- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo opozicija antradienį blokavo socialdarbiečių inicijuotą partijų finansavimo pertvarką, kuri jų partijai būtų atnešusi per 200 tūkst. eurų iš biudžeto.
Už Politinių partijų įstatymo pataisas balsavo 63 Seimo nariai iš valdančiųjų frakcijų, o iš viso balsavimui registravosi 68 įstatymų leidėjai. Įstatymui priimti reikia, kad balsavime dalyvautų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
Balsuoti nesiregistravo opoziciniai konservatoriai, liberalai, Lietuvos lenkų rinkimų sąjungos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai.
Pinigų skyrimą jų dabar negaunančiai valdžios partijai opozicijos atstovai vadino politine korupcija.
„Tai yra vieša politinė korupcija, paimant pinigus iš Vyriausybės kišenės, mokesčių mokėtojų pinigų, ir aš stebiuosi, negi padorūs valstiečiai žalieji balsuos už šį projektą. Jei balsuojate už šį projektą, yra įprastas pasakymas, demokratijos erozija, aš vadinčiau medicininiais terminais – demokratijos cirozė, vėžys, alzheimeris ir mirtis“, – sakė liberalas Eugenijus Gentvilas.
Pataisas inicijavusių socialdarbiečių atstovas Juozas Bernatonis tikino, kad pataisos „ištaiso tas klaidas, kurios buvo galiojančiame įstatyme, nes yra prieštaravimas tarp atskirų įstatymo dalių, kur buvo numatytas finansavimas už rezultatus, o buvo skaičiuojamas pagal procesą, ne pagal rezultatus“.
Šiuo metu biudžeto dotacijos dalybose dalyvauja rinkimuose dalyvavusios partijos, o pagal siūlomą pertvarką dotaciją būtų gavusi ir po rinkimų įkurta parlamentinę frakciją turinti partija.
Dotacijos dydis būtų buvęs lygus mažiausiems parlamentinei partijai tuo metu skirtiems valstybės biudžeto asignavimams, padaugintiems iš naujos partijos ir mažiausiai finansuojamos partijos frakcijų narių skaičiaus santykio.
Lėšų naujai įsikūrusiai partijai būtų turėjusi skirti Vyriausybė. Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad pagal tokią formulę Gedimino Kirkilo socialdarbiečiams tektų per 200 tūkst. eurų.
Anksčiau Seime svarstytas socialdarbiečių parengtas variantas, kad suskilus parlamentinei frakcijai, jei įregistruojama nauja partija, dotacija paskirstoma pagal mandatų skaičių.
Tokiais siūlymais pasipiktino opozicinė Socialdemokratų partija – nuo jos atskilę politikai, sukūrę Socialdemokratų darbo partiją, būtų pasiėmę dalį socdemų gaunamos dotacijos.
Socialdemokratai sakė pataisas prašysiantys vetuoti prezidentės Dalios Grybauskaitės, ketino kreiptis į Konstitucinį Teismą.
Iki šiol valstybės dotacijos skiriamos partijoms, kurios yra gavusios ne mažiau kaip 3 proc. balsų per pastaruosius Seimo, savivaldybių tarybų bei Europos Parlamento rinkimus. Pinigai paskirstomi proporcingai visų surinktų balsų skaičiui.
„Valstiečių“ partnerių socialdarbiečių inicijuotą partijų finansavimo pertvarką, numatant pinigus šiuo metu jų negaunančiai savo partijai, opozicijos atstovai tiesiai vadina „politine korupcija“.
Nuo Socialdemokratų partijos atskilusių politikų įsteigta Socialdemokratų darbo partija šiuo metu kaip nedalyvavusi rinkimuose iš viso negauna dotacijos. Metinė socialdemokratų dotacija šiuo metu siekia apie milijoną eurų.
Per metus partijoms paskirstoma apie 5,5 mln. eurų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kremlius sureagavo į Nausėdos žodžius apie Kaliningradą4
Prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, kad „Karaliaučius niekada netaps Kaliningradu“, Maksva tokią Lietuvos vadovo poziciją vadina „teritorinėmis pretenzijomis“. ...
-
Žiniasklaida: bus nagrinėjamas vienas pirmųjų ministro Povilo Poderskio sprendimų4
Žiniasklaidoje pasklidus informacijai, kad aplinkos ministras Povilas Poderskis pradėjęs darbą atšaukė naujai suformuotą buvusios savo darbovietės valdybą, šį klausimą nusprendė nagrinėti Seimo Antikorupcijos komisija, praneša ...
-
Šimonytė įvardijo, ką remia konservatorių pirmininko rinkimuose10
Buvusi premjerė Ingrida Šimonytė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko rinkimuose rems buvusią švietimo ministrę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę. ...
-
Valdas Adamkus lieka ligoninėje4
Praėjusią savaitę dėl pablogėjusios sveikatos į Santaros klinikas paguldytą kadenciją baigusį Lietuvos prezidentą Valdą Adamkų iš ligoninės tikimasi paleisti kitą savaitę, skelbia Santaros klinikos. ...
-
Kasčiūnas: nebeturime atrodyti skaldantys ar aukščiau kitų (interviu)3
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko pareigų siekiantis Laurynas Kasčiūnas sako – jei sulauks pasitikėjimo ir turės galimybę vietoje Gabrieliaus Landsbergio stoti už partijos vairo, konservatoriai turės...
-
Buvęs Seimo narys Bronislovas Matelis traukiasi iš TS-LKD1
Buvęs Seimo narys Bronislovas Matelis traukiasi iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD). ...
-
Trijuose mero rinkimuose dalyvauti nori penkiolika politikų
Penktadienį baigiantis terminui Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikti Jonavos, Joniškio ir Panevėžio mero rinkimuose keliamų kandidatų pareiškinius dokumentus, juose dalyvauti ketina 15 politikų. ...
-
Teisme liudijęs Iškauskas nepatvirtino Žemaitaičio teiginių apie žydus15
Seimo nario, partijos „Nemuno aušra“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio byloje dėl neapykantos kurstymo prieš žydus liudijęs politikos apžvalgininkas Česlovas Iškauskas neigė rašęs apie žydų dalyvavimą vykdant...
-
Šakalienė Vokietijoje ragino didinti paramą Ukrainai
Ramšteino susitikime Vokietijoje dalyvavusi krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė ragino didinti paramą su Rusija kariaujančiai Ukrainai, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). ...
-
Ruginienės vienas patarėjų – naujienų agentūros ELTA verslo redaktorius1
Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Ingos Ruginienės patarėju komunikacijai bus paskirtas naujienų agentūros ELTA verslo redaktorius Ignas Dobrovolskas. ...