- Jūratė Skėrytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Praėjusiais metais Seimo nariai parlamentinei veiklai išleido 1 mln. 451 tūkst. eurų, daugiausia pinigų skirta automobilių remontui ir priežiūrai.
Seimo narys Petras Gražulis nurodė tam tikslui išleidęs praktiškai visas parlamentines lėšas – 10,5 tūkst. eurų.
Tai rodo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos paskelbta ataskaita.
2019 metais Seimo nariai parlamentinei veiklai turėjo daugiau lėšų nei užpernai. Praėjusiais metais vienas politikas daugiausia galėjo išleisti 11 tūkst. 960 eurų, 2018 metais – 10 tūkst. 757 eurus.
Kaip rodo ataskaita, praėjusiais metais faktiškai išleista 134 tūkst. eurų daugiau nei 2018-aisiais.
Didžioji dalis Seimo narių panaudojo per 11 tūkst. eurų. Tik trys parlamentarai – konservatoriai Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė bei „socialdarbietis“ Gediminas Kirkilas – parlamentinei veiklai neišleido nė cento.
Premjeras Saulius Skvernelis išleido per 6 tūkst. eurų, daugumą pinigų skirdamas suvenyrams ir knygoms.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis panaudojo 1774 eurus, beveik visą sumą jis skyrė viešosios informacijos rengėjų paslaugoms apmokėti.
Parlamento vadovo patarėjos Karolinos Frolovienės teigimu, V. Pranckietis iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų apmokėjo šventinių vaizdo sveikinimų, kvietimo į referendumą gamybą, taip pat prisidėjo prie socialinės iniciatyvos „Pasibelsk“ sklaidos išlaidų, nes yra šios iniciatyvos globėjas.
Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis per metus panaudojo 3254 eurus. Beveik pusę šios sumos jis taip pat skyrė viešosios informacijos rengėjų paslaugoms padengti.
Didžiausias sumas viešosios informacijos rengėjams sumokėjo buvęs „tvarkietis“ Juozas Imbrasas ir „valstietis“ Tomas Tomilinas, atitinkamai 6181 bei 5552 eurus.
T. Tomilino teigimu, tiek kainavo jo straipsnių publikavimas žiniasklaidoje, reklama socialiniame tinkle „Facebook“.
Kaip ir kasmet, brangiausiai parlamentarams atsiėjo jų automobilių priežiūra, eksploatavimas bei remontas.
Šiuo atveju išsiskyrė Mišriai Seimo narių grupei priklausantis P. Gražulis, jis automobiliui išleido per 10 tūkst. eurų, tai yra praktiškai visas parlamentinei veiklai numatytas lėšas.
Parlamentaras nepanoro BNS išsamiau paaiškinti šių išlaidų.
„Klauskit konservatorių“, – replikavo jis, išgirdęs klausimą ir nuskubėjęs Seimo koridoriumi.
Daugiau kaip po 8 tūkst. eurų mašinos eksploatavimas atsiėjo ir „valstietei“ Aušrinei Norkienei bei Mišrios Seimo narių grupės nariui Vytautui Kamblevičiui. Tuo metu daliai parlamentarų automobilių priežiūrai užteko dvigubai ir trigubai mažesnių sumų.
Nemažai pinigų parlamentarai pernai išleido ir suvenyrams. Pavyzdžiui, „valstietė“ Aušra Papirtienė tam skyrė per 5 tūkst. eurų, jos kolega Gediminas Vasiliauskas ir „socialdarbiečių“ frakcijos narys Antanas Vinkus – po 4,8 tūkst. eurų, „darbietis“ Valentinas Bukauskas – 4,7 tūkst. eurų.
Buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas 3,7 tūkst. eurų sumokėjo už teisinės pagalbos paslaugas.
Politikas BNS tvirtino, kad tiek jam kainavo advokato paslaugos bylinėjantis su koncernu „MG Baltic“.
„Toje byloje aš atstovavau Seimui, kuris patvirtino parlamentinio tyrimo išvadas (...) Valdyba atskiru nutarimu yra leidusi man panaudoti savo parlamentines lėšas – ne papildomas kokias nors, o tas, kur gaunu. Vieni jas naudoja gėlėms, kavai, kiti – atstovauti Seimo interesams“, – sakė V. Bakas.
Konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė daugiau kaip pusę parlamentinių lėšų – 6,3 tūkst. – skyrė Seimo nario ataskaitos spausdinimui ir platinimui. Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Vanda Kravčioniok viena iš nedaugelio parlamentarų, nemažą sumą – 4,2 tūkst. eurų – išleidusi Seimo nario biuro nuomai.
Daugiau negu po trečdalį parlamentinių lėšų „socialdarbietis“ Petras Čimbaras ir konservatorius Mykolas Majauskas atseikėjo už pašto prekes ir paslaugas.
M. Majausko teigimu, daugiau negu 4 tūkst. eurų jam kainavo Seimo nario ataskaitos platinimas rinkėjams.
Dažnai į komandiruotes vykstantys Seimo nariai konservatorius Emanuelis Zingeris ir „valstietis“ Egidijus Vareikis po kelis tūkstančius eurų išleido už apgyvendinimo paslaugas užsienyje.
Kiekvieną mėnesį Seimo nariams skiriama 0,8 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio suma išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla.
Už šias lėšas galima nuomoti biurą, kompiuterinę techniką, pirkti kanceliarinių prekių, gėlių, suvenyrų, knygų, sumokėti už automobilio remontą, draudimą, pašto, telekomunikacijos, interneto, viešosios informacijos rengėjų paslaugas, išleisti Seimo nario veiklos ataskaitas ir pan.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
G. Nausėda: Rusijos veiksmai Juodojoje jūroje neigiamai veikia pasaulinį maisto saugumą
Vykstant į Ukrainos uostus ir grūdų saugyklas nukreiptiems Rusijos kariniams veiksmams, kyla pavojus aprūpinti visą pasaulį maistu, sakė prezidentas Gitanas Nausėda, nuotoliu dalyvavęs Rusijos trečiajame Tarptautiniame maisto saugumo viršūni...
-
Seimo Ateities komiteto pirmininkas turės du pavaduotojus5
Parlamentarai svarstys Statuto pataisas, leisiančias Seimo Ateities komiteto pirmininkui turėti du pavaduotojus. ...
-
Valkatoms atrodo, kad tai yra daug: aktorius G. Savickas sureagavo į E. Gentvilo žodžius49
Politika ir humoras – ar tai suderinama? Politikai dažnai stengiasi ne tik spręsti valstybės reikalus, bet ir užmegzti ryšį su žmonėmis per juokelius. Tačiau tai, kas vieniems atrodo linksma, kitiems gali pasirodyti įžeidu ar net nederam...
-
G. Nausėda vetavo pataisais, kurios leistų siuntimus išrašyti privačių įstaigų medikams4
Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Seimo priimtas pataisais, siūlančias leisti siuntimus nemokamoms sveikatos paslaugoms išduoti ir įstaigų, kurios nepriklauso nacionalinei sveikatos sistemai, gydytojams. ...
-
L. Savickas: „Teltonikos“ atveju politikai nevykdė elementarios politinės vadybos9
Kandidatas į ekonomikos ir inovacijų ministro postą Lukas Savickas mano, kad „Teltonikos“ skandalas kilo dėl politinių vadovų nesugebėjimo užtikrinti politinės vadybos. Jo teigimu, jei „Teltonikos“ projektui būtų paskirtas ko...
-
N. Cesiuliui atsisakius posto VRM, pranešė, kada žada pristatyti naują pavardę1
Alytaus merui Nerijui Cesiuliui atsisakius tapti vidaus reikalų ministru socialdemokrato Gintauto Palucko Vyriausybėje, paskirtasis premjeras tęs pokalbius su kitais potencialiais kandidatais. Kaip Eltai teigė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atst...
-
Kandidatas į vidaus reikalų ministrus N. Cesiulis liks vadovauti Alytui19
Paskirtojo premjero Gintauto Palucko į vidaus reikalų ministrus pasiūlytas Nerijus Cesiulis atsisakė dirbti Vyriausybėje ir nutarė likti vadovauti Alytaus miestui. ...
-
I. Šimonytė: turime siekti, jog kariams nestigtų nei finansinių išteklių, nei ryžto ginti laisvę18
Sveikindama krašto apsaugos bendruomenę su Lietuvos kariuomenės diena, laikinai premjerės pareigas einanti Ingrida Šimonytė pažymi – ši diena primena, jog svarbu išlaikyti budrumą ir būti pasirengus apginti savo &scaron...
-
Ukrainos gynybos ministras: sąjungininkų parama mums išlieka stipri
Po Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) išrinkimo prezidentu pasigirstant nuogąstavimams, jog JAV gali nutraukti karinę paramą Ukrainai, jos krašto apsaugos ministras Rustamas Umerovas sako, kad kol kas sąjungininkų parama kariaujančiai š...
-
Ar naujo Seimo priklausomybių politika bus efektyvesnė?
Dalis Kaune išrinktų parlamentarų mano, kad reikėtų peržiūrėti su visuomenės sveikata susijusius strateginius dokumentus, nes kol kas valstybė nesuteikia pakankamai savalaikės ir tinkamos pagalbos žmonėms, norintiems išgyti nuo prikla...