei įstaigai išduoti laikiną kelionės dokumentą – laikiną pasą, kuris galiotų iki vienų metų.

Laikinas pasas būtų išduodamas piliečio prašymu, kai jis, būdamas užsienio valstybėje, praranda asmens tapatybės kortelę ar pasą, šie dokumentai tampa netinkami naudoti, baigiasi jų galiojimo laikas ar pilietis neturi galiojančio kelionės dokumento, bet pageidauja tęsti kelionę.

Numatoma ir galimybė, kad naują pasą ar tapatybės kortelę galėtų atsiimti ir ne pats pilietis, o jo rašytiniame prašyme nurodytas asmuo. Atsiimant naują dokumentą taip pat numatyta galimybė pasilikti ir senąjį, jei jo galiojimo laikas yra pasibaigęs.

Pagal projektą, užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai turėtų galimybę išsiimti arba pasikeisti asmens tapatybės kortelę artimiausioje diplomatinėje atstovybėje arba konsulinėje įstaigoje.

Šiuo metu norint gauti arba pasikeisti   asmens   tapatybės   kortelę  tenka atvykti į Lietuvą ir kreiptis į teritorinę policijos įstaigą.

Taip pat projekte numatyta, kad vyresniems kaip 75 metų piliečiams išduodama arba keičiama asmens tapatybės kortelė  galiotų ilgiau – 20 metų. Dabar ji galioja 10 metų.

Ėmėsi siūlymo steigti Migracijos komisiją

Seimas ketvirtadienį ėmėsi nagrinėti valdančiųjų siūlymą steigti parlamente nuolatinę Migracijos komisiją.

Atitinkamam Seimo statuto pataisų projekto po pateikimo pritarta už balsavus 36 Seimo nariams, prieš buvus penkiems parlamentarams ir 16 susilaikius.

Pagal pataisą, komisija būtų sudaroma pagal frakcijų proporcinio atstovavimo principą iš 9 Seimo narių.

Migracijos komisija turėtų rengti ilgalaikę valstybės politikos strategiją migracijos procesams valdyti, teikti išvadas bei pasiūlymus dėl migracijos srautų valdymo ir politikos formavimo.

Iniciatyvą steigti Seime Migracijos komisiją iškėlė partija „Tvarka ir teisingumas“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių