Seimo komitetas siūlo sutikti dėl generalinio prokuroro laikino nušalinimo

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) pirmadienį nusprendė siūlyti parlamentui sutikti dėl generalinio prokuroro Dariaus Valio laikino nušalinimo, kad būtų ištirtos jo prieš pustrečių metų padarytos avarijos aplinkybės.

Kaip BNS sakė TTK narys Valdas Skarbalius, tokį sprendimą komitetas pirmadienį priėmė bendru sutarimu. Komiteto nariai apsisprendė anksčiau išklausę paties generalinio prokuroro, prezidentės patarėjos Rasos Svetikaitės, prokuroro Juliaus Rėksnio, taip pat policijos paaiškinimus.

Registruotoje komiteto išvadoje sprendimą dėl  sutikimo laikinai nušalinti nuo pareigų generalinį prokurorą D.Valį Seimui siūloma priimti slaptu balsavimu.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės prašymą duoti sutikimą laikinai nuo pareigų nušalinti generalinį prokurorą D.Valį, kol bus atliktas tyrimas dėl jo sukeltos avarijos, Seime buvo pradėtas svarstyti praėjusią savaitę.

Kadangi Seime kilo pasipiktinimas dėl parlamento vadovės Loretos Graužinienės siekio klausimą spręsti ypatingos skubos tvarka, bet to, tai pirmas pareigūno nušalinimo nuo pareigų atvejis, Seimas paprašė TTK išvados dėl prezidentės kreipimosi.

Nušalinti jį nuo pareigų prezidentės paprašė pats generalinis prokuroras, susipažinęs su Vilniaus apygardos prokuratūros raštu, kad jo sukelta avarija turi būti traktuojama kaip galbūt nusikalstama veika, o ne kaip administracinis kelių eismo taisyklių pažeidimas. Mat paaiškėjo, kad nukentėjusiajai padaryta žala sveikatai gali būti vertinama kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas, o tai sudaro pagrindą baudžiamajai atsakomybei.

Pagal Prokuratūros įstatymą, inicijuoti tyrimą dėl generalinio prokuroro padarytos nusikalstamos veikos gali tik prezidentas, Seimo sutikimu nušalinęs jį nuo pareigų.

D.Valys avariją sukėlė 2011-ųjų spalio 19-osios rytą. Vilniuje, Ateities gatvėje, jo vairuojamas nuosavas automobilis „Volvo V70“ kliudė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusią 58-erių moterį. Nukentėjusioji buvo nuvežta į ligoninę, kur jai nustatyti abiejų blauzdų sumušimai. Po apžiūros moteris išleista gydytis į namus.

Per eismo įvykį prokuroras buvo blaivus. Jis teigė pėsčiosios nepastebėjęs, nes kelyje buvo blogas matomumas, slidu, lijo lietus.

Dėl šio avarijos D.Valiui teismas skyrė 500 litų baudą. Tai minimali bauda, kokią numato įstatymas už tokio pobūdžio administracinį pažeidimą.

Į prokurorus dėl ikiteisminio tyrimo kreipėsi buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas, dabar Seimo narys Vitalijus Gailius. Jis teigė gavęs duomenų, kad atliekant tyrimą dėl D.Valio pėsčiųjų perėjoje partrenktos moters nebuvo ištirtos visos aplinkybės ir nukentėjusiosios sužalojimai galėjo būti įvertinti netinkamai.

Mat paaiškėjo, kad per avariją partrenkta vilnietė ambulatoriškai gydėsi daugiau nei mėnesį, turėjo nedarbingumo pažymėjimą dėl nelaimingo atsitikimo pakeliui į darbą. Baudžiamasis kodeksas numato, kad gydymo laikotarpis lemia, ar kaltininkui bus pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nesunkus sveikatos sutrikdymas fiksuojamas, kai nukentėjęs asmuo yra nedarbingas ilgiau nei 10 dienų. Tada ikiteisminis tyrimas yra privalomas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kas bijo “m u i l i a u s” bylos?

Kas bijo “m u i l i a u s” bylos? portretas
Kas bijo “m u i l i a u s” bylos? “M u i l i a u s” bylos bijo tie, kas ją primuilino ir tie, kas tą “m u i l ą” platino. O kas platino? Platino tie, kurie muilino kartu su muilintojais. “M u i l i a u s” byla ištikrųjų turi truputi kitą pavadinimą, bet vos tik komentare parašai tą tikrąjį pavadinimą tai veikėjai, pvz. iš d e l f i o ir kiti “svarbūs” jį atmeta – jie kartu su šios bylos gamintojais bijo šio tikrojo pavadinimo (tiksliau - pavadinimą ir komentarą atmeta jų programuotas kompiuteris). Muilas, muilas, vien tik muilas… ir “švarių rankų politikos” teatras…, o ištikrųjų, – murzinų nosių politika ! Laikas praustis.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių