Seimas spręs, ar Bagdonui panaikinti teisinę neliečiamybę

  • Teksto dydis:

Seimas antradienį spręs, ar panaikinti liberalo Andriaus Bagdono teisinę neliečiamybę.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė dėl Seimo nario neliečiamybės į parlamentarus kreipėsi praėjusią savaitę, o pats politikas prašė tenkinti šį prašymą supaprastinta tvarka, nesudarant komisijos.

Seimo statutas numato, kad politikui atsisakius teisinės neliečiamybės, šis klausimas turi būti nagrinėjamas artimiausiame Seimo posėdyje kitą dieną. Paskutinis plenarinis posėdis vyko gruodžio 12-ąją.

Prokurorės prašymo panaikinti jo imunitetą sulaukęs parlamentaras sako sustabdęs narystę Liberalų sąjūdyje bei pasitraukęs iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos.

Politikui „čekiukų“ byloje norima pateikti įtarimus dėl dokumento suklastojimo, disponavimo suklastotu dokumentu, sukčiavimo ir piktnaudžiavimo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, A. Bagdonas būdamas Neringos tarybos nariu galimai klastodamas dokumentus ir juos naudodamas piktnaudžiaudavo tarnybine padėtimi.

Prie penkių parlamentaro, kaip tarnybos nario išlaidų ataskaitų, buvo pridėta 13 degalų įsigijimo kvitų. Pagal juos už degalus buvo atskaityta kitų fizinių ar juridinių asmenų vardu išduotomis banko kortelėmis arba degalų kortelėmis.

Politikui taip pat nepagrįstai išmokėta daugiau nei 4 tūkst. eurų, šią sumą A. Bagdonas gražino į Neringos savivaldybės administracijos biudžetą pagal su juo sudarytas taikos sutarties sąlygas.

Teisėsaugos duomenimis, A. Bagdonas figūruoja ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Neringos savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu.

Politikas Neringos savivaldybės tarybos nario pareigas ėjo 2019–2020 metais. 2020-ųjų spalį jis buvo išrinktas į Seimą, o šiemet – perrinktas.

Pagal neseniai priimtą Seimo statuto pataisą, jeigu Seimo narys, išklausęs generalinio prokuroro pranešimą dėl jo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, suėmimo ar kitokio jo laisvės suvaržymo, iš karto viešai Seimo posėdyje padaro pareiškimą sutinkąs, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, tyrimo komisija dėl to nesudaroma.

Leidimą patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn turi duoti ne mažiau kaip 71 iš 141 parlamentaro.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus akciją „Skaidrinam“, teisėsauga pradėjo keliasdešimt tyrimų dėl piktnaudžiavimo savivaldos politikų išmokomis. N. Grunskienės teigimu, juose figūruoja ir „keletas Seimo narių“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių