- Gailė Jaruševičiūtė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Valdantieji kritiškai įvertino prezidento Gitano Nausėdos pareiškimus, kad Vyriausybės pasirinkta skiepijimo nuo COVID-19 taktika yra pernelyg forsuota ir priešinanti gyventojus. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė įsitikinusi, kad šalies vadovo Vyriausybei išsakyta kritika dėl skiepijimo taktikos paprasčiausiai yra bandymas ieškoti kaltų. Politikės teigimu, šalies vadovui lengva komentuoti valdančiųjų pasirinktą taktiką, kai jis pats neturi arba nesijaučia turįs pilnos atsakomybės už vakcinacijos procesą.
Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas įsitikinęs, kad šalies vadovui, kritikuojant Vyriausybę dėl vakcinacijos proceso, trūksta nuoseklumo. Politikas taip pat pabrėžia manąs, kad prezidentas prieš kritikuodamas valdančiųjų pasirinktas priemones, kuriomis siekiama padidinti vakcinacijos apimtis, ir pats turėtų pasiūlyti konkrečių situacijos sprendimų būdų.
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: ieškoti kaltų – visada lengviau
„Man atrodo, pakankamai lengva yra komentuoti, kai neturi arba nesijauti turįs pilnos atsakomybės už procesą. Aišku, aš suprantu, kad visų lūkestis yra, jog išeitume iš pandemijos nesusipriešinę, sveiki ir saugūs kaip visuomenė, kaip valstybė. Bet, man atrodo, kad situacija yra sudėtinga ir kartais reikia tam tikrų ir vadinamų botago priemonių tam, kad visuomenė suklustų ir išgirstų“, – Eltai teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
TS-LKD frakcijos seniūnė apgailestauja, kad Vyriausybei, siekiant padidinti vakcinacijos apimtis teko imtis griežtesnių priemonių. Vis tik politikė atkreipia dėmesį, kad vadinamosios „botago“ priemonės duoda teigiamą rezultatą.
„Po tam tikrų griežtesnių svarstymų, tam tikrų sprendimų mes matome, kad visuomenės skiepijimosi skaičiai smarkiai pakilo. Turbūt tris kartus. Ir kai dabar pirmą dozę gauną po 10 tūkst. žmonių per dieną, tai labai viltingai nuteikia ta prasme, kad mes kaip visuomenė galėsime būti saugesnė ir sveikesnė“, – sakė ji.
Todėl R. Morkūnaitė-Mikulėnienė akcentuoja Vyriausybės veiklą vertinanti teigiamai. Politikė taip pat mano, kad prezidento išsakyta kritika yra bandymas ieškoti kaltų.
„Man atrodo, kad dabar gal yra bandymas kažkur ieškoti kaltų, tą visada turbūt lengviau padaryti“, – sakė politikė.
Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad prezidento kalbėjimasis su asmenimis, priešiškai nusiteikusiais prieš vakcinaciją, bent jau kol kas aiškesnių rezultatų neduoda.
„Negaliu sakyti, prezidentas ne vieną sykį yra išsakęs raginimą, kad turime pasiekti kuo greičiau 70 proc. skiepijimosi apimtis. Tačiau, kaip aš ir minėjau, kad (...) tam tikras jo bendravimas su žmonėmis, kurie labai aktyviai skleidžia sąmokslo teorijas visuomenėje, bando įgyvendinti priešpriešą tarp mokslo ir žmonių, kurie nepasitiki skiepais ar mokslu (...) sprendžiant iš to, kad tie žmonės toliau tą patį kalba, ką kalbėjo, tai, matyt, tas kalbėjimasis neduoda rezultatų, deja“, – pabrėžė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Nors politikė akcentuoja, kad pastarųjų savaičių skiepijimosi tempai yra nuteikiantys viltingai, vis tik ji atkreipia dėmesį, kad etapas, kai skatinamosios priemonės galėjo duoti pozityvų efektą, jau praėjo. R. Morkūnaitės-Mikulėnienės teigimu, dėl šios priežasties dabar tenka naudoti griežtesnes priemones.
Radikaliai kritikuoti galima ir reikia tada, kai pasiūlai savo modelį, savo priemones, o jos nevykdomos.
„Visi mes norime, kad ir vaikai grįžtų į mokyklas normaliai, ir kad verslai normaliai veiktų, ir gydymo įstaigos kad atsivertų. Man atrodo, kad tai yra pakankami argumentai. Bet jeigu daliai visuomenės yra sunku tuos argumentus išgirsti, tai mes matome, kad daliai visuomenės tos griežtesnės priemonės atrodo paveikesnės. Aš norėčiau, kad to nereiktų, bet mes matome, kad tai, matyt, veikia“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūnė.
E. Gentvilas: prezidentui trūksta nuoseklumo
Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas E. Gentvilas taip pat teigia, kad prezidento kritika Vyriausybei jam nuskambėjo keistai.
„Pradžioje prezidentas sukėlė tokius gal nepagrįstus lūkesčius iki liepos 6-osios pasiekti 70 proc. Tada matydamas, kad neįvyksta tai, kaltino Vyriausybę ir (ministrą Arūną – ELTA) Dulkį, kad nesiima visų reikalingų, visų būtinų priemonių, kad užtikrintų prezidento sugalvoto grafiko laikymąsi. Tada pamatęs, kad visa Europos Sąjunga nepasiekė tokių skiepijimosi tempų, kurį laiką numalšino savo kritiką. Dabar, kai Vyriausybė ėmėsi sakyčiau rimtų priemonių, ir čia galbūt kritikuotinų arba diskutuotinų priemonių, tai yra su tam tikrais gąsdinimo elementais – prezidentui vėl negerai“, – Eltai sakė E. Gentvilas.
Todėl politikas įsitikinęs, kad prezidentui, kritikuojant Vyriausybę dėl vakcinacijos proceso, trūksta nuoseklumo. E. Gentvilas įsitikinęs, kad prezidentas prieš kritikuodamas valdančiuosius turėtų ir pats pasiūlyti realių priemonių, galinčių padidinti vakcinacijos apimtis.
„Žinote, ir aš būnant valdančioje daugumoje galėčiau daug ką pasakyti negatyvaus. Bet kalbėti vien negatyvą vietoje pasakymo, ką reikia daryti, tai yra tokių gatvės riaušių žmonių leksika. Prezidentas ar politikai turėtų pasakyti ir ką reikia daryti“, – sakė E. Gentvilas.
„Radikaliai kritikuoti galima ir reikia tada, kai pasiūlai savo modelį, savo priemones, o jos nevykdomos“, – pridūrė jis.
Liberalų sąjūdžio pirmininkas atkreipia dėmesį, kad Vyriausybė jau seniai yra sudariusi sąlygas visiems norintiems pasiskiepyti nuo COVID-19. Vis tik politikas atkreipia dėmesį, kad dalis žmonių daro viską, kad tik jiems nereikėtų vakcinuotis.
„Mes aiškiai matome, kad yra gauja žmonių, kurie daro viską, kad nesiskiepytų: eina pas medikus, siūlo kyšius, kad gautų pažymėlę, jog jiems nereikia skiepytis. Tai ką (ministras Arūnas – ELTA) Dulkys gali su šiais žmonėmis padaryti? Ypač, kai dar prezidentas ir Prezidentūra tam tikras psichologines ir beveik politines paramas yra išsakę tiems žmonėms“, – akcentavo E. Gentvilas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
G. Nausėda: Rusijos veiksmai Juodojoje jūroje neigiamai veikia pasaulinį maisto saugumą
Vykstant į Ukrainos uostus ir grūdų saugyklas nukreiptiems Rusijos kariniams veiksmams, kyla pavojus aprūpinti visą pasaulį maistu, sakė prezidentas Gitanas Nausėda, nuotoliu dalyvavęs Rusijos trečiajame Tarptautiniame maisto saugumo viršūni...
-
Seimo Ateities komiteto pirmininkas turės du pavaduotojus3
Parlamentarai svarstys Statuto pataisas, leisiančias Seimo Ateities komiteto pirmininkui turėti du pavaduotojus. ...
-
Valkatoms atrodo, kad tai yra daug: aktorius G. Savickas sureagavo į E. Gentvilo žodžius31
Politika ir humoras – ar tai suderinama? Politikai dažnai stengiasi ne tik spręsti valstybės reikalus, bet ir užmegzti ryšį su žmonėmis per juokelius. Tačiau tai, kas vieniems atrodo linksma, kitiems gali pasirodyti įžeidu ar net nederam...
-
G. Nausėda vetavo pataisais, kurios leistų siuntimus išrašyti privačių įstaigų medikams3
Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Seimo priimtas pataisais, siūlančias leisti siuntimus nemokamoms sveikatos paslaugoms išduoti ir įstaigų, kurios nepriklauso nacionalinei sveikatos sistemai, gydytojams. ...
-
L. Savickas: „Teltonikos“ atveju politikai nevykdė elementarios politinės vadybos8
Kandidatas į ekonomikos ir inovacijų ministro postą Lukas Savickas mano, kad „Teltonikos“ skandalas kilo dėl politinių vadovų nesugebėjimo užtikrinti politinės vadybos. Jo teigimu, jei „Teltonikos“ projektui būtų paskirtas ko...
-
N. Cesiuliui atsisakius posto VRM, pranešė, kada žada pristatyti naują pavardę1
Alytaus merui Nerijui Cesiuliui atsisakius tapti vidaus reikalų ministru socialdemokrato Gintauto Palucko Vyriausybėje, paskirtasis premjeras tęs pokalbius su kitais potencialiais kandidatais. Kaip Eltai teigė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atst...
-
Kandidatas į vidaus reikalų ministrus N. Cesiulis liks vadovauti Alytui16
Paskirtojo premjero Gintauto Palucko į vidaus reikalų ministrus pasiūlytas Nerijus Cesiulis atsisakė dirbti Vyriausybėje ir nutarė likti vadovauti Alytaus miestui. ...
-
I. Šimonytė: turime siekti, jog kariams nestigtų nei finansinių išteklių, nei ryžto ginti laisvę17
Sveikindama krašto apsaugos bendruomenę su Lietuvos kariuomenės diena, laikinai premjerės pareigas einanti Ingrida Šimonytė pažymi – ši diena primena, jog svarbu išlaikyti budrumą ir būti pasirengus apginti savo &scaron...
-
Ukrainos gynybos ministras: sąjungininkų parama mums išlieka stipri
Po Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) išrinkimo prezidentu pasigirstant nuogąstavimams, jog JAV gali nutraukti karinę paramą Ukrainai, jos krašto apsaugos ministras Rustamas Umerovas sako, kad kol kas sąjungininkų parama kariaujančiai š...
-
Kandidatas į kultūros ministrus – socialdemokratas Š. Birutis2
Naujojoje Gintauto Palucko vadovaujamoje Vyriausybėje kultūros ministru siūlomas socialdemokratas, Seimo narys Šarūnas Birutis. ...